مشارکت همسفران در مورد سی دی رب و مربی
چهارشنبه 28 اسفند 1398 ساعت 05:51 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
مشارکت همسفران لژیون چهارم در مورد سی دی رب و مربی

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر داوود. 
در مورد سی دی رب و مربی، 
 این است که من سپاسگزار باشم، سپاس از خالق و سپاس از مربی ام. 
اگر در مورد جایگاه امروزمان و حال خوش و انرژی های وافری که در حال حاضر دریافت می کنیم، واقع بینانه بنگریم، پی می بریم که همه ی این احوالات، از حضور در سیستم کنگره، آموزش های ناب کنگره و تلاش اعضا و مربیان کنگره هست که بدون هیچ چشم داشتی، خالصانه، با عشق ومحبت به من آموزش داده اند. کنگره مکان امن و مقدسی است که من در آن، با کمک راهنمایم به این نقطه از آرامش رسیده ام. در سیستم کنگره، راهنمای من، رب و مربی من است، معلم من است. مقام و مرتبه ی مربی من (راهنمای من) بسیار عظیم و ارزشمند است، زیرا با عشق و محبت، به من آموزش داده است،که باعث خروجم از تاریکی ها شد. همیشه سپاسگزار مربی و راهنمای خود هستم. 

راضیه همسفر فرشاد:
سلام دوستان
ما وقتی می خواهیم مطلبی را قابل لمس کنیم آن را در قالب تمثیل بیان می کنیم، مثلا اگر بخواهیم بوی گل را به شما منتقل کنیم شاید شما متوجه نشوید، پس از یک مثل استفاده می کنیم تا قابل درک شود. در کنگره معلم و راهنما را به ما دادند؛ آن ها راه را به من نشان دادند و من باید قدر شناس باشم. رب به معنای مربی و ارباب است و همان طور که رب همه عالم خداوند است رب ما هم در کنگره؛ راهنماها هستند. تفاوت بین انسان و حیوان روح است که خداوند می فرماید از روح خودم در انسان دمیدم و روح تمام صفاتی است که خداوند دارد و ذره ای از آن را به انسان داده است.
ما برای هر کاری نیاز به معلم داریم و جایگاه معلم بسیار والاست، چون منتقل کننده ی علم است و انسان به تکامل می رساند. در کنگره هم باید روز راهنما را جشن بگیریم و از راهنمای خودمان، تشکر و قدر دانی کنیم .
من هم از خانم فاطمه مهربان کمال تشکر را دارم که با وجود این همه مسافت طولانی، به شعبه می آیند و به ما آموزش میدهند.


سلام دوستان طاهره هستم همسفر
استاد سردار: خواست و اندیشه های درون انسان اگر به جهت پیشرفت باشد در انجام وظایف و تحقیقات خوب است. اما اگر تفکر خالی باشد و بدون تحرک و ساختن، پاره ای از مسایل پاره شده را نیر ویران می نماید. جایگاه رب و مربی جایگاه بالایی است. آن کس که می خواهد به خدای خود احترام بگذارد، ابتدا باید به مربی و استاد خود بر روی زمین احترام بگذارد، تا بتواند به خدا احترام بگذارد. همان طور که گفته اند از خود شناسی به خدا شناسی می رسید. در کنگره آموختیم که وقتی راهنما به یک سفر اولی می گوید کاری را انجام بده، بابت فرمان خود به رهجو، تعقل می کند و آن گاه است که دستوری از روی خیر و محبت صادر می کند. می دانیم که عقل اشتباه نمی کند،  به همین دلیل است که می گویند فرمان عقل را در حکم فرمانروایان بزرگ اجرا نمایید. برای رسیدن به پاسخ نباید عجله داشت، باید صبر کرد و روزی جواب تمام سوالات خود را دریافت خواهی کرد. بعضی  وقت ها با این که از همه بهتری نباید نا امید شوی. و حتی زمانی که انتخاب می شوید، نباید مغرور شوید. باید بدانیم که هر کاری که استاد می گوید، اگر در صراط مستقیم باشد، باید اجرا شود شاید او کانال فرمان الهی باشد. 
 مواظب باشیم که شیطان به زیباترین شکل خود، ظاهر می شود. بهترین راه این است که از خدا بخواهیم به ما کمک کند و به خاطر نافرمانی ها ما را ببخشد. خداوند فرمود: انسان موجودی است که نسبت به رب خود ناسپاس است. امیدوارم که بتوانیم در تمام مراحل زندگی خود به اساتید خود احترام بگذاریم وقدردان زحمات آ نان باشیم. به عنوان یک رهجو و عضو کوچکی از کنگره 60، سر تعظیم در برابر تمام استادان خود فرود می آورم و سپاسگزار آنان هستم.


 مرضیه همسفر وحید:
سلام دوستان؛ 
معاد، یکی از اصول اعتقادی اسلام است که اغلب ادیان به نحوی این مقوله را در باورهای خود دارند، اینکه پرونده بشر با اتمام عمر دنیا بسته نشده و مرگ پایان حیات نیست و زندگی پس از مرگ و حساب رسی پس از مرگ، از باورهای ماست همان طور که در آموزه های کنگره داریم که؛ ما به هیچ نیستیم و بیهوده آفریده نشده ایم. پروردگار سبحان، رب العالمین است. کلمه رب به معنای پرورش دهنده و مربی، از مشتقات این کلمه است. جایگاه رب العالمین، مختص خداوند است، اما همان گونه که خداوند از روح خود در وجود انسان دمیده و او را در زمین خلیفه خود خوانده، پس این خلیفه باید از صفات و توانمندی های کسی که او را جانشین خود قرار داده، بصورت مرتبه ای پایین تر و نازل تر داشته باشد. پس انسان هم به نحوی رب است. کمک می گیرم از ماجرایی تاریخی: 
زمانی که سپاه ابرهه به خانه خدا کعبه، حمله می کردند در بین راه، شترهای عبدالمطلب جد پیامبر را ضبط کردند. عبدالمطلب نزد فرمانده سپاه ابرهه رفت وشترهایش را طلب کرد، فرمانده گفت؛ تو بزرگ این قوم هستی من فکر می کردم برای دفاع از خانه کعبه آمده اید. عبدالمطلب فرمود: انا رب الابل ولهذالبت رب. من رب این شتر ها هستم، و آن خانه، ربی دارد. 
پس هر انسانی به اندازه ظرفیت خود جایگاه رب را دارد و یا همان جایگاه مربی.  این جایگاه در کنگره متعلق به کسانی است که در پرورش انسان های آسیب دیده، مسافر و همسفر اهتمام می ورزند و در تربیت و پرورش جسم، روح، و اعتقاد این افراد سعی و کوشش می کنند. کسی که نتواند از  مربی زمینی خودش قدر دانی و تشکر کند، به یقین در تشکر از رب العالمین  و خالق خود، ناتوان است. مهندس، تمامی راهنماهای عزیز و کمک راهنماهای بزرگوار، در این جایگاه قرار دارند. تشکر از این عزیزان، در توانمندی در تشکر از خداوند، قطعا موثر است.  هفته و روز  راهنما را پیشاپیش به همه عزیزان تبریک می گویم و به تعداد هر دم و بازدمی  که آسوده تر در جریانند به خاطر وجود شما خدا را شکر میکنم. همراه با آرزوی سلامتی، کامیابی و موفقیت  برای این کادر عزیز.

مژگان همسفر نبی:
سلام دوستان (  وادی اول ) 
با تفکر ساختارها آغار می‌شود، بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود.  برای رهایی و خروج از این مشکل چهارده وادی طرح شده که باید این چهارده وادی را طی کنیم تا از تاریکی ها خارج شویم. برای هر کاری که می خواهیم انجام بدهیم، ابتدا باید فکر کنیم   حتی خداوند هم برای خلقت،  ابتدا تفکر می کند، وقتی که می گوید: شو،  و می شود. البته مهم است که چه فکری می کنیم و به چه چیز فکر می کنیم. حتما  برای اینکه نتیجه ی خوبی بگیریم، باید فکرمان مثبت باشد و درست اندیشه کنیم، چون افکار منفی  نتیجه ای جز  یاس و ناامیدی ندارد و ما را به نتیجه ی مطلوب نمی رساند...
بنابر این، برای این که درست فکر کنیم احتیاج به نیروی القاء  داریم، که نیرویی است که از بیرون و از محیطی که در آن قرار می گیریم و افرادی که با آنها معاشرت می کنیم، به ما منتقل می شود. و بعد نیروی احیاء است که یک نیروی درونی می باشد و از افکار درونی ما و اندیشه های ما نشات می گیرد.   و سپس نیروی تحرک  است  . باید بعد از تفکر و کمک گرفتن از نیروی درونی و نیروهای بیرونی  حرکت را آغاز کنیم، که هر تغییر، با برداشتن اولین قدم شروع می شود. پس حتما باید حرکت را شروع کنیم. البته در این وادی نمی‌خواهیم  که تمام مشکلات و گرفتاری‌های خودمان را یک شبه  حل کنیم، بلکه قصد و هدف این است که ، با ارامش  و صبر و البته استمرار، درمان خودمان را پیگیری کنیم. در این وادی باید نقشه و برنامه ی خود را برای برطرف کردن مشکلات، ترسیم کنیم.  برنامه ای دقیق و حساب شده، که قابل اجرا باشد و واقع بینانه باشد، تا بتوانیم به آرامی  و با اطمینان  به سمت هدف خود حرکت کنیم. وقتی ما قدم در راه راست بگذاریم،  خداوند هم به ما کمک می کند. باید به لطف پروردگار  ایمان داشته باشیم و امیدمان را از دست ندهیم. که راه راست بس دشوار و سخت است. پس در همه حال به خداوند و نیروی الهی  توکل کنیم. البته باید نقشه ی راه،به اندازه ی توان ما باشد و فکر نکنیم که فقط  اراده  در رسیدن ما  به مقصود، کافی است، اراده البته لازم و ضروری است، ولی کافی نیست. در این راه دشوار،    ولی شیرین، به ریسمان الهی چنگ بزنیم و با کمک هم  به سعادت برسیم. از همسفران عزیز که حوصله می کنید و مطالب را می خوانید  تشکر میکنم.  از راهنمای بسیار خوبمان خانم فاطمه  بسیار ممنون هستم و آرزوی سلامتی و سعادت برایتان دارم.

 فرزانه همسفر محمد:
سلام دوستان
رب به معنى ارباب و مربى هست و مربى و استاد همه ى عالم خداوند می باشد. در مراتب پایین تر انسان كه اشرف مخلوقات خداوند است، خود رب به حساب می آید، زیرا خداوند از روح خویش در انسان دمیده است. زیرا با این كار در واقع خداوند از تمامى صفات خود ذره اى را به انسان تفویض كرده است. و نیز خداوند در قرآن می فرماید: ما از علم به شما ندادیم مگر اندكى. به همین دلیل است كه هیچ انسانى به طور كامل به همه ى علوم اشراف ندارد، مثلا كسى كه جراح و متخصص قلب و عروق هست از فیزیک چیزى نمی داند یا كسى كه زبان انگلیسى تدریس می كند از زبان عربى چیزى نمی داند و همه ى این ها به نوعى معلم محسوب می شوند و می توانند علم خود را به دیگرانى به عنوان شاگرد انتقال دهند و آنان تا بالاترین مدارج علمى رهنمون شوند. پس مرتبه ى معلم بسیار بسیار والا و ارزش مند است. بنابر این باید قدر معلمان و استادان خود را بدانیم و به طور شایسته از آنان تجلیل به عمل آوریم.


مریم همسفر نعمت الله:
برداشت من از سی دی رب و مربی؛ انسان نباید فکر کند که این دنیا تمام شد و رفت، باید آگاه باشد که دنیای دیگری هم وجود دارد،بهشت و جهنمی هم هست،همان طور که به مسلمانان وعده داده شده است، مردم نباید دل شان خوش کنند که همه چیزهای خوب در آن جا موجود است و این بهشت و جهنم یک  مثل یا یک تمثیل است.  در مورد کمک من به کنگره و کمک کنگره به من؛ کنگره به من زندگی، امید، سلامتی و احساس از دست رفته ام را بخشید و من را از تاریکی به سوی روشنایی هدایت کرد، به من صداقت، محبت و عشق بخشید. به من یاد داد تا چگونه بتوانم اموال و جسم از دست رفته ام را برگردانم و پایه های مالی را استحکام ببخشم. در عوض من چکار کرده ام برای کنگره؟ بعضی ها میلیون ها ثروت دارند ولی به کنگره یا سبد که می رسند، دو دو تا چهار تا می کنند. پس ما هم باید در عوض آن همه بخشش کنگره، از خودمان، مایه بگذاریم و بخشش را یاد بگیریم،خدمت کنیم، چه از نظر مالی، چه معنوی  و خداوند رب و مربی و استاد تمام عالم هستی، در این جهان و آن جهان است. ما باید شکرگزار خدواند باشیم و اگر انسان خودش را شناخت، به وجود خداوند هم پی می برد. ما در مراتع پایین هم رب داریم، تمام کسانی که ما از  آن ها آموزش می گیریم، چه معلم، چه استاد زبان، چه معلم عرفان و ورزش همه یک رب یا مربی هستند و به ما علم را انتقال می دهند و همچنین راهنمایی که می آید کنگره و به من اموزش می دهد و آگاهی خودش را به من انتقال می دهد، باید از راهنمای خودم و استادم سپاسگزار باشم و از او قدردانی کنم و در روز معلم از معلم خودم طبق قانون کنگره، با یک پاکت در حد توانم که ناچیز و قابل او را ندارد و جبران زحمات او را نمی کند قدردانی کنم، من در اینجا از راهنمای خودم خانم فاطمه تشکر می کنم و دستش رامی بوسم و امیدوارم بتوانم زحمات ایشان را جبران کنم.

سلام دوستان فرناز هستم یك همسفر
(وادى سوم)
مى گوید باید بدانیم هیچ موجودى به اندازه خود انسان به خویشتن خویش فكر  نمى كند.
من فهمیدم كه هیچ كس به اندازه خود من به فكر من نیست، پس باید اگر مشكلاتى در زندگى دارم آن را بپذیرم و با تفكر و تدبیر و پله پله، سعى كنم كه آن ها را رفع كنم و از هیچ كس، هیچ توقعى نداشته باشم.
ما به این زندگى آمده ایم كه خودمان مشكلات را حل كنیم و بیاموزیم. 

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر امید. 
(وادى چهارم)
من از وادى چهارم این ِرا یاد گرفتم كه اگر من، مسئولیت هایم را به خداوند واگذار مى كنم، به خاطر این است كه خداوند را نشناخته ام و براى شناخت خداوند، باید اول از شناخت خودم شروع كنم، چون انسان ذره اى از وجود خداست.
و تنها چیزى كه مى تواند انسان را به بالا ببرد؛ فقط تزكیه و پالایش است، یعنى از ضدارزش ها دورى كند.

سلام دوستان مرضیه هستم همسفر حجت. 
وادی اول، وادی تفکر بود؛ یعنی انسان هر اقدامی می خواهد بکند باید فکر و اندیشه پشتش باشد و برداشت من از وادی دوم این است که هیچ مخلوقی بیهوده پا به جهان نگذاشته است، حتی اگر خود به بی هیچ بودن خود، اقرار کنیم، هیچ کدام بی هیچ نیستیم. ظاهر یک فرد مصرف کننده، نشان از بیهوده بودن اون نیست. و جای دیگر می گوید؛ برای یافتن خود تلاش و کوشش کنیم هر جا که نوری دیدیم به سمتش برویم. برای من و مسافرم هم این کنگره شکل نور دارد تا ما را را برساند به سلامتی کامل. من و مسافرم در این مسیر تلاش می کنیم. باید حرف های دیگران ما را  دل سرد نکند که خلل در من و مسافرم ایجاد بشود. تفکر غلط باعث حرکت در مسیر ضد ارزش هاست و ما را از ارزش ها دور می کند، وقتی تفکر درست داشته باشیم، هیچ ضد ارزشی جای ارزش ها نمی گیرد. 

گردآوری و ویرایش: کمک راهنما خانم فاطمه
منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مرضیه لژیون سوم چهارشنبه 6 فروردین 1399 06:44 ب.ظ
درود و خدا قوت به همه عزیزان لژیون چهارم.ممنون از مشارکتهای خوبتون
دوشنبه 4 فروردین 1399 12:00 ب.ظ
درود و سپاس به خانم فاطمه مهربان و لژیون فعال چهارم
مسافر احمد شنبه 2 فروردین 1399 10:16 ق.ظ
سلام.
امیدوارم به تمام افرادی که در زندگی من حق استادی و معلمی بر من دارند همیشه سپاسگزار باشم ، مطالب عالی بودن ممنون.
فرزانه همسفر محمد جمعه 1 فروردین 1399 08:14 ب.ظ
سلام و خدا قوت به همه ى همسفران محترم شعبه ى تخت جمشید شیراز و راهنمایان پر تلاش مخصوصا لژیون چهار و خانم فاطمه ى عزیز راهنماى دلسوز و گرامى
همسفر میترا جمعه 1 فروردین 1399 01:39 ب.ظ
خداقوت اعضای پرتلاش لژیون چهارم
جمعه 1 فروردین 1399 12:03 ب.ظ
سلام و خدا قوت به کمک راهنمای محترم خانم فاطمه و همسفران و دوستان عزیز در لژیون چهارم.پاینده باشید
نعمت الله مسافر پنجشنبه 29 اسفند 1398 12:29 ب.ظ
درودوخداقوت به همسفران لژیون ۴ وراهنمای محترم شون
مریم همسفرنعمت الله لژیون 4 چهارشنبه 28 اسفند 1398 11:34 ب.ظ
درودوخداقوت به تمام همسفران عزیز ومحترم لژیون 4وتشکرازخانم فاطمه عزبز پایدارباشید
همسفر طاهره چهارشنبه 28 اسفند 1398 11:33 ب.ظ
خداقوت به همسفران لژیون 4ودرودبه تمام کمک راهنمایان عزیز کنگره تلاششان دراین روزها که ازشعبه دوریم ستودنی است درلژیون های مجازی .تشکر از کمک راهنمای عزیز خانم فاطمه.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic