گزارش عملکرد لژیون چهارم همسفران به صورت مجازی با دستور جلسه وادی هفتم
شنبه 24 اسفند 1398 ساعت 03:26 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )

به نام خدا

عملکرد جلسه مجازی لژیون چهارم با دستور جلسه وادی هفتم و تاثیر آن بر روی من

صحبت های کمک راهنما خانم فاطمه: 
وادی هفتم: رمز و راز حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه، دوم آنچه برداشت می کنیم. 
وادی ها، مانند قانون هستند. برای عبور از گذرگاه‌های سخت زندگی و همچنین گذرگاه سخت درمان اعتیاد، باید این قوانین را بیاموزیم. در وادی های گذشته، تفکر کردن، حرکت و فرمان روایی عقل را آموختیم. در وادی هفتم می آموزیم که با تعقل، باید بعضی از مجهولات را کشف نماییم تا راه درست را پیدا کنیم.  زمانی که بخواهیم مسیری را طی کنیم، قطعا راه های بسیار زیادی در پیش روی ما قرار دارد. برای انتخاب راه درست و بهترین راه، باید تعقل کنیم و از نیروی عقل استفاده کنیم زیرا انسان های بسیاری بوده  و هستند که بخاطر پیدا نکردن راه درست، جان خود را از دست داده اند و یا زندگی آن ها از هم پاشیده و به نابودی کشیده شده است. بنابراین، پیدا کردن راه درست و اصولی و انتخاب راه، بسیار مهم و با اهمیت است. راه هایی هست که ما  را به تاریکی، تباهی و نابودی می کشاند و راهی هم وجود دارد که ما را به خوشبختی، آسایش و آرامش می رساند. به این نتیجه می رسیم که یافتن راه، یکی از مهم‌ترین مسئله ها است، زیرا بعضی از این افراد از هیچ تلاشی هم فروگذار نکرده‌اند و انسان های مصمم و با اراده‌ای هم بوده اند، اما فقط در اثر انتخاب راه غلط، وسایل نابودی خود و دیگران را فراهم نموده‌اند. پیدا کردن راه درست، در تمام مراحل زندگی ما نقش بسیار مهمی دارد. همچنین در وادی هفتم، کشف حقیقت و پیدا کردن رمز و راز راه را می آموزیم، بنابراین برای کشف حقیقت و نمایان شدن اصل موضوع و آن حقیقتی که پنهان است، باید رمز و راز آن را بگشاییم که رمز آن می شود؛ پیدا کردن راه و مسیر حرکت و راز آن هم می شود آن چیزهایی که دراین مسیر برداشت می کنیم، تا رسیدن به هدف و حقیقت. 

سلام دوستان راضیه هستم همسفر فرشاد. 
رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است، یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می کنیم. 
یکی از مهم ترین مسئله ای که برای هر انسانی وجود دارد، یافتن راه است و در مورد آن باید فکر کنیم و خیلی ها بخاطر پیدا نکردن راه، زندگی شان از بین رفته است.
من و مسافرم قبل از این که به کنگره بیاییم راه های زیادی را برای درمان امتحان کردیم و چون راه را اشتباه انتخاب می کردیم به نتیجه نمی رسیدیم و بیشتر درگیرش می شدیم و همیشه به این فکر بودم که مسافرم اراده ندارد و حالا که راه درست راه انتخاب کرده ایم و در این راه، قرار گرفته ایم باید به بهترین شکل از آن استفاده کنیم تا به نتیجه دلخواه برسیم و اگر در این راه با تفکر و آگاهی جلو برویم، لطف خدا هم شامل حال ما می شود و نتیجه مطلوب به دست می آوریم.
باتشکر از وقت مشارکت.

سلام دوستان مریم هستم همسفر نعمت الله. 
انچه باوراست محبت است،انچه نیست ظروف تهی است.
رمز و راز کشف حقیقت در دو چیزاست، یکی یافتن راه و دوم انچه برداشت می نماییم. وادی هفتم هم مانند سایر وادی ها می خواهد پیامی به ما برساند. تا کنون شش وادی پشت سر گذاشته ایم! از وادی اول تا چهارم به ما اموخته که چگونه فکر کنیم، به چه چیزهایی تفکر کنیم. وادی پنجم به ما آموخت که چگونه عمل کنیم و تفکر را به حرکت در بیاوریم، وادی شش به ما می گوید؛ خواهان این است که فرمان عقل را در هر زمینه ای  بدست خود بگیرد تا نفس را به تکامل برساند. وادی هفتم رمز و  راز کشف حقیقت؛ یعنی اینکه حقیقت  از قبل وجود داشته و اکنون نیز وجود دارد، در اینده هم وجود دارد و هیچ وقت از بین نمی رود.این ما بودیم که سالها راه خود را گم کرده بودیم و برای درمان اعتیاد، همه راه ها رفتیم و هیچ نتیجه ای هم نگرفتیم. همه انسان ها برای حل مشکلاتی که دارند، باید راهی پیدا کنند و چاره ای بیندیشند. اینجا بود که با آمدن به کنگره راه یافتیم  و درمان خودمان را کشف کردیم. کنگره 60 اصولی ترین و درست ترین راه درمان اعتیاد را پیدا کرده، که همان روش دی اس تی است، در کنارش به ما اموزش جهان بینی و در مقوله ی اعتیاد ما را آگاه و درمان می کنند. ما هم باید در این راه کوشا باشیم و تلاش کنیم تا به درمان برسیم. کسانی که خواهان رهایی و درمان هستند و درصراط مستقیم قرار می گیرند و از ضدارزش ها دوری می کنند با موفقیت به رهایی می رسند. 
ممنونم  ازوقت مشارکت.

سلام دوستان طاهره هستم همسفر. 
وادی هفتم رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است: یکی یافتن راه و دیگری انچه برداشت می نماییم.
شش وادی گذشته را پشت سر گذاشتیم از تفکر اغاز نمودیم و اینکه جهت بیهودگی پا به هستی نگذاشته ایم و هیچ موجودی به اندازه خود انسان، به خویشتن خویش فکر نمی کند، مسئولیت کارهای خود را به دیگران نسپاریم، حرکت کنیم، فرمان عقل را در قالب فرمانده به اجرا در آ وریم. این وادی به دنبال این هستیم که برای رسیدن به یک هدف و یک مقصد راهی را پیدا می کنیم .خدا را شکر که با اموزش های کنگره، آموختیم که راه درست را پیدا کنیم. و یاد گرفتیم که کوتاه ترین راه بهترین راه نیست ،یاد گرفتم؛ وقتی راه  را پیدا کردم پارامتر زمان را در نظر بگیرم و عجله نکنم و در صراط مستقیم باشم، تا نیروی ما فوق مرا در این مسیر حمایت کند. برداشت کردن یعنی آن چیزی که بدست می آورید. برای پی بردن به هر رازی کوشش و تفکر و تعقل لازم است.

سلام دوستان، ندا هستم همسفر امین
من از وادی هفتم این را یاد گرفتم که وقتی می خواهم یک کاری را انجام بدهم و یک راهی را انتخاب کنم از کسانی که قبل از من این مسیر را طی کردنده اند، تحقیق کنم ، پرس و جو کنم تا بتوانم مسیر درستی را انتخاب کنم و در مسیرهایی که می خواهم قرار بگیرم از کسانی که از آن مسیر رفته اند و به موفقیت هایی رسیده اند، کمک بگیرم. مثلا من و مسافرم در یک کار مالی، هزینه ایی کردیم که پول مان رفت و متوجه شدیم که ما نباید دنباله رو کسانی باشیم که خودشان توی این مسیر نتوانسته اند موفق باشند. ما بایستی قبل از انجام اینکار با کسانی که توی کسب و کارشان موفق هستند، بی گدار به آب نمی زنند، تفکر می کنند و به عینه داریم موفقیت هایشان را می‌بینیم مشورت کنیم و بعد خودمان مسیر را انتخاب کنیم .
با تشکر از خانم فاطمه استاد گرامی.

سلام دوستان، فرزانه هستم همسفر محمد. 
برداشت من از  وادى هفتم:
در زندگى ما انسان ها حقیقت هاى بسیارى وجود دارد كه براى فهم و رسیدن به آن حقایق باید آن ها را كشف كنیم و لازمه ى كشف، پى بردن به رمز و راز آن حقیقت ها است. 
به بیان دیگر به حقیقت نمى رسیم مگر با انتخاب هاى درستى كه از روى تفكر و تعقل انجام مى دهیم و به كمك آن، راه درست را پیدا مى كنیم و نیز طى كردن آن راه یا مسیر با داشتن و یا كسب علم و آگاهى لازم، همراه با افكار و عملكرد صحیح و مثبت كه مى تواند ما را به بهترین نتیجه ى ممكن كه همانا رسیدن به هدف مى باشد، رهنمون شود.
انتخاب درست زمانى صورت مى گیرد كه ما تفكر و تعقل كنیم،همه ى جوانب را بسنجیم و چون گروه بى خردان نباشیم كه اول اقدام به عمل مى كنند و بعد تفكر، و حاصلش چیزى جز مشكل آفرینى نیست.
بنابراین با انتخاب درست به نیمى از موفقیت دست یافته ایم و نیم دیگر آن ،بالا بردن سطح آگاهى و دانش خودمان براى ورود به راهى كه مى خواهیم در آن طى طریق كنیم تا به هدف برسیم.
جالب اینكه از این راه و روش در همه ى مسائل زندگى از ریز تا درشت و از ساده تا پیچیده مى توان استفاده كرد.
به امید سلامتى و تندرستى همه ى عزیزان و تشكر ویژه از خانم فاطمه ى عزیز.
ممنون از فرصت مشاركت.

سلام دوستان، مرضیه هستم همسفر وحید. 
تا کنون از مقوله عقل و تفکر در وادی های گذشته، بسیار گفته شد، آنچه مد نظر است این است که تفکر یک مقوله کلامی نیست و اسبابی است کاملا کابردی، و هر کس به میزان بکار گیری آن در امورات زندگی ولو کوچک وکم اهمیت از ان بهره می برد. در حقیقت میزان بکار گیری عقل و تفکر است که انسان را در یکی از دسته های کم خرد و یا خرمند و دانا قرار می دهد.
تفکر خود می تواند آشکار کننده ی رازها و باز کننده ی اسرار و راهنمای راه، باشد، شخص متفکر و خردمند، از این چراغ راه استفاده کرده و بسلامتی به منزل مقصود می رسد.
بسیاری از تزاحم ها و برخوردهای ناشایست در جامعه، درگیری ها و حتی پرونده های قضایی به عقیده من به سبب کنار گذاشتن این موهبت الهی و نتیجه ی آن می شود. این که یا باید مدام در حال اظهار پشیمانی و عذرخواهی باشیم و یا در گیر با سایرین. پیدا کردن و رهرو بودن در صراط مستقیم  از لوازمات  رسیدن به مقصد درست می باشد. نمی توان مقصد را آرمانی انتخاب کرد ولی از بی راهه و بیقوله به ان رسید همان طور که نمی توان مقصد را تبریز انتخاب کرد و از مسیر جنوب و یا شرق به آن رسید. برای راه یابی می توان از توان مندی و درایت دیگران استفاده کرده و کمک گرفت اما باید احتیاط کرد که این توانمندی ها  واهی و خیالی و پوچ  نباشند که در این صورت بیراهه ای هستند خوفناک.

سلام دوستان، مژگان هستم همسفر نبی:
من از وادی سوم مشارکت می کنم، برداشت من از وادی سوم، اهمیت نقش خود انسان در سرنوشتش  می باشد. در بیشتر موارد زندگی، ما مسئول  پیش آمدهای زندگی مان هستیم، و در زندگی همیشه باید روی پای خودمان بایستیم  و از دیگران انتظار، نداشته باشیم که مشکلات ما را حل کنند، چون هیچ کس به اندازه ی خود ما، به خودمان و زند گی مان فکر نمی کند و اهمیت نمیدهد. ممنون از وقت مشارکت.

سلام دوستان مریم هستم همسفر فرهاد. 
رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می نماییم. برداشت من از وادی هفتم : در وادی یکم تا چهارم درباره ی تفکر و فکر صحبت کردیم و در وادی پنجم دانستیم که باید فکر و اندیشه های خود را از قوه به فعل درآوریم و در وادی ششم عقل را به رسمیت شناختیم، ولی در وادی هفتم فهمیدیم که کلید زندگی هر کس در مسیر زندگانی، بر مبنای دو حرکت است، اول راه درست و با عقل کامل انتخاب کنیم و دیگری در این مسیری که قرار گرفته ایم هدف ما چیست و چه چیز هایی را باید به دست آوریم، مثلا ما راه کنگره را پیدا کردیم و خداوند به ما کمک کرد و در راه درست کنگره قرار گرفتیم حال باید از کنگره 60 از قوانین و آموزش های کنگره و از راهنمای عزیزمان آموزش بگیریم تا در زندگی کاربرد داشته باشد . کنگره 60 انسان ها را به دو قسمت فرضی تقسیم کرده است 1- کم خرد 2- خردمند. انسان کم خرد اول حرف میزند و بعد فکر میکند ولی انسان خردمند اول فکر میکند و بعد سخن میگوید پس ما هر کاری را خواستیم انجام دهیم اول باید فکر و برسی کنیم و سپس به آن مسیر حرکت کنیم . ممنون از وقت مشارکت .

سلام دوستان فرناز هستم همسفر عباس. 
وادى دوم
ما در وادى اول یاد گرفتیم كه براى هر كارى باید تفكر كنیم
و در وادى دوم مى فهمیم كه باید تلاش و كوشش كنیم كه خلائى تو تفكر ما ایجاد نشود. ممكن است در طی مسیرى كه داریم مى رویم یك سرى تاریكى ها را تجربه كنیم ولى نباید در آن فرو برویم و خودمان را بكشیم بیرون كه یك فرد با تجربه شویم و براى این كه در این مسیر تنها نباشیم وخداوند یا آن نیروى برتر را داشته باشیم كه ما را به سمت جلو هدایت كند؛ باید از یك سرى ضد ارزش ها دورى كنیم و به ارزش ها بپردازیم. ممنون از وقت مشارکت.

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر امید
وادى چهارم: در مسائل حیاتى؛ به خداسپردن؛ یعنى سلب مسئولیت از خویشتن.
من در این وادى یاد گرفتم كه، مسئولیت همه ى كارهاى ما بر عهده ى خود ماست. خداوند، راه راست و راه كج و نتیجه و پایان هر دو راه را، به انسان نشان داده است. پس این وظیفه ى ما است كه با آگاهى و تلاش، در صراط مستقیم گام برداریم و مسئولیت هایمان را به درستى انجام دهیم.
ما نباید از روى تنبلى، در گوشه اى بنشینیم و مسئولیت و وظایف خود را، به خداوند واگذار كنیم و بگوییم خدایا بر تو توكل كردم و اسمش را دیندارى بگذاریم، نه أصلا این طور نیست، تنبلى با دین خدا سازگار نیست، همان طور كه خداوند می فرمایند:
لیس للإنسان الا ما سعى:انسان هیچ نیست،مگر اینكه خودش تلاش كند.
"با آروزى سلامتى براى همه ى دوستان و راهنماى عزیزم خانم فاطمه"

سلام دوستان مرضیه هستم همسفر حجت
وادی اول؛ موضوع مشارکت من، امروز برداشتی که از وادی اول دارم این است که همه چیز با فکر به وجود می آید و با بی فکری نابود می شود. وادی همین طور که مهندس فرمودند؛ به آبادی هم اطلاق می شود. وقتی به شهری میرسید بین راه آبادی هایی می بینید. برای خروج از مشکل به گفته مهندس 14 وادی وجود دارد که به ما و مسافرمان کمک می کند در این دنیای جهل و نادانی ک برای خودش و من همسفر بوجود آورده و ما را به سمت نور و روشنایی هدایت می کند. این وادی می گوید؛ همه چیز بافکر است، حتی یک لیوان هم پشتش تفکر بوده است. خداوند که خالق همه ماست هم با یک تفکر جهان  را به وجود آورد. این وادی می گوید؛ ما به هرچیزی که فکر کنیم به سرمان می آید، مثلا بگویم، من همیشه افسرده هستم ودرست هم نمی شوم،این فکر منفی که  به خودم القا کردم، همیشه افسرده خواهم بود. ذهن و فکر ما یک صفحه سفیدی هست که با خط خطی کردنش چه خوب و چه بد شکل می گیرد. این وادی به من آموخت دنبال مشکل نباشم، برای حل مشکل تفکر کنم، چرا و چگونه را کنار بگذارم و در کنار مسافرم سفر کنم تا به امید خدا راه درمان و نجاتش را به درستی طی کند. با تشکر از استادم خانم فاطمه.

مشارکت های که مربوط به وادی های اول، دوم،سوم و چهارم عنوان گردیده به تازه واردین اختصاص دارد.

گردآوری و ویرایش: کمک راهنما خانم فاطمه
منبع نمایندگی تخت جمشید شیراز

برچسب‌ها: وادی ها، راه، حقیقت،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فرزانه همسفر محمد جمعه 1 فروردین 1399 08:22 ب.ظ
سلام و درود فراوان خدمت همه ى همسفران لژیون ٤ و تشكر بابت مطالب ارزنده و خوبتون و تشكر ویژه از خانم فاطمه ى عزیز و خانم معصومه ى عزیز.
مریم همسفرنعمت الله لژیون 4 سه شنبه 27 اسفند 1398 02:08 ق.ظ
باتشکرازخانم فاطمه وخداقوت به تمام هم لژیونی های خودم عالی بود
مریم همسفرنعمت الله لژیون 4 دوشنبه 26 اسفند 1398 12:08 ب.ظ
سلام ودرود وخداقوت به راهنمای خوبمون وتمام همسفران عزیزل 4 عالی بود
مریم همسفرنعمت الله لژیون 4 دوشنبه 26 اسفند 1398 12:05 ب.ظ
سلام ودروذ وخداقوت به راهنمای خوبمون وتمام همسقرن عزیزل 4 عالی بود
مریم همسفرنعمت الله لژیون 4 دوشنبه 26 اسفند 1398 12:05 ب.ظ
سلام ودروذ وخداقوت به راهنمای خوبمون وتمام همسقرن عزیزل 4 عالی بود
همسفر راضیه ل 4 دوشنبه 26 اسفند 1398 10:17 ق.ظ
باسلام و باتشکر به خانم فاطمه عزیزو خداقوت به همه اعضای لژیون 4
ندا همسفر امین دوشنبه 26 اسفند 1398 08:14 ق.ظ
خدا قوت به همگی دوستان خوبم
فاطمه همسفر داوود دوشنبه 26 اسفند 1398 08:11 ق.ظ
درود و خداقوت به همسفران فعال لژیون۴ که به خوبی مشارکت نمودند، موفق و پایدار باشید.
خداقوت خدمت خانم معصومه و اعضای محترم وبلاگ
همسفر طاهره دوشنبه 26 اسفند 1398 07:33 ق.ظ
باسلام ودرود به دوستان خوبم درلژیون 4وتشکر وسپاس ازراهنمای خوبمان خانم فاطمه به خاطر تمام زحماتشون وثبت ویرایش مطالب .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic