مردم‌داری یعنی این‌که بامحبت و مهربانی خدمت‌گزار مردم باشیم.
یکشنبه 18 اسفند 1398 ساعت 11:07 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
به نام خدا
برداشت همسفران از سی دی مردم داری
 لژیون چهارم روز شنبه، مورخ ۹۸/۱۲/۱۷ با دستور جلسه سی دی مردم داری به صورت مجازی برگزار گردید.سلام دوستان فاطمه هستم همسفر داوود 
انسان‌ها با افکار و عملکرد خویش شرایط خوب و یا بد بودن را به وجود می‌آورند. 
من در مزرعه و مسیر زندگی خود هر نوع بذر خوبی و یا بدی را که بکارم، قطعاً همان را درو خواهم کرد. 
اگر بذر خشم، کینه و تنفر کاشتم، حتما همان را درو خواهم کرد.
 سرنوشت و پیشامدهای گوناگون که برای هرکدام از ما انسان‌ها، رخ می‌دهد، تقدیری است که خودمان با افکار، اندیشه و عملکرد خود آن را رقم‌زده‌ایم. همچنین خیلی از این پیشامدها را با خواست خود می‌سازیم. 
چنان چه در یک مقطع زمانی دست تقدیر ما را در جایگاهی قرارداد، باید قدردان آن جایگاه باشیم، رفتار و منش ما در شأن و منزلت آن جایگاه باشد. عملکردی درخور آن جایگاه داشته باشیم. باعقل و ایمان و محبت خدمت‌گزار مردم باشیم. زمانی که ظرفیت جایگاهی که در آن قرار داریم را داشته باشیم، قطعاً لایق رسیدن به جایگاه‌های بالاتر نیز خواهیم شد. باید مردم‌دار باشیم. مردم‌داری یعنی این‌که بامحبت و مهربانی خدمت‌گزار مردم باشیم و با تواضع و عملکردی مناسب با مردم رفتار کنیم. احترام و محبت دیگران نسبت به ما بازتاب عملکرد خودمان خواهد بود. 
چنان چه بخواهیم عملکرد قابل قبولی داشته باشیم و برخورد و رفتارمان با دیگران خوب و منصفانه باشد، باید از ضد ارزش‌ها دوری‌کنیم و به سمت ارزش‌ها و مسیر نیکی‌ها حرکت کنیم. با تزکیه و پالایش در صراط مستقیم قرار بگیریم. زمانی که در صراط مستقیم قرار بگیریم دارای تعادل و آرامش هستیم و پیوند محبت بین ما و دیگران به وجود می آید.

هر نوع روش و خصلتی که در وجود ما قرار دارد مانند کینه، حسادت، منیت، قهر، خودبینی، خبرچینی، خودخواهی، دروغ و غیره، همه‌ی این‌ها توشه راه و مسیر انسان هست که در کوله‌پشتی خود دارد. شخصی که این‌ها را در کوله‌پشتی خود حمل می‌کند، بیشتر از هر کس در رنج و عذاب است، با قرار گرفتن در صراط مستقیم می‌تواند عشق، محبت، مهر، گذشت، را در کوله‌پشتی خود داشته باشد و سبک و با آرامش سفر کند.


راضیه همسفر فرشاد:
سلام دوستان. 
مردم داری:
تقدیر آن چیزی است که ما با افکار و اندیشه خودمان به وجود می آوریم و تقدیر این است که قبلا آن را رقم زده ایم و حالا باید جوابگو باشیم و یک مورد دیگر اینکه مسائلی که خودمان پیش می آوریم و هر دو مربوط به خودمان است یعنی هر چه بکارید همان را درو خواهید کرد. وقتی انسان موقعیت یا جایگاهی را به دست می آورد باید از آن استفاده ی مثبت کند و ظرفیت آن جایگاه را داشته باشیم و مردم دار باشیم، با مردم به خوبی و مهربانی رفتار کنیم . درهرشغل یا سمتی که هستیم با برخورد مناسب شخصیت خود را نشان می دهیم، از موقعیت هایی که داریم باید به عنوان پله استفاده کنیم و کم کم از آن بالا برویم، این رفتار ماست که وضعیت ما را تعیین می کند که در مسیر ضد ارزش یا ارزش ها حرکت کنیم .
زندگی و دنیا ثابت نیستند و در حال تغییر هستند و انسان هم دائما در حال تغییر است. انسان یک یار واقعی داشته باشد، ارزشش از هزاران دوست دروغین بیشتر است. بعضی از دوستان فقط به دنبال پول یا موقعیت یا مقام آدم هستند که ار انسان بهره برداری کنند. دوست واقعی کسی است که در فراز و نشیب، غم و غصه و تمام شرایط انسان وجود داشته باشد.
ما باید از اشتباهات درس بگیریم و برای انجام هرکاری نیاز به زمان است و نمی توان گزینه زمان را حذف کرد .در زندگی و گذراندن مشکلات نباید عجله کرد و برای اینکه ظاهر و باطن مان یکی باشد باید در صراط مستقیم حرکت کنیم و با اندیشه و تفکر اسیر وسوسه های شیطان نشویم.
با تشکر از وقت مشارکت.

طاهره همسفر احمدرضا
سلام دوستان:
برداشت از سی دی مردم داری. 
تقدیر آن چیزی هست که خودمان با افکار خودمان به وجود می آوریم. آن چیزی که خودمان می کاریم، خودمان برداشت می کنیم. گندم بکاریم گندم برداشت می کنیم، جو بکاریم جو برداشت می کنیم. محبت بکاریم، محبت برداشت می کنیم . در هر پست و درجه ای که باشیم سرمان را مثل کبک زیر برف نکنیم و هیچ جا را نبینیم. در هر موقعیت که هستیم ، از آن موقعیت درست و مثبت استفاده کنیم. در هر جایگاهی که هستیم از ان جایگاه به جای پله و نردبان استفاده کنیم، همیشه در پله اول قرار بگیریم و جایگاه ها را پله پله بالا برویم. در هر جایگاهی به یاد همه و به یاد حق باشیم . برای این که حال خوشی داشته باشیم باید در مسیر ارزش ها قرار بگیریم. یاری که با تو در مشکلات می ماند و تا آخر مشکلات با تو هست مهم است. نباید منتظر اتفاق از بیرون باشیم. با شرایط و فکر جدید باید زندگی جدید را ساخت. از شکست ها و تجربه ها نترسیم، بلکه تجربه کنیم و یاد بگیریم. انسان در طول مسیر زندگی در حال سفر است و با آنچه می آموزد، سفر می کند. انسان در طول زندگی کوله پشتی بر گردن دارد و هر چه در آن هست، خودش در آن جای داده است، حسادت، محبت، کینه، نفرت، وانتقام و....محبت هیچ گاه از بین نمی رود و جاویدان می ماند. زمان را نمی توانیم حذف کنیم ولی مدیریت می کنیم.

مریم همسفر نعمت الله:
سلام دوستان. 
مردم داری:
همان طور که می دانید خواست و تقدیر الهی بر دو قسمت برخوردار است، یکی تقدیری است که خودمان بر اثر افکار و اندیشه ی خود به وجود می آوریم که امروز  کاری یا یک عملی انجام می دهیم که در روز، ماه، و یا آینده درگیر آن هستیم و یا تعهدی دادیم که سر موعود انجام دهیم و نشده یا نتوانستیم، این را می گویند؛ مقدر، چیزی که خودمان پیش آوردیم و مربوط به گذشته یا حال است. اگر امروز ما گندم کاشتیم، گندم برداشت می کنیم، اگر محبت کاشتیم، محبت برداشت می کنیم و اگرخشم کاشتیم؛ خشم برداشت می کنیم، پس همه چیز دست انسان خودش است و بستگی به افکار و اندیشه ی او دارد. بعضی انسان ها مغزشان بسیار کوچک و معیوب است زمانی که به یک مقام و جایگاهی می رسند، خودشان را گم می کنند و با مردم بد رفتاری و بد خلقی می کنند که به قولی می گویند؛ تازه به دوران رسیده!! این ها نمی دانند که تازه اول راه هستند هنوز چیزی نشده، هنوز صفر درجه هستند.  انسان وقتی به مراحل کامل و تکامل می رسد که راه های دشواری را گذرانده است. یک مرزبان یا راهنما یا ایجنت، وقتی به این مرحله می رسند نباید بد رفتاری و بی احترامی به مردم بکنند انسان ها آگاه هستند و اطرافشان را خوب می بینند بنابر این اگر ما به یک مقامی یا پست و جایگاهی رسیدیم نباید به مردم بی احترامی و کج خلقی بکنیم!  تازه آنجا است که ما بیشتر به این مردم نیازداریم.
 *نباید از احترام دیگران سواستفاده بکنیم، باید مردم دار باشیم و با نیکی و مهربانی و ادب رفتار گنیم* اگر کارمندیم، اگر رییس بانکیم و هر چیز دیگر باید باخوبی و محبت رفتار کنیم. رفتار ما نشانه ی شخصیت ماست، گفتار و کردار ما نشانه ی تربیت و ادب ماست، اگر ما برای دیگران ارزش قایل باشیم، حال خودمان خوش است و اگر نامتعادل باشیم از نظر روحی و روانی اول به خود ضربه می زنیم، بنابر این باید از ضد ارزش ها دوری کنیم و در صراط مستقیم حرکت کنیم. زمانی که غیبت کنیم اول خودمان تخریب می شویم، مردم هم به چشم بد به ما نگاه می کنند و از ما دوری می کنند، همین باعث می شود که روی سیستم ایکس ما اثر بدی بگذارد و ما تبدیل می شویم به یک آدم شکسته و فرتوت. محبت است که انسان ها را به هم متصل می کند، هر چند که بیگانه باشند. انسانی هم که محبت ندارد مانند ظرف خالی می ماند؛ زیرا آن چه باور است محبت است. نتیجه می گیریم که انسان درحال تغییر است و شیطان هم به زیباترین شکل به فکر و اندیشه اش وارد می شود و او را از صراط مستقیم خارج می کند. پس ما باید آگاه و دانا باشیم تا بتوانیم در مسیر درست حرکت کنیم.  
ممنون از وقت مشارکت


فرزانه همسفر محمد:
سلام دوستان. 
در مورد سى دى مردم دارى برداشت من این است كه:
تقدیر همان نتیجه ى افكار و اندیشه ى ماست كه به وجود می آوریم، یعنى اگر امروز افكار مثبت داشته باشیم و با امیدوارى اقدام به انجام كارى كنیم، نتیجه ى آن، در آینده دیده می شود كه قطعا نتیجه اى مطلوب خواهد بود و بالعكس. گاهى اوقات نداشتن ظرفیت باعث می شود؛ وقتى فردى به جایگاهى می رسد یا به مقامى دست میابد، خود را گم كرده و با مردم نا مهربانى میكند، در صورتى كه نمی داند كه در پله ى اول ترقى و پیشرفت قرار گرفته و اگر با فكر و اندیشه ى درست و با در نظر گرفتن طول زمان، پله ها را یكى یكى طى نكند به شكست می رسد، پس چه بهتر كه آدمى از اشتباهات و شكست هایش درس عبرت بگیرد و آن را نرده بانى براى رسیدن به موفقیت قرار دهد. بایست نسبت به مردم با احترام و محبت رفتار كند زیرا محبت هیچ گاه از بین نمیرود و جاودانه هست.
با آرزوى سلامتى همه ى عزیزان و ممنون از فرصت مشاركت.


فرناز همسفر عباس:
سلام فرناز هستم یك همسفر
وادى اول
در وادى اول مى فهمیم كه همه چیز با تفكر به وجود مى آید، یا خلق مى شود و این تفكر یا اندیشه اغاز خلق است. 
وقتى تفكر مى كنیم نیروهایى هم بعدش از بیرون به ما كمك مى كند،كه انها نیروى القاء، احیاء و تحرک هستند، كه البته باید تفكر ما مثبت باشد كه حس و اتفاق مثبتى به ما القاء شود.
و در آخر ما هر چه فكر كنیم همان هستیم یا مى شویم.


مژگان همسفر نبی:
سلام دوستان مژگان هستم  همسفر
برداشت من از سی دی مردم داری
انسان مسئول  رفتار و کردار خودش است. هر عملی  یک عکس العملی  همراه دارد، ما حتما نتیجه ی اعمال خود را می بینیم، ممکن است دیر و زود داشته باشد ولی  به قولی؛ سوخت و سوز ندارد. اگر امروز در زندگی آسایشی داریم یا گیر و گرفتاری داریم، این نتایج اعمالی است که در گذشته انجام دادیم. یک مثلی هست که می گوید: پنجاه سال دوم  زندگی   نتیجه ی  زندگی کردن  پنجاه سال اول زندگی ست.  مثلا  ورزش کرده باشید، غذای سالم خورده باشید، به اندازه کافی پول پس انداز کرده باشید، مسلما  دوره ی پنجاه سال دوم  راحت تر و سالم تر هستی  و بالعکس..‌
و اینکه انسان در زندگی ممکن است در شرایطی و جایگاهی قرار بگیرد  که امکان سوءاستفاده برایش مهیا باشد، اما بدلیل  انسانیت، پاک دست و درست کار  بماند، هنر بزرگی کرده و اینکه میگویند؛ انسان هر چه کند به خود کند، گر چه که نیک و بد کند. بهشت و جهنم ما به دست خودمان رقم می خورد، چه در این دنیا و چه در آخرت، وقتی انسان در مسیر ارزش ها قرار می گیرد  موادی در مغز ترشح می شود که باعث آرامش و رضایت  می شود، وقتی به طرف ضد ارزش ها، مانند؛ کینه ، حسد، نفرت و،،،، حرکت کند، ترشح  مواد و هورمون های مفید به مغز  پایین می‌اید و انسان دچار  افسردگی، خشم  و نارضایتی  می شود. زندگی از تولد تا مرگ، یک سفر است، در طول مسیر این سفر یک کوله پشتی بر دوش داریم که تمام اعمال و رفتار ما درون این کوله پشتی است و نمی توان این کوله را از خودمان جدا کنیم، پس تا می توانیم درون این کوله را پر از نیکی، ادب، بخشش و کار نیک کنیم.


مریم همسفر فرهاد:
سلام دوستان مریم هستم همسفر.
برداشت من از سی دی مردم داری، تقدیر آن چیزی هست که خودمان با افکار خودمان به وجود می آوریم، ما هر چیزی که بکاریم همان چیز را درو میکنیم، محبت بکاریم ، محبت برداشت میکنیم، احترام بگذاریم احترام می بینیم... مادر جامعه ودر زندگی روزمره باید به اطرافیان و افراد جامعه احترام بگذاریم و ظرفیت پذیرش احترام و محبت از طرف مقابل مان را داشته باشیم. اگر به جایگاه یا سمتی رسیدیم، شآن خودمان را حفظ کنیم و برای خدمت گذاری به خلق آماده باشیم. ما باید در مسیر صراط مستقیم قدم برداریم و اسیر  نیروهای شیطانی و اهریمنی قرار نگیریم وبا ادب و نزاکت با مردم رفتار کنیم.


مرضیه همسفر وحید:
سلام دوستان. 
مردم داری:
دیروز ما امروز و امروز ما فردا را می‌سازد، یا به عبارتی آن چه دیروز کاشتیم امروز برداشت می کنیم و آنچه امروز بکاریم فردا  برداشت می‌کنیم  عده ای به اشتباه یا  به بخاطر رفع مسولیت خود حوادث را به تقدیر و قضای الهی نسبت می دهند در حالی که خداوند در کتاب فرمودند،؛ سرنوشت کسی تغییر نمی کند مگر به دست خودش. 
انسان دانا از فرصت ها استفاده میکند و فرصت را نمی سوزاند. اگر برای انسان فرصت خدمتی پیش آمد باید بهترین شکل استفاده را از ان داشته باشد. عده ای می اندیشند؛ استفاده از موقعیت  یعنی سو استفاده، یعنی آزار دیگران یعنی رانت و رشوه که در اینصورت نه تنها فرصت نیستند بلکه سیه روزی است که به زودی دامن گیر شخص می شود. در هر جایگاه و مقامی قرار بگیریم بهتر است آن را فرصتی برای خود بدانیم و با خدمت به مردم  و مردم داری  دنیا  و آخرت  خود را بسازیم. 
خداوند محبت است و دین و دینداری چیزی جز محبت نیست. محبت اگر واقعی باشد ماندگار و مانا است، نه به اندازه عمر دنیا که فراتر. محبت یک انرژی گرم و ناب است که هیچ گاه و هیچ زمانی به سردی نمی گراید. البته محبت واقعی  که محبت دروغین از طرف دوستان و آشنایان، عاری از انرژی و گرماست. محبت واقعی را می توان از انسان های صادق دریافت کرد، انسانهایی که درون و بیرون شان یکی است، ظاهر و باطن آنها بر هم منطبق است، در غیر این صورت شخص حتی در حق خودش  هم محبت ندارد و نه تنها از انرژی محبت خود محروم است، بلکه باید انرزی زیادی صرف کند تا باطن خود را پنهان کند تازشتی هایش  نمایان نشود. 
با آروزی بهترین ها  واستجابت دعای همه عزیزان.


فاطمه همسفر امید:
سلام دوستان فاطمه هستم همسفر
 مردم داری. 
تقدیر و سرنوشت هرشخصی با خواست خود شخص رقم می خورد، معلوم است وقتی گندم می كاریم، گندم برداشت می كنیم. انسان باید از موقعیتی كه دارد، استفاده ی مثبت كند و از آن جایگاه و موقعیت به عنوان یك پله نگاه كند و خودش را برای مراحل بالاتر آماده كند و به خودش مغرور نشود و با مردم درست برخورد كند كه نشان دهنده ی ادب و نزاكت خود اوست.
ما با كارهایی كه انجام می دهیم، بسته به این كه در مسیر ارزش ها حركت  می كنیم یا مسیر ضد ارزش ها، روی ما اثر گذاشته و حال ما را خوب و یا بد می كند.
زندگی مدام درحال تغییر است، نه خوشی آن ماندگار است، نه ناخوشی آن، موتور حركت، خود ما باید باشیم و از شكست ها و ناخوشی ها باید تجربه كسب كنیم نه اینكه ناامید شویم.
ممنون از وقت مشاركت.

گردآوری و ویرایش: کمک راهنما خانم فاطمه
منبع : نمایندگی تخت جمشید شیراز

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مژگان ل ۴ جمعه 1 فروردین 1399 10:08 ب.ظ
سلام و خدا قوت به همسفران گرامی لژیون ۴ و خانم فاطمه استاد گرامی
فاطمه همسفر داوود شنبه 24 اسفند 1398 08:43 ق.ظ
سپاس و خداقوت خدمت همسفران لژیون 4,مشارکت هایی مفید و آموزنده ارائه نمودید، پایدار و موفق باشید.
خداقوت خدمت خانم معصومه و اعضای محترم وبلاگ
فرشادلژیون چهار جمعه 23 اسفند 1398 10:22 ب.ظ
درودبرشما همسفران گرامی
پنجشنبه 22 اسفند 1398 12:35 ق.ظ
خداقوت به تمام همسفران محترم عالی
پنجشنبه 22 اسفند 1398 12:35 ق.ظ
خداقوت به تمام همسفران محترم عالی
نعمت الله مسافر پنجشنبه 22 اسفند 1398 12:33 ق.ظ
خداقوت به تمام هنسفران محترم
نعمت الله مسافر پنجشنبه 22 اسفند 1398 12:33 ق.ظ
خداقوت به تمام هنسفران محترم
چهارشنبه 21 اسفند 1398 11:59 ق.ظ
درودوخداقوت به تمام خواهرلژیونیهای خودم وکمال تشکردارم ازخانم فاطمه عزیزراهنمای خوبمون
چهارشنبه 21 اسفند 1398 11:59 ق.ظ
درودوخداقوت به تمام خواهرلژیونیهای خودم وکمال تشکردارم ازخانم فاطمه عزیزراهنمای خوبمون
همسفر راضیه ل 4سلام چهارشنبه 21 اسفند 1398 10:47 ق.ظ
و خسته نباشید به خانم فاطمه عزیز و هم لژیونی های خودم خیلی ازتون انرژی گرفتم
فرزانه همسفر محمد چهارشنبه 21 اسفند 1398 10:16 ق.ظ
عرض سلام و خدا قوت به خانم فاطمه ى گرامى و همسفران خوب لژیون چهار،برداشت ها بسیار جالب و تاثیر گذار بود براى همگى آرزوى توفیق و سلامتى دارم .
همسفر طاهره چهارشنبه 21 اسفند 1398 08:04 ق.ظ
سلام وخدا قوت به دوستان خوبم درلژیون 4 وتشکر وسپاس ازخانم فاطمه عزیز پایدار وبرقرار باشید.
همسفر میترا چهارشنبه 21 اسفند 1398 03:08 ق.ظ
خداقوت خانم فاطمه عزیز، زیبا در مورد این سی دی صحبت نمودید، خداقوت به اعضای خوب لژیون چهارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic