گزارش لژیون مجازی همسفران نمایندگی تخت جمشید، ( لژیون اول)
شنبه 17 اسفند 1398 ساعت 11:10 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
لژیون اول همسفران نمایندگی تخت جمشید روز پنج شنبه ۹۸/۱۲/۱۵ راس ساعت ۱۷ با دستور جلسه سی دی لحظه دشواری آغاز به کار نمود. مشروح مباحث مطرح شده به قرار زیر است:

سلام دوستان زهرا هستم همسفر:
ما انسانها در فکر خودمان یک سری ساختمان هایی می سازیم که گاهی ممکن است خراب بشود ولی دو مرتبه آن را می سازیم. ممکن است گاهی تخریب ب وجود بیاوریم و باید ببینیم کجای کار اشتباه هست و درستش کنیم. با آمدن به کنگره ذره ذره بیدار می شویم با مشارکت و مبحث های مختلف تبدیل به انسان های امیدوار می شویم. توی لحظه دشواری ما دشواری را احساس نمی کنیم با یادآوری آن، موضوع دشوار تر می شود. هیچ موجودی در جهان نیست که دشواری نداشته باشد. فکر ما هست که سخت تر می کند همه چیز را، باید بدانیم هر مسئله ای که پیش بیاید کلیدی هست، و زیاد درون اش فرو نرویم. ما در هر کاری به زمان لازم نیاز داریم. مثل کاشت گندم یک روزه نمیشه برداشت کرد. مثلا اگر مسافران می خواهند مواد را کنار بگذارند، میلیارد ها سلول بدنشان درگیر می شود و باید به آنها زمان بدهیم تا بتوانند با آمدن به جلسات درمان باید زمان را بگذرانند، برداشت و رشد کنند و جواب بگیرند و به تعادل برسند.

سلام ساره هستم همسفر محسن:
انسان همواره در حال ساختن زندگی و برنامه ریزی های خودش هست گاهی بار ها یک راه را اشتباه می رود و نتیجه خطا و اشتباه اش را می بیند اما باز هم همان کار را تکرار می کند و تلاشی برای اصلاح یا پیدا کردن راه تازه ای نمی کند. بنابراین یواش یواش ما باید دارای ذهنی بشویم که استدلال کند و با دلیل و برهان، تفکر و اندیشه مشکلات را حل کنیم. مسئله بعدی این که ما در کنگره آموزش می گیریم تا راه صحیح زندگی کردن را بیاموزیم و امیدوار زندگی کنیم. چون آدمی که هیچ امیدی ندارد افسرده و پوچ هست. لحظات سخت و مشکل در زندگی همه هست که همان لحظه ی اتفاق سخت نیست، بلکه یاد آوری آن یا انتظار رسیدن به آن لحظه خیلی عذاب آور هست. پس نباید از حالا بنشینیم غصه دار اتفاقات آینده باشیم. برای رسیدن به هر چیزی باید تحمل کنیم تا زمان آن سپری بشود و به آن برسیم نمی شود یک شبه به هر چیزی رسید. در ترک مواد مخدر هم همین قضیه صادق هست که کسی سال ها مواد مصرف می کرده و میلیارد ها سلول بدن او عادت کرده به این رویه، حالا باید به حالت طبیعی برگردد که مسلما زمان نیاز دارد تا به تعادل برسد و این تعادل سال ها ماندگار باشد. مسئله مهم این که مصرف کننده بعد از چندین ماه سفر و پله پله کم کردن مواد به قطع آن می رسد، حالا بدن سالمی دارد و این سلامتی در کل حیات برایش ماندگار می ماند.
هر چیزی که خدا آفریده حتما برای استفاده نیست چون حاکمی به اسم عقل به ما داد است که با تفکر تشخیص دهیم آیا استفاده کنیم یا خیر؟
باتشکر از خانوم میترا

سلام مهسا هستم همسفر:
زندگی بعضی اوقات بسیار دشوار است ولی با تسلیم شدن آن را بهتر نمی‌کنیم. لحظه دشواری در آن لحظه احساس نمی‌شود آن چنان که یاد آوری آن دشواری دشوار است. زیرا انسان می اندیشد زندگی در لحظه است. وقتی در لحظه دشواری قرار گرفت یا مجازات می‌شود یا نمی‌شود و تکلیف اش روشن می‌شود ولی قبل لحظه دشواری تفکرات حادثه آن را نابود می‌کند. خداوند هر چیزی که داد است نباید حتما استفاده کنیم. مثل این می ماند هر چه سر سفره بود یا پذیرایی کردند بخوریم، اول باید به عقل خود رجوع کنیم کدام برای من خوب است بعد بخوریم. به نیروی القا کننده منفی اجازه ندهیم برای مان مشکل به وجود بیاورد. سفرا اولی ها مثل جنگ یک تنه با هزاران افراد مصلح هستند که افراد مصلح مثل بدهی و بی پولی و مشکلات و غیره هستند و باید زمان لازم را برای رهایی در سفر اول بدهیم. دور از عجله، چون فردی که پانزده ساله مصرف کرده مواد با تک تک سلول های آن آغشته شده، نمی تواند چند ماهه و سریع رها بشود. در سفر اول هر چه سختی کشیدیم درخت مان تنومند تر می شود و با یک باد نمی‌افتد و باید با دقتو حوصله و کم آسیب حرکت کرد.

سلام دوستان سمانه هستم همسفر:
من از این سی دی یاد گرفتم که اگر مشکلی هست من با فکر کردن به آن مشکل به پیشواز اش نروم و خودم را در همه لحظات درگیر اش نکنم، در آرامش برای آن مشکل تفکر کنم تا راه درست را پیدا کنم. تنها من نیستم که در زندگی دچار مشکل می شوم هر انسانی به شکلی در زندگی دشواری دارد و لحظات دشواری را تجربه می کند، دشواری ها می توانند به ما کمک کنند تا راه های جدیدتری برای بهتر زندگی کردن پیدا کنیم. باید امیدوار باشیم حتی اگر امید مان واهی باشد و خودمان را گول بزنیم، چون آدم امیدوار شاد و با نشاط است و بهتر از این است که خودمان را غمگین و ناراحت کنیم. برای هر مساله ای زانوی غم بغل نکنیم. ما در هر شرایطی ویژگی های با ارزشی داریم حتی اگر قسمتی از آن ویژگی ها را در شرایطی از دست داده باشیم.

سلام دوستان خوبم سکینه هستم همسفر حسین:
برداشت من این بود که دشواری برای همه و همیشه وجود دارد و هیچ کس در این دنیا نیست که دشواری نداشته باشد. حالا هر کس به نحوه ای، لحظه دشواری خودش سخت و دشوار نیست و اصلا دشواری اش احساس نمی شود، مثل کسی که میخواهد اعدام بشود و بهش گفتند یک هفته دیگه حُکمت اجرا می شود، این شخص در این یک هفته تمام ذکر و فکرش می شود لحظه اعدام یا همان لحظه دشواری. شاید به جایی برسد که دوست داشته باشد آن لحظه برسد تا راحت شود از فکر و خیال آن. خود اون لحظه دشواری برایش سخت نیست بلکه انتظاری که می کشد برایش خیلی سخت تر از اعدام هست. ما میتوانیم با بررسی در مورد مشکلی که داریم عاقلانه تر با آن برخورد کنیم تا نتیجه مطلوب تری در بر داشته باشد. برای هر کاری یا حل هر مشکلی نیاز به زمان کافی داریم، پس بهتر است ما این را یاد بگیریم که برای هر چیزی باید به خودمان زمان بدهیم. برای درمان بیماری و... اکثر مواقع زمان دادن به خود مان مشکلات را بهتر حل می کند تا بخواهیم سریع و یک روزه حل بشود. این زمانی که به خود مان می دهیم باعث می شود تجربه های عالی به دست بیاوریم. 

سلام دوستان سودابه هستم همسفر:
ما اگر هم تخریبی در خودمان ایجاد کردیم باید ریشه یابی کنیم، تا این دور باطل تکرار نشود، این که لحظات دشوار برای همه هست و زندگی فراز و نشیب دارد و باید کنترل داشته باشیم. از وحشت اتفاق یا واقعه ناگواری که ممکن است پیش بیاید تمام لحظات مان را درگیر نکنیم. زمان لازم رل در بحث درمان اعتیاد باید رعایت کرد تا بدن کم کم به حالت تعادل در بیاید و لغزش نکند شخص مصرف کننده و باعث سقوط و تکرار مشکل نشود.

سلام دوستان نیلوفر هستم همسفر:
لحظه ی دشواری در آن لحظه احساس نمی شود چیزی که برای ما دشوار و سخت هست یادآوری آن دشواری هست. ما یک سری دشواری داریم و قطعا در زندگی همه ما هست، ولی اینکه می آییم در ذهن خودمان این دشواری را مدام بررسی می کنیم و بزرگ اش می کنیم برای ما سخت تر می شود. برای گذشت از مسائل زمانی میتوانیم منطقی عبور کنیم که مسائل کاملا جا افتاده باشد یعنی وقتی بخواهیم یک حرکت انجام بدهیم باید حرکت قبلی کاملا آماده باشد، اگه نباشد نمی توانیم حرکت بعدی را انجام بدهیم، مثل بالا رفتن از پله وقتی بخواهیم از پله بالا برویم باید اول در پله ی قبل کاملا مستقر شویم و بعد حرکت کنیم. برای قوی رشد کردن باید زمان گذاشت درست مثل درختی که چند سال از آن محافظت می کنید و همه ساله میوه می دهد. ترک مواد هم همینطور است وقتی زود ان را ترک کنیم مسلما شاخه های ضعیفی تولید می کند که با هر بادی ممکن است تخریب شود، پس به زمان احتیاج داریم. خداوند آنچه می دهد برای آن نیست که به کار گرفته شود خداوند حاکمی چون عقل به ما داده تا با استفاده از آن بدانیم چه چیزی را استفاده کنیم و چه چیزی را استفاده نکنیم.

سلام فاطمه هستم همسفر:
ممکن است لحظه دشواری برای همه پیش بیاید، ولی ما بایستی در این مواقع مسلط باشیم و با حرکات مان موجب آزار و اذیت دیگران نشویم. شاید تا آن موقع هیچ اتفاقی نیافتد و مسلئه به خوبی حل شود. مثلا ما یک چک به یک نفر می دهیم برای چند ماه دیگر، فکر مان نباید همش درگیر و مشغول آن چک باشد. یا سر موعد، آن چک یا فرم می خورد یا پاس می شود و همه چیز تمام می شود. پس لحظه دشواری در یک لحظه تمام می شود ولی فکر کردن به آن مدتها می تواند انسان را درگیر کند.

سلام دوستان نرگس هستم همسفر
ما باید در زندگی بررسی کنیم و ببینیم که چه چیزهایی باعث تخریب ما شده است وقتی آنها را فهمیدیم برطرف کنیم تا بتوانیم به تدریج و ذره ذره زندگی خوب و ایدآل خودمان را درست کنیم. اگر مابه مشکلات مان دائما فکر کنیم حل این مشکلات برای ما سخت تر می شود. نباید لحظه های دشواری را یاد آوری کنیم چون یاد آوری این لحظه ها برای ما سخت و رنج آور هستند پس باید آن لحظه ها را یاد آور نشویم. باید به تدریج و آرام آرام این تخریب ها را بازسازی کنیم که آن هم به زمان احتیاج دارد.
ترک مواد هم به همین صورت است همان طور که دانه گندم را در خاک کاشته ایم نیاز به زمان دارد تا سبز شود و از خاک بیرون بیاید، بدن فرد معتاد هم میلیاردها سلول دارد که با مصرف مواد از گردانه خارج شده اند و باید با برنامه و زمان مشخص تعیین شده آن را برطرف کند. اگر طبق برنامه و زمان بندی مشخصی که داده شده عمل کنیم صد در صد به نتیجه دل خواه خود خواهیم رسید . باید در زندگی همیشه امیدوار باشیم تا بتوانیم بر مشکلات دشواریها غلبه کنیم . برای عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر باید با سرعت مطمئن حرکت کنیم و چه بسا اگر با سرعت حرکت کنیم باعث سقوط ما در دره های عمیق و یا دفن شدن در زیر برفها می شود. باید مدت زمانی را که برای ترک مواد گذاشته اند را قبول کنیم و آن را درست و با برنامه پیش ببریم تا بتوانیم جوانه های تازه در آمده را به درختی تنومند و با قدرت تبدیل کنیم.


گردآوری و ویرایش: کمک راهنما خانم میترا
منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز
برچسب‌ها: سی دی ها، دشواری، تجربه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه لژیون یکم اروند آبادان چهارشنبه 21 اسفند 1398 12:37 ق.ظ
سلام و خداقوت به دوستان و کمک راهنمای عزیز خانم میترا بسیار از صحبت های اعضا لذت بردم و برایم انگیزه ای شد که این سیدی را بخرم و گوش کنم برداشت ها عالی بود خداقووووت به تک تک اعضای لژیون یکم.و خداقوت به تمامی اعضای کنگره ۶۰
همسفرمنتها سه شنبه 20 اسفند 1398 08:05 ق.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم میترا راهنمای محترم ورهجویان خوبشون مشارکت هاعالی وآموزنده بود.وتلاش شما راهنمای عزیزستودنی.
همسفر میترا یکشنبه 18 اسفند 1398 01:16 ق.ظ
سی دی لحظه دشواری من رو یاد این دو بیتی خیام می اندازه؛
از دی که گذشت هیچ اَزو یاد مکن
فردا که نیامده ست فریاد مکن
برنا مده و گذشته بنیاد مکن
حالی خوش باش و عمر بر باد مکن
همسفر میترا یکشنبه 18 اسفند 1398 01:05 ق.ظ
سلام و درود به رهجوهای خوب و فعال لژیون اول، امیدوارم تک تک شما عزیزان به رهایی و حال خوش برسید و شادی و آرامش مهمان همیشگی خانه هایتان باشد
شنبه 17 اسفند 1398 05:09 ب.ظ
سلام دوستان نرگس هستم همسفر از همه دوستان و همچنین راهنمای خوبم خانم میترا ممنونم که در این شرایط پیش امده هم ما رو کمک میکنن که ما از اموزه ها عقب نمونیم
فاطمه همسفر داوود شنبه 17 اسفند 1398 03:34 ب.ظ
درود و خداقوت خدمت خانم میترا کمک راهنمای لژیون اول و همسفران محترم. بسیار عالی بود، موفق و سرافراز باشید.
ساره همسفر محسن شنبه 17 اسفند 1398 01:13 ب.ظ
با سلام و خداقوت به تمام اعضای کنگره ۶۰ ممنون از راهنمای خوبم خانوم میترا که جلسه را به صورت مجازی برگزار کردند و همان انرژی که توی جلسات حضوری دریافت میکردیم گرفتیم
همسفر طاهره شنبه 17 اسفند 1398 12:00 ب.ظ
سلام وخداقوت به دوستان عزیزدر لژیون اول وتشکر از خانم میتراکمک راهنمای عزیز
ندا همسفر امین شنبه 17 اسفند 1398 11:51 ق.ظ
خدا قوت به کمک راهنمای محترم خانم میترای عزیز و همه دوستانم در لژیون اول ، موفق باشید
مریم همسفرنعمت الله لژیون 4 شنبه 17 اسفند 1398 11:45 ق.ظ
درودوخداقوت خدمت همسفران وخانم میترا عزیز
مریم همسفرنعمت الله لژیون 4 شنبه 17 اسفند 1398 11:44 ق.ظ
درودوخداقوت خدمت همسفران وخانم میترا عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic