برای آموزش دیدن و آموختن باید توان مالی داشته باشیم
پنجشنبه 1 خرداد 1399 ساعت 04:52 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
به نام خدا

باید بدانیم که ما برای خدمت و آموزش پا به حیات نهاده‌ایم. ابتدا آموزش سپس خدمت درست انجام بدهیم. در این راه وقت بسیار دراز است و غذای نیمه‌پخته و یا خام قابل‌خوردن نیست. در انجام فرامین‌ الهی باید بسیار دقت کنیم تا بهترین راه همان باشد که خداوند خواسته است توسط انسان به انجام برسد. (سردار)


برای داشتن هر چیزی باید امکانات و توان آموزشی آن را داشته باشیم و برای آموزش دیدن و آموختن باید توان مالی داشته باشیم تا امکانات آن را بتوانیم فراهم کنیم. پایه‌های علمی و مالی کنگره اصلی‌ترین ستون‌هایی است که فعالیت کنگره ۶۰ بر روی آن استوار گردیده است.
برای فراهم کردن حداقل امکانات برای ارائه خدمات به مصرف‌کنندگان مواد مخدر نیاز به امکانات و توان مالی است. اگر خوب دقت کنیم و به عقب برگردیم کنگره تمام این امکانات را به رایگان فراهم کرده تا مسافران به رهایی برسند. برای درمان و رهایی هر مصرف‌کننده در کنگره حدود ۱۶ میلیون هزینه می‌شود تا فرد به رهایی و درمان برسد و مصرف‌کننده بدون پرداختی درمان می‌شود. از طرفی علم و دانش کنگره است که گره‌های کور اعتیاد را باز می‌کند، صورت‌مسئله اعتیاد را تشریح و حل می‌کند و با این علم و دانش است که اعضا کنگره می‌توانند قدم در راه رهایی و مسیر درمان بگذارند. امکانات مالی و علمی کنگره همه در کنگره به وجود آمده است. توان مالی کنگره از کمک اعضا کنگره ۶۰ است، حاصل قطره‌قطره و ذره‌ذره کمک اعضا کنگره است. علم و دانش کنگره هم حاصل تلاش و تحقیقات بنیان کنگره جناب مهندس دژاکام است؛ بنابراین ما نباید در برابر این امکانات و کمک‌هایی که به ما شده است بی‌تفاوت باشیم. تمام خانواده‌های درگیر مصرف مواد حاضر بودند تمام هستی خود را بدهند تا یک‌شب با آرامش و بدون مواد را به صبح برسانند. این رؤیا در کنگره بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای به حقیقت پیوست. کنگره هیچ احتیاجی به من ندارد این من هستم که به کنگره احتیاج دارم، من هستم که مدیون و بدهکار کنگره هستم.
 وظیفه من هم‌سفر است که در مقابل تک‌تک اعضایی که در این سیستم برای درمان و رهایی ما زحمت کشیدند تا سفر خوبی داشته باشیم و به آرامش برسیم سر تعظیم فرود آورم و شاکر و سپاسگزار باشیم. در سفر دوم هم قدردان باشم و برای استحکام و پایداری این مکان مقدس از هیچ خدمتی دریغ نکنم. از لحاظ مالی هر چه در توان دارم کمک کنم و از کنار قانون یازدهم به‌راحتی نگذرم.
اگر در حد توانم هست در لژیون مالی شرکت کنم. شرکت در امور مالی، حضور در جشن گل‌ریزان را وظیفه خود بدانم و دیروز خود و حال خرابی را که داشتم را فراموش نکنم. پس چراغ کنگره باید روشن بماند برای آیندگان و نسل‌های بعدی زیرا کنگره به هیچ ارگانی وابسته نیست. یادم باشد که دیگران کاشتند و ما خوردیم و ما هم باید بکاریم تا دیگران بخورند.
به پاس این‌همه خدمت که به من شده است، به‌عنوان یک هم‌سفر و عضو کوچکی از خانواده بزرگ کنگره ۶۰ وظیفه خود می‌دانم که با گرفتن آموزش‌های صحیح، مشارکت کردن، خدمت گرفتن، با پوشش مناسب حضور داشتن، احترام به حرمت‌ها، سروقت آمدن و این‌که آموزش‌های کنگره را که در هیچ کجای دنیا به این شکل در اختیار افراد قرار نگرفته را فرابگیرم و در بازنشر آن‌ها سهیم باشم، در مقابل کمک‌ها و خدمات کنگره بی‌تفاوت نباشم تا بتوانم قطره‌ای از آن اقیانوس بی‌کران خدمتی که به من شده را جبران کنم و یادم بماند هر عملی عکس‌العملی دارد.
این جهان کوه است و فعل ما ندا
سوی ما آید نداها را صدانویسنده: خانم طاهره (هم‌سفر احمدرضا)
ثبت و ویرایش: هم‌سفر معصومه
منبع: نمایندگی تخت جمشید

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نعمت الله مسافر دوشنبه 5 خرداد 1399 04:16 ب.ظ
خداقوت به همسفر محترم عالی بود
مریم همسفر نعمت الله ل4 شنبه 3 خرداد 1399 11:20 ب.ظ
خدا قوت به خانم طاهره عزیز
ندا همسفر امین شنبه 3 خرداد 1399 07:26 ب.ظ
درود بر خانم طاهره هم لژیونی فعال و با پشتکار
فاطمه همسفر داوود جمعه 2 خرداد 1399 02:14 ب.ظ
درود و خداقوت خانم طاهره عزیز
خداقوت خدمت اعضای محترم وبلاگ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic