ناامیدی انسان های قدرتمند و قوی را از حرکت باز می دارد
جمعه 16 اسفند 1398 ساعت 09:56 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
به نام خداوند هستی بخش

لژیون چهارم همسفران به استادی کمک راهنما خانم فاطمه ساعت ۵ عصر پنجشنبه ۹۸/۱۲/۱۵ با دستور جلسه سی دی امید و ناامیدی به صورت مجازی برگزار گردید که مشارکت های همسفران به شرح زیر می باشد:
کمک راهنما خانم فاطمه:
سلام دوستان، فاطمه هستم همسفر 
امید و ناامیدی:

*ای برادر تو همه اندیشه‌ای*
*مابقی خود استخوان و ریشه‌ای*

همه مسایل، اتفاقات و همه چیزهای ما انسان‌ها، بستگی به اندیشه ی ما دارد. همه موجودات دارای اندیشه هستند، انسان دارای خیال و اندیشه است و همه چیزها برمی‌گردد به اندیشه‌ی انسان.

اندیشه هم می‌تواند مثبت و سازنده باشد و هم می‌تواند منفی و مخرب باشد، باید به این نکته توجه داشت که اثرات تخریب و یا سازندگی آن به خود انسان برمی‌گردد. خیال خیلی خوب و ارزشمند است و قدرت بسیار بالایی دارد. 
زمانی که ما برای انجام کاری تصمیم  می گیریم و دیدگاه مثبت و روشنی نسبت به آن داشته باشیم انسان امیدواری هستیم، به فرموده جناب مهندس امید نقطه ی کلیدی است، اما اگر دیدگاه ما منفی باشد باعث می‌شود که انرژی‌های منفی و مخرب به سراغ ما بیایند و کاملاً ناامید شویم و توانایی انجام کار و حرکت به سمت پیشرفت و جایگاه‌های بالاتر را نداشته باشیم.

اشخاص ناامید همیشه، آیه یاس و نومیدی را می‌خوانند، ناامیدی که وارد اندیشه و افکار ما بشود، زندگی ما را کاملاً تلخ می کند، زیرا انسان ناامید در پی نابودی خود می‌باشد، ناامیدی انسان‌های قدرتمند و قوی را نیز از حرکت بازمی‌دارد و همه امید و اهداف و اندیشه ی  انسان را نابود می‌کند، ناامیدی باعث بی‌مهری در انسان می‌شود. 
 انسان ناامید از داشته‌های فعلی خود لذت نمی‌برد و در حسرت نداشته‌هاست.
اگر انسان امیدواری باشیم همه ی چیزها و همه لحظات شیرین و لذت‌بخش و لبریز از انرژی می‌باشد و در همه‌ی موقعیت‌ها توان حرکت کردن را داریم و با شور و شوق به سمت اهداف خود حرکت می‌کنیم.


مریم همسفر نعمت الله: 
سلام دوستان:
برداشت من ازسی دی امید و ناامیدی:
تمام خیال و تصورات ذهنی ما بر می گردد به اندیشه ی ما و این تصورات می تواند هم منفی باشد، هم مثبت. و آن چه که ما در ذهن و اندیشه خود پرورش دهیم؛ همان می شود. اگر با امید به زندگی نگاه کردیم و در مسیر درست حرکت کردیم نتیجه ی کارمان هم به خوبی می بینیم و در آرامش و آسایش هستیم، اما اگر به زندگی و هر کار دیگر که بخواهیم به انجام برسانیم، با ناامیدی و ترس نگاه کردیم، مطمئنا  به خود و دیگران آسیب می زنیم، بنا بر این ما که امروز تصمیم گرفتیم که کمک کنیم که عزیزانمان را از دست اعتیاد نجات دهیم و راه کنگره را پیدا کردیم، صد درصد یک روزنه از امید در وجود ما بوده است که توانستیم در این راه، ثابت قدم باشیم و با امید به رهایی از اعتیاد و  فراگیری آموزش ها  و همچنین،تلاش خودمان این شیطان  را از پا در می آوریم چون امید قدرتمند است. 
ممنون از وقت مشارکت.

فرناز همسفر عباس:
سى دى امید و ناامیدى:
امیدوارى و ناامیدى همه اش بر مى گردد به اندیشه ی ما كه مثبت است یا منفى،
اثرات این اندیشه همه اش بر مى گردد به خودمان. انسان هایى كه امیدوار هستند و با امید به قضایا نگاه مى كنند، یعنى اندیشه ی مثبتى دارند كه یك حالت خوب به اندیشه شان مى دهد و شخص در حالت آسایش وارامش قرار مى گیرد و تنها چیزى كه انسان را قدرتمند می كند امید به زندگى و امید به اهداف است.
ولى انسان نا امید دائم در حال شكایت كردن است و این غبار تاریكى جلوى چشم را مى گیرد و همه جا را تاریك مى بیند و همه ی شعله هاى اندیشه مثبت را مى سوزاند، درست است، ممكنه ما تو مسیر زندگیمون یک سرى ناكامى هایى داشته باشیم یا بهمون اسیب هایى وارد شده باشد كه براى هر كسى اتفاق مى افتد ولى مهم این است كه از ان ها درسى بگیریم و اگر درس نگیریم و بقیه زندگى را هم تباه كنیم كه چرا آن اتفاق بد افتاده، آن وقت این می شود نا امیدى. نا امیدى انسان را خرد و پیر و شكسته می كند و افرادى كه مى گویند ما زمانى شاد و امیدوار بودیم ولى به خاطر دلسردى از روزگار و بدى دیدن از ادم ها نا امید شدم كه این ها همگى توجیه و بهانه است .
و در اخر جناب مهندس مى فرمایند باید دانش و اگاهى مون را بالا ببریم كه بتوانیم امیدوارى را جذب كنیم اگر نه سریع از ذهن ما پاك مى شود. 


فرزانه همسفر محمد:
سلام دوستان. 
امید و ناامیدی:
در مورد سى دى امید و ناامیدى آقاى مهندس صحبت خودشان را با شعر بسیار زیبا و روشن كننده اى آغار كردند به این مضمون:
اى برادر تو همه اندیشه اى. 
مابقى خود استخوان و ریشه اى. 
و به راحتى ما را به این نتیجه گیرى می رساند كه، همه ى ما با بهره جویى از نعمت اندیشه و دید مثبت داشتن، به هر آنچه كه به آن می اندیشیم و پیرو آن تصمیم گیرى و برنامه ریزى  می كنیم، می توانیم به بهترین ها در زندگى خود دست پیدا كنیم.
هر چند در این راه هر از گاهى ناامیدى دخالت كرده و ما را از هدفمان دور و یا دل سرد می كند اما باید دانست كه تنها امیدوارى است كه ما را در حالت آرامش و راحتى قرار میدهد و بهترین نتایج را به ما ارمغان میدهد.
ممنون از وقت مشاركت.


طاهره همسفر احمدرضا
سلام دوستان:
برداشت از سی دی امید
و نا امیدی:
همه انسان ها از یک اندیشه، سر چشمه می گیرند. اندیشه نعمتی است که در اختیار همه ی موجودات قرار می گیرد. اندیشه بر دو نوع است: 
اندیشه خوب و موثر
اندیشه بد و مخرب. 
اندیشه بر مبنای قدرت خیال نامحدود و زیادی می باشد. یعنی اگر انسان بخواهد به چیزی برسد و در قدرت خیال خود آن را تجسم کند و تصورش کند به آن می رسد. حال اگر تصور آن را داشته باشیم که به چیزی که می خواهیم، نمی رسیم و در اندیشه ی خود منفی بافی کنیم، قطعا به ان خواسته و هدف نمی رسیم. اگر بخواهیم به خواسته های درست و معقول خود برسیم، باید هدف داشته باشیم و برای رسیدن به هدفمان تلاش وحرکت داشته باشیم.
امید یعنی: برای رسیدن به هدف با دید مثبت به آ ن نگاه کنیم.
نا امیدی: اگر برای رسیدن به یک هدف با دید منفی به آن نگاه کنیم، می شود نا امیدی. اگر ما دانش و آگاهی خود را بالا ببریم نقاط کلیدی را برداشت نموده و مفهوم امید را درک کنیم، در مسیر آن حرکت می کنیم. اما اگر آگاهی خود را بالا نبریم و طرز فکر خود را تغییر ندهیم و با ناامیدی به همه چیز نگاه کنیم، هیچ گونه مفهومی برداشت نمی کنیم و همیشه در جای خود باقی می مانیم. باید قدر لحظه ها را دانست. در تمام زندگی ها یک سری مسایل هست و ناکامی هایی وجود دارد، ما یک سری چیزها را از دست می دهیم، نباید نا امید باشیم بلکه باید از آن ها درس بگیریم چون با ناامیدی، بقیه ی چیز ها را هم از دست خواهیم داد. نباید افسوس دیروز و گذشته را بخوریم، لحظات تلخ دیروز 
را رها کنیم و با امید، برای امروز
زندگی کنیم. 
در نومیدی بسی امید است 
پایان شب سیه سپید است.

مریم همسفر فرهاد:
سلام دوستان. 
امید و ناامیدی:
به طور کلی هر انسانی چه مرد و چه زن، در هر کاری که قدم می گذارد، اول با امید و انگیزه کار خود را شروع  می‌کند، مثلا  کسی که تازه  وارد کنگره شده است، به خودش  امید دارد که می تواند از این  بیماری رها شود.  این فرد برای این که به مقصد خود، یعنی به درمان برسد با موانع زیادی رو به‌ رو می‌شود از جمله آن افکار و اندیشه های منفی است که این فرد را به سمت نا امیدی می کشد. اما اگر کسی با امید، استوار و پایدار وارد این عرصه یا هر کاری شود، قطعا می تواند در آن کار موفق شود. لازم است به این نکته هم توجه کنیم که درکنار امید تلاش و استمرار باید باشد تا ما را به هدف خودمان برساند.


مژگان همسفر نبی:
سلام  دوستان، مژگان هستم یک همسفر. 
امید و ناامیدی: 
جناب مهندس، در این سی دی  از اهمیت امید در زندگی، صحبت  می کنند و شعر ی از پروین اعتصامی را به زیبایی و  کاملا دلنشین و روان  تفسیر میکنند. کلا برداشت من از سی دی امید و ناامیدی، این است که هیچ وقت امید خود را از دست ندهیم، چون که امید، باعث می شود، ما انگیزه پیدا کنیم و امید به ما نیروی انجام کارهای مان و عمل به وظایف مان را می هد. امید به انسان  انرژی  لازم برای  حرکت را می دهد. وقتی که کلا  در هر مسئله ای  ناامید  می شویم، حالمان خراب می شود و دل شوره می گیریم، و به اصطلاح، دست و دلمان  به کار نمی رود. مثلا آمدن ما به کنگره  به خاطر این است که  به درمان عزیزان مان، از چنگ اعتیاد امیدواریم، اگر امید نداشتیم آیا به کنگره می آمدیم؟ و آیا وظایف خود مان را به عنوان رهجو، انجام می‌دادیم؟ البته خود من که تازه وارد هستم، در این مسیر بعضی وقت ها ناامید می شوم و دلم پر از درد می شود و فکر می کنم که پسرم به درمان نمی رسد، ، خیلی حال بدی می شوم و بی حوصله، اما باز هم سعی می کنم امید رو تو دلم زنده نگه دارم، و دوباره شروع به کار می کنم و آموزش ها را دنبال می کنم. در همه ی موضوعات  همینطور است. در آخر امیدوارم که  به نتیجه ی مطلوب برسیم و همگی  عزیزان سالم و پر امید و با انرژی باشند.


راضیه همسفر فرشاد:
سلام دوستان راضیه هستم یک همسفر.
امید و ناامیدی:
همه چیز ما به تفکر و اندیشه بر می گردد و اندیشه برای همه موجودات وجود دارد. اندیشه می تواند سازنده، یا مخرب و یا مثبت و منفی باشد و اثر اندیشه به خود انسان برمی گردد. پس وقتی انسان کاری می خواهد انجام دهد باید اندیشه کند و در مورد آن کار تصمیم گیری و برنامه ریزی کند و اگر با دید مثبت به آن موضوع نگاه کند که می تواند آن کار را انجام دهد، به آن امید می گویند ولی اگر دیدگاهت منفی باشد و فکر کنی که در آن کار موفق نمی شوید به آن، ناامیدی می گویند. انسان های امیدوار همیشه در آسایش و آرامش هستند ولی انسان های ناامید همیشه از همه چیز شکایت دارند. ناامیدی باعث می شود که انسان هیچ تصمیم درستی نتواند بگیرد و هرچه بدبختی و بیچارگی است از ناامیدی است. ناامیدی به انسان گزند وارد می کند و باعث می شود دست به خودکشی بزند. ناامیدی انسان را پیر و مریض و شکسته می کند. اما امیدواری از زمان حال، استفاده ی کامل می کند و باعث می شود که با امید داشتن جلو غم و ناراحتی را بگیرد و با داشتن امید، انسان قدرتمند می شود.

فاطمه همسفر امید:
سلام دوستان فاطمه هستم همسفر. 
امید و ناامیدی:

مثل هوا كه در اختیار همه قرار دارد، اندیشه هم در اختیار همه قرار دارد و همه چیز ما به اندیشه ی ما برمی گردد.
امید و نا امیدی هر دو به اندیشه و تفکر ما بستگی دارد، انسان بر اساس این اندیشه ها، معیارهایی  را در نظر می گیرد و بر مبنای آن حركت می كند.
امید انسان را به طرف آسایش، آرامش، عشق و... سوق می دهد اما ناامیدی، زندگی را تلخ می كند، انسان را مریض، فرسوده و پیر می كند. پس چه خوب است كه درست بیاندیشیم.
هیچ ساحلی از دست امواج ناامیدی در امان نیست. این وظیفه ی خود ما است كه با افزایش دانش و آگاهی هایمان خود را از دست افكار نا امید كننده، نجات بدهیم.


مرضیه همسفر وحید
سلام دوستان:
امید و ناامیدی. 
انسان را به عبارتی حیوان ناطق می نامند نه از باب اینکه انسان سخن می‌گوید و نطق دارد، که البته همه حیوانات زبانی مخصوص به خود دارند. بلکه از آن جهت که در پشت این نطق اندیشه و تفکری است. یعنی دلیل انسانیت انسان، تفکر او است. و اثر گذاری نوع تفکر، ابتدا با درصد بالایی بر خود شخص و در مرحله بعد اطرافیان او است. اگر تفکر انسان نسبت به امورات حال و آینده خودش مثبت باشد، پس دارای روحیه ی امیدواری است و داشتن امید بهترین انگیزه است، برای اقدام به عمل و موفقیت بالا در آن، و چنانچه تفکر و اندیشه ی انسان به امورات پیرامون، منفی باشد، دارای روحیه ی ناامیدی است. یاس و ناامیدی در دین ما از گناهان کبیره و چه بسا بزرگتر از آن باشد، بطوری که از اولیای خداوند وقتی به شخص ناامیدی برخورد کرد و دلیل نا امیدی را پرسید، پس از شنیدن گناهانی از زبان آن شخص که مرتکب شده بود و علت نا امیدی او شده بود، فرمود؛ هر گناهی، گناهش از این یاس ونا امیدی تو کمتر بود. 
ناامیدی یک عامل باز دارنده است که انسان را از پویایی و سر زندگی   باز می دارد در حالی که همان خدایی که انسان را به هیچ و برای هیچ خلق نکرد و بیهوده نیافرید، انسان را پویا سبک و شاداب میخواهد و همه ی قوانین الهی در همین راستا می باشد. 
امید که مردم دنیا و مردم کشورم با امید و پویایی هر چه تمام تر،  این روزهای سخت را پشت سر گذاشته و با امید به آینده،  روزهای بهتر و بهتری در پیش رو داشته باشیم.


گردآوری و ویرایش: کمک راهنما خانم فاطمه
منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز
برچسب‌ها: سی دی ها، امید، حرکت،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مرضیه چهارشنبه 21 اسفند 1398 07:10 ق.ظ
سلام درآرزوی سلامتی وخدا قوت تشکر میکنم از همت راهنمای عزیزم خانم فاطمه وهمه عزیزانم در لژیون ۴ که باعث امید ودلگرمی هستند
سه شنبه 20 اسفند 1398 08:12 ق.ظ
خدا قوت به خانم فاطمه و رهجویان عزیزشون .
نعمت الله مسافرلژیون ۲ شیراز یکشنبه 18 اسفند 1398 01:32 ق.ظ
خداقوت به تمام‌همسفرای محترم
همسفر میترا یکشنبه 18 اسفند 1398 01:11 ق.ظ
خداقوت به خانم فاطمه عزیز و رهجویان لژیون چهارم، انسان ناامید در جهنمی است که خودش برای خودش ساخته، امید حتی اگر واهی و بیخودی هم باشد اثر مطلوبی بر روح و روان شخص می گذارد پس عاقلانه است که امیدوار زندگی کنیم.
فاطمه همسفر داوود شنبه 17 اسفند 1398 03:41 ب.ظ
درود و خداقوت خدمت همسفران لژیون چهارم که به خوبی مشارکت نمودند، از حضور همه شما عزیزان در لژیون مجازی انرژی گرفتم، موفق و پایدار باشید.
خداقوت خانم معصومه و اعضای محترم وبلاگ
ساره همسفر محسن شنبه 17 اسفند 1398 01:15 ب.ظ
درود و خداقوت به خانوم فاطمه و تمام اعضای لژیون سوم
همسفر طاهره شنبه 17 اسفند 1398 11:57 ق.ظ
سلام ودرود به دوستان خوبم درلژیون 4وخداقوت به کمک راهنمای عزیز خانم فاطمه
شنبه 17 اسفند 1398 11:52 ق.ظ
خداقوت به تمام همسفران عزیزوخواهرلژیونیهای خودم افرین
شنبه 17 اسفند 1398 11:51 ق.ظ
خداقوت به تمام همسفران عزیزوخواهرلژیونیهای خودم افرین
شنبه 17 اسفند 1398 11:51 ق.ظ
خداقوت به تمام همسفران عزیزوخواهرلژیونیهای خودم افرین
شنبه 17 اسفند 1398 11:50 ق.ظ
خداقوت به تمام همسفران عزیزوخواهرلژیونیهای خودم افرین
شنبه 17 اسفند 1398 11:50 ق.ظ
خداقوت به تمام همسفران عزیزوخواهرلژیونیهای خودم افرین
شنبه 17 اسفند 1398 11:49 ق.ظ
خداقوت به تمام همسفران عزیزوخواهرلژیونیهای خودم افرین
همسفر راضیه ل 4 شنبه 17 اسفند 1398 11:33 ق.ظ
سلام و باتشکر به خانم فاطمه عزیز بابت زحمتاشون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic