دستور جلسه هفتگی نقش سی‌دی‌ها در آموزش
جمعه 3 آذر 1396 ساعت 01:51 ب.ظ | نوشته شده به دست داود غفوری | ( نظرات )
به نام خدا

ششمین جلسه از دور دوم  سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره۶۰،ویژه مسافران و همسفران شیراز در نمایندگی "تخت جمشید" با دستور جلسه "نقش سی‌دی‌ها در آموزشبا استادی مسافرمحمد و نگهبانی مسافر داود و دبیری مسافر غلام  روز پنج شنبه مورخ ٩۶/٩/٢ راس ساعت ۱٧ آغاز بکار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

دستور جلسه این هفته نقش سی‌دی‌ها در آموزش است، دستور جلسه هفته قبل وادی سوم بود که ارتباط مستقیمی با این دستور جلسه دارد و ذکر می‌کند این من هستم که باید به فکر جسم خودم باشم و خودم می‌توانم، خودم را نجات بدهم و هیچ‌کس به‌جای من نمی‌تواند درمان بشود و من هستم که می‌توانم خودم را از تاریکی‌ها نجات بدهم.


در این دستور جلسه که از اهمیت بسیاری برخوردار است و برای اولین بار است که می‌خواهد در موردش صحبت شود، نقش سی‌دی‌ها در آموزش است، در خود متن آمده که آموزش و دقیقاً فرق درمان کنگره با بقیه گروه‌های دیگر همین آموزش است و می‌بینیم در گروه‌های دیگر  فقط قطع مصرف می‌شود و شخص هیچ آموزشی را دریافت نمی‌کند و هیچ تعادلی را نمی‌تواند برقرار کند ولی در کنگره می‌بینیم جمعیت زیادی می‌آیند آموزش‌های کنگره را دریافت می‌کنندو در کنارش برنامه کاهش مصرف موادشان با نظارت راهنما صورت می‌گیرد بدون اینکه درگیری و حاشیه‌ای صورت بگیرد و جو بسیار صمیمی است و اگر دقت کنیم، می‌بینیم یک مصرف‌کننده برای یک محله کافی است تا آنجا را به هم بریزد ولی به اینجا که نگاه می‌کنیم اگر کسی از بیرون بیاید به تنها چیزی که فکر نمی‌کند این است که این افراد زمانی مصرف‌کننده بوده‌اند.


اعتقاد کنگره در درمان این است که آموزش حتماً باید در کنارش باشد، کنگره یازده ماه برای من وقت گذاشته که روی جسم کارکنم و ارتباط باسیمی برقرار می‌شود که همان مصرف اوتی یا شربت تریاک است و حال من را به تعادل نسبی می‌رساند که اگر به مثلث درمان مراجعه بکنیم یک ضلع آن جسم است که پنج درصد بار درمان داخل کنگره بر عهده دارد.


اگر همه ما بخواهیم قطع مصرف کنیم آن پنج درصد را بارها و بارها انجام داده‌ایم، ده یا بیست روز خماری کشیده‌ایم بعدازاین مدت دیگر درد جسمی نداشته‌ایم و کار سختی نبود اما کنگره به من می‌گوید برای رسیدن به تعادل و همان آموزش‌های جهان‌بینی نودوپنج درصد بار درمان ما است که این سه تا ضلع مثلث را کامل کند.


آموزش‌ها در کنگره تقسیم‌شده که من به‌صورت یک مثلث بیان می‌کنم یک راهنما، شخصی است که مسیر تاریکی‌ها را طی کرده و به روشنایی‌ها رسیده و امروز در جایگاه کمک راهنمایی نشسته و می‌خواهد به فردی که درگیر تاریکی و اعتیاد است کمک کند، آموزش‌هایی که راهنما می‌دهد یکی از اضلاع مثلثی است که من می‌خواهم آن را رسم کنم. و ضلع دوم آموزش‌هایی است که ره‌جو انجام می‌دهد، یعنی مسافر می‌رود جزوات و سی‌دی‌ها، کتاب عشق، نشریات ... مطالعه می‌کند و آن‌ها را باراهنما در میان می‌گذارد و آموز ش هایی را دریافت می‌کند. ضلع سوم و مهم‌ترین ضلع این مثلث ازنظر من همان سی‌دی‌ها است و آقای مهندس این را. داخل دستور  جلسه آورده، اگر ما ببینیم بین کسانی که سی‌دی‌ها و نوشتارها را کار می‌کنند و کاربردی می‌کنند باکسانی که این کارها را انجام نمی‌دهند فرق بسیاری  می‌کند که ما این تفاوت را در حال، رفتارشان مشاهده می‌کنیم.


من کل جزوات را مطالعه می‌کنم، راهنما هم بر اساس دانائی که کسب کرده و آموزش‌ها و سی‌دی‌ها که می‌رود تحقیق می‌کند و برداشتش را می‌گوید و من کلید کوچکی به دستم می‌رسد تا بتوانم درب کوچکی را بازکنم. سی‌دی‌ها کامل شده از تمام متون آموزشی ما است که آقای مهندس استاد بزرگ ما، در یک سی دی جا داده و همه ما در شعباتی که هستیم داریم استفاده می‌کنیم.


آقای مهندس یک ساعت در یک سی دی صحبت می‌کند و من هزینه‌ای که پرداخت می‌کنم هزار و پانصد تومان است که در صحبت‌های روز چهارشنبه آقای مهندس گفتند :تعدادی از بچه‌ها گفته‌اند سی دی خام گران شده این را به قیمت دو هزار تومان ارائه کنیم، مهندس قبول نکردند. اگر شخصی از یک مرکز آموزشی بیاید و بگوید امروز من سخنرانی دارم، مجانی که نیست حداقل، پنجاه‌هزار تومان باید واریز کنیم تا یک ساعت مطالب را گوش کنیم و مطالبشان هم طبق آن گفته بچه‌هایی که شرکت کرده‌اند، تمام مطالب کنگره است. که من بعضی از جلسات پانصد هزار تومان هم دیده‌ام.حالا در کنگره ما یک سی دی ارائه می‌شود از شخصی که هم حس من است و وقتی گوش می‌گیرم در رشد و آگاهی من در خارج شدن از اعتیاد من بسیار به من کمک می‌کند، من اطلاعات کمی را کسب کرده‌ام کمی هم سی دی به من می‌گوید و کمی هم راهنما به من می‌گوید و وقتی همه را باهم جمع‌آوری کنم در پایان یازده ماه، کوله باری از دانش می‌توانم با خودم حمل کنم و به سفر دوم ببرم. البته در سفر دوم هم عده‌ای در حال آموزش گرفتن هستند و اینجا نشان‌دهنده این است که من  پی برده‌ام هیچ‌چیزی بلد نیستم و من می‌خواهم چیزهای بهتری یاد بگیرم.با صحبت‌هایی که من انجام دادم باید متوجه بشوم که مبلغ سی‌دی‌ها چیزی نیست و درواقع می‌شود گفت به‌صورت رایگان و کتاب عشق یا کتاب عبور از منطقه 60درجه که مبلغش دوازده هزار تومان است که باوجود داشتن چهارده تصویر رنگی با این قیمت ارائه می‌شود نتیجه می‌گیریم اقای مهندس بنیان کنگره60 بیشتر به فکر من هستند که من از تاریکی نجات پیدا کنم و آن اطلاعات و آگاهی که لازمه زندگی من است در تمام این نوشتارها گنجانده‌شده است.


من نباید تسلیم شوم و آن افرادی که موفق هستند مدام درهرحال گرفتن آموزش هستند و هیچ موقع تسلیم نمی‌شوند و افرادی که موفق نیستند همیشه راهی برای توجیه خودشان پیدا می‌کنند که آموزش را نگیرند. انشالله همه ما آن افرادی باشیم که آموزش‌ها را بخواهیم دریافت کنیم و تلاشی را در مقابلش انجام دهیم.


تهیه مطلب: مسافر غلام،(لژیون پنجم)
عکاس:مسافر حسین،(لژیون دوم)
ویرایش و ثبت:مسافر داود،(لژیون دوم)
نمایندگی تخت جمشید شیراز


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه شنبه 4 آذر 1396 10:40 ب.ظ
با سپاس از استاد،نگهبان و دبیر خوب جلسه.مطالب کامل و مفید بود.تنها با رسیدن به تعادل است که می توان خوب فکر کرد، تصمیم گرفت و مسیرهای درست انسانیت را طی کرد و این بزرگترین خدمتی است که کنگره در حق بشریت انجام داده است چرا که داشتن تعادل حق طبیعی هر انسانی است.
مرتضی لژیون دوم شعبه تخت جمشید شنبه 4 آذر 1396 07:15 ب.ظ
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت استاد عزیزاقامحمد ودبیر ونگهبان عالی بود
مرتضی لژیون دوم شعبه تخت جمشید شنبه 4 آذر 1396 07:14 ب.ظ
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت استاد عزیزاقامحمد ودبیر ونگهبان عالی بود
مرتضی لژیون دوم شعبه تخت جمشید شنبه 4 آذر 1396 07:14 ب.ظ
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت استاد عزیزاقامحمد ودبیر ونگهبان عالی بود
فاطمه همسفر داوود شنبه 4 آذر 1396 08:58 ق.ظ
درود و سپاس از شما استاد گرامی. بیانات شما عالی و آموزنده بود استفاده کردم. خداقوت آقای غلام و آقای حسین و وبلاگ نویس پرتلاش آقای داوود.موفق و پایدار باشید.
مسافر محمد جمعه 3 آذر 1396 05:52 ب.ظ
خداقوت و دستمریزاد به خدمتگزاران نمایندگی تخت جمشید و تهیه کنندگان مطالب
جمعه 3 آذر 1396 05:30 ب.ظ
خداقوت به آقا محمد استاد محترم جلسه و نگهبان و دبیر محترمشان.بسیار زیبا و تاثیرگذار بیان نمودید.دستمریزاد بشما.
مسلم لژیون دوم جمعه 3 آذر 1396 05:09 ب.ظ
با سلام ودرود خدمت استاد جلسه محمد اقا مطالب را مثل قبل عالی بیان نمودید انشالا درجایگاه بالاتر ببینمتون به اقا داوود واقا غلام نگهبان ودبیرجلسه خسته نباشید میگوییم احسنتم دستمرضا
علی پناه لژیون دوم جمعه 3 آذر 1396 04:20 ب.ظ
باسلام وخسته نباشی خدمت استاد محترم اقا محمد ودرود به نگهبان و دبیر عزیزخداقوت77
همسفر معصومه جمعه 3 آذر 1396 02:56 ب.ظ
خدا قوت، تشکر از استاد محترم بیانات پرباری بود، استفاده کردیم.
تشکر از تهیه کنندگان محترم، مسافر حسین، مسافر داوود و مسافر غلام
موفق و موید باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات