گزارش عملکرد لژیون مجازی همسفران ( لژیون چهارم)
یکشنبه 11 اسفند 1398 ساعت 04:24 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
به نام خداوند هستی بخش
لژیون چهارم  با دستور جلسه وظایف رهجو به صورت مجازی برگزار گردید. مباحث و مشارکت های رهجویان این لژیون به قرار است:


همسفر طاهره:
در مورد وظایف رهجو ،برداشت من از سی دی این بود، که با محبت می توان وارد قلب ها شد، نه با خشونت و عصبانیت. انسان ها دو رو دارند؛ یکی طغیان گر و عصبانی و دیگری آرام و ملایم. راهنمایان کنگره۶۰، پرونده ای را قبول می کنند که هیچ جای دنیا قبول نکرده اند. مصرف کننده مواد وقتی که وارد کنگره می شود و راه درمان را در پیش می گیرد، یک سری وظایف برعهده دارد تا بتواند سفر خوبی داشته باشد، اول سر وقت آمدن و قبل از شروع جلسات، احترام به کسانی که در شعبه شال بر گردن دارند، با پوشش مناسب آمدن، به حرف راهنما بودن،آموزش گرفتن، استفاده از سی دی و نشریات، احترام به حرمت کنگره، با راهنمای خود بیرون از جلسه هیچ روابط کاری و مالی نداشته باشد،چون نه این کار درمان او را جلو نمی اندازد، بلکه به ضررش است و سفرش را خراب می کند. تمام موارد در مورد همسفران هست، و راهنما نمی تواند درمورد مسایل شخصی رهجویش راهکار دهد. ممنون از خانم فاطمه عزیز

مریم همسفر نعمت الله:
سلام دوستان: تنها پیوند محبت است که انسان ها را به هم نزدیک می کند. رهجو یعنی کسی که راه را گم کرده و در جستجوی پیدا کردن راه است و خواهان رسیدن به راه درست.! یک رهجو وقتی خواهان درمان مصرف خویش است، باید به کنگره و راهنمای خودش ایمان داشته باشد و اعتماد کند و در جلسات کنگره و در لژیون به موقع حاضر بشود  و آموزش ها را فرا بگیرد تا بتواند از آن تاریکی درون خود، نجات پیدا کند و به روشنایی برسد. ما باید همیشه به عمق و درون انسان ها توجه کنیم و به درون انها برویم. یک رهجو برای حال خوب خودش تلاش کند، سی دی بنویسد، مشارکت کند و خدمت کند و به راهنما و تمامی اعضای کنگره با احترام برخورد کند تا بتواند سفرخوبی داشته باشد و به رهایی برسد و از این اهریمن نجات پیدا کند. واژه ی راهنما یعنی نمایان کردن راه و با آگاهی و دانایی راهی را که قبلا خودش پیموده است را به ما نشان می دهد و باید همه اهدافش نجات کسی باشد که مدت ها راه خود را گم کرده است و آن را به رهایی و جهان بینی برساند.  تشکر می کنم از راهنمای خوبم خانم فاطمه که برای رهایی ماتلاش می کنند.فرزانه همسفر وحید:
با سلام خدمت دوستان عزیزم. 
انسان در هر جایگاهى كه باشد براى موفقیت، باید پایبند به یك سرى قواعد و مقررات باشد كه در راس آن شرح وظایف هست، یک رهجو چه مسافر،چه همسفر براى رسیدن به بهترین نتیجه ى سفر، مخصوصا سفر اولش باید یك سرى كارها را حتما انجام بدهد، از جمله : واقعا خواهان پیدا كردن راه درمانش باشد و به همین خاطر وارد كنگره شده باشد، نه به اصرار دیگران، از روى حس خودش راهنمایش را انتخاب كند و اینكه به كنگره و قوانین کنگره، اعتقاد داشته باشد. یعنى هر كارى را كه كنگره گفت باید انجام بدهید،انجام بدهد و هر كارى را كه كنگره گفت نباید انجام بدهید، انجام ندهد،به راهنمایش اعتقاد داشته باشد و مطیع فرامینش باشد، به موقع در جلسات حضور داشته باشد آموزش ها رو بگیرد و مشاركت فعال داشته باشد، با افراد لژیون ارتباطى غیر از گنگره برقرار نكند، به داروى ot اعتقاد داشته باشد و حتما روى برنامه و سر ساعتى كه راهنما گفته مصرف كند، به آموزش ها و حرمت كنگره اعتقاد داشته باشد، باید به ایجنت مرزبان ها و راهنماها و دیگر اعضا كنگره احترام بگذارد. رهجو باید این را بفهمد كه خدمت كردن در كنگره از وظایفش محسوب می شود و باعث بهتر شدن حالش می شود، كمك مالى در حد توان، یكى دیگر از وظایف رهجو در كنگره می باشد. و اینكه بداند؛ هیچ كس نمی تواند مثل خودش به خودش كمك كند، پس انتظار از دیگران رو نداشته باشد. 
ممنون از راهنمای پرتلاش و دلسوزمان خانم فاطمه. 
ممنون از  فرصت مشاركت.


 مژگان همسفر نبی :
سلام دوستان، برداشت من از سی دی وظایف رهجو؛   1  رهجو یعنی کسی که خود  به دنبال رهایی است  و کسی او را وادار به رهایی نکرده ،  2 اینکه رهجو باید بداند در کنگره هیچ منسب و عنوانی ندارد، مثلا اگر پزشک هست یا استاد یا وزیر و یا مدیر..... در کنگره فقط و فقط رهجو است،  3  اینکه رهجو باید بداند که در مورد درمان اعتیاد خود هیچ نمی داند، بنابر این باید تمام دستورات راهنما و قوانین کنگره 60 را دقیقا عمل کند، 4 رهجو راهنما را بعد از سه جلسه  که بعنوان تازه وارد  است، از روی حس خودش انتخاب کند،  5  رهجو و همسفر  باید بدانند که فقط برای درمان اعتیاد و رهایی از مصیبت های اعتیاد وارد کنگره می شوند و انتظار دیگری از کنگره نداشته باشند، 5 رهجو باید هزینه ی داروی خود را بدهد ودر موقعی که سبد پول به گردش درمی آید  به کنگره احترام بگذارد  و در حد توان خود  سبد پول را حمایت کند، 6 رهجو حق ندارد با راهنمای خود  صمیمی شود و یا به سفر بروند و یا به مهمانی و... بروند، چون ممکن است دیگر حرمت راهنمای خود را نگه ندارد، 7  رهجو باید وقت شناس باشد و ۱۵ دقیقه قبل از شروع جلسات در کنگره حضور داشته باشد. 8 رهجو باید مرتب و تمیز باشد  و نظافت را رعایت کند، 9  در کنگره  هیچ خدمت کار  و حقوق بگیری وجود ندارد، پس باید  خودمون کارهای خدماتی و نظافتی کنگره را بعهده بگیریم.
ممنون از تمام همسفران عزیز، مخصوصا  راهنمای عزیزمان خانم فاطمه.


مریم همسفر فرهاد:
سلام دوستان: برداشت من از سی دی وظایف رهجو : رهجو یعنی کسی که دنبال راه باشد و با هدف و استوار دنبال راه باشد . حال در کنگره رهجوی خوب کسی است که در چهار چوب کنگره و با استفاده از پیام های کنگره و آموزش های کنگره به صورت عملی و کاربردی به رهایی و حال خوب برسد و همیشه مطیع و فرمانبردار صحبت های راهنمای خود باشد و به خودش و راهنمایش اعتماد داشته باشد و فقط و فقط دنبال رهایی از دام اعتیاد و درمان خودش باشد .ممنون از همه ی همسفران و راهنمای عزیزم خانم فاطمه.


خانم ندا:

سلام دوستان:
برداشت من از سی دی وظایف رهجو
رهجو یعنی کسی که دنبال راه می گردد و می خواهد راه را پیدا کند، رهجو هدف دارد و هدفش رسیدن به درمان است، برای اینکه رهجو به درمان برسد بایستی به کنگره 60 و آموزش های کنگره، اعتقاد داشته باشد، رهجو باید منظم باشد وظیفه شناس باشد، سبد قانون 11 را حمایت کند، راهنمایش را قبول داشته باشد و به راهنما پیشنهاد ندهد، مثلا نگوید به نظر من اینکار را بکنید بهتر است، هر رهجویی از وقتی که وارد کنگره می شود تا زمانی که رها می شود، حدود 300 ، 400 ساعت کارگاه آموزشی را می گذراند. 
اگر سفر اول را درست انجام بدهیم یه لذتی دارد که این لذت را در سفرهای دوم و سوم هم نمی توانید درک کنید. اما متاسفانه بعضی ها سفر اول خودشان را با بدبختی و بیچارگی خرابش می کنند .
پس زمانی که به کنگره اعتقاد کامل داشته باشیم ، اعتقاد به تعادل داشته باشیم به درمان قطعی هم میرسیم.

 مرضیه همسفر وحید:
سلام دوستان:
همان طور که در کنگره بهترین و مناسب ترین اسم ها انتخاب شده و این انتخاب اسم ها براساس و اصولی صورت گرفته، دارنده ی اسم هم باید مسمی مناسبی برای اسم باشد. رهجو همان طور که از اسم آن پیداست کسی است که جوینده و طالب راه است و این جوینده راه باید صفات یک رهجو را داشته باشد. در ابتدا اینکه خود طالب این راه باشد و بدون هیچ گونه اجبار و اکراهی در آن  گام نهد. و اما بعد باید به تمام قوانین آن متعهد گردد، نظم و انضباط و ادب از لوازم این راه است اما هر راهی نیاز به راهنما دارد. همان طور که یک پروفسور یا استاد برجسته هم اگر بخواهند به کوه بروند نیاز به راهنمای قابل اطمینان و آشنای به راه دارند، رهجو هم باید راهنمای خود را از طریق حس خود انتخاب کند، نه به پیشنهاد دیگران. بهتر است یقین داشته باشد که راهنمای او بهترین است و با اعتماد کامل به راهنمایی های راهنما، عمل کند و سعی بر آن نداشته باشد که اثر گذاری خارج از سیستم کنگره بر راهنمای خود داشته باشد.


 راضیه همسفر فرشاد:
سلام دوستان راضیه هستم یک همسفر
رهجو باید کاملا تابع راهنمایش باشد و حرف راهنمایش را کاملا گوش بدهد، بپذیرد و قبول کند که اطلاعاتی درمورد اعتیاد ندارد، چرا که اگر داشت الان اینجا نبود. رهجو نباید با راهنما زیاد صمیمی بشود و با هم به سفر برود چون این جوری دیگه از راهنمایش حساب نمی برد یک رهجو باید به موقع سرکلاس و جلسات حاضر بشود و سی دی های خودش را مرتب بنویسد و بعد از گذراندن جلسات مشاوره از روی حسش راهنمایش را انتخاب کند و با گرفتن خدمت به حال خوش برسد. 
با تشکر فراوان از خانم فاطمه عزیز


راضیه همسفر محسن:
در باره ,سی دی وادی اول[با تفکر ساختار ها اغاز  میگردد و بدون تفکر انچه هست رو به زوال میرود] برداشت شخصی من این بود؛ زمانی که زندگی بر اساس تفکر و برنامه ریزی در مسیر درست باشد، علاوه بر قوت قلب و دریافت کمک از خداوند و در آخر رسیدن به هدف، ساختار های خودمان را بر اساس مطالب و افکار صحیح شکل دادیم و تابلو سفید پایه ساختار خودمان را به صورتی نقاشی کردیم که خواستار دارد و همچنین شرط رسیدن به ساختار مناسب برای حرکت در مسیر درست، خوب و بجا فکر کردن هست. فکر کردن درباره مسائل فرعی و بی ارزش و در جهت گرفتن تایید دیگران زندگی و اهداف ما را جلو نمی برد. پس با افکار صحیح ساختار صحیح ایجاد کنیم و نقشه دقیق و حساب شده طراحی کنیم و در پرتو اندیشه ب مرحله فرمان عقل برسیم. 


*تشکر ویژه از خانم فاطمه بابت پیگیری هاشون* 


فاطمه همسفر امید:
سلام دوستان:
برداشت من از سی دی: همه انسان ها دارای دو چهره اند؛ یكی چهره ای بسیار خشم آلود و طوفانی و دیگری؛ چهره ای  بسیار آرام و متین، انسانی كه تمام منشأش بدی باشد، وجود ندارد، این ما هستیم که تعیین كننده ایم كه انسان ها كدام روی شان را نشان دهند، باید راهش را یاد بگیریم و به درون انسان ها برویم، با محبت، نه با خشم. 
رهجو اولین وظیفه اش روی  اسم خودش است، در كنگره واژه ها بار مفهوم و آگاهی خودشان را دارند، رهجو یعنی كسی که دنبال راه میگردد، می خواهد راه درمان اعتیاد راه سلامتی و.... پیدا كند. 
رهجو باید هدف داشته باشد و هدفش رسیدن به درمان باشد و با دیدن الگوهایی که در کنگره حضور دارند، محكم تر و مصمم تر حركت كند. در"سفراول"چیزی  که اهمیت دارد، درست سفركردن، مرتب و منظم بودن، آدب و بهبودی در مسئله ی اعتیاد است. پزشک و مهندس بودن و غیره، در کنگره ارزش مقامی، ندارد، زیرا این مقام نتوانست جلوی معتاد شدن فرد را بگیرد. ارزش جایگاه رهجویی که در کنگره درست سفر می کند، بالاتر از جایگاه یک پزشک است. چه بسا پزشک، در بیرون از کنگره، دارد كار بسیار بزرگتری انجام می دهد. 
اعتیاد به این سادگی نیست که با یك قرص خوردن،مشکل مصرف کننده، حل بشود و به درمان برسد، بلکه باید حداقل سیصد،چهارصد ساعت كارگاه اموزشی را بگذراند تا به رهایی برسد، چون باید آن فرد معتاد بمیرد و یك شخص جدید به وجود آید؛ دوباره متولد شود.  سفر درونی بسیار سخت تر از سفر بیرونی است، پس باید به كنگره، راهنما، شربت. و قوانین اعتقاد داشته باشد و به سی دی ها گوش دهد و بنویسد. 
درمان اعتیاد، کار بسیار سخت و محالی است، ولی دركنگره هم سخت است هم سهل، اگر برنامه را درست اجرا كند سفر اول لذتی دارد، که هیچ سفری ندارد. 
به امید رهایی همه دوستان و تشكر از وقت مشاركت.


گردآوری و ویرایش : کمک راهنما خانم فاطمه
منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز
برچسب‌ها: اموزش، رهجو، وظیفه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پنجشنبه 15 اسفند 1398 11:43 ق.ظ
سلام وخدافوت خدمت خانم فاطمه کمکراهنمای خوبمون که اینقدربه فکرماهستن برقرارباشیدوپایدار
فاطمه همسفر داوود پنجشنبه 15 اسفند 1398 06:58 ق.ظ
درود و خداقوت خدمت همسفران محترم، به امید موفقیت شما عزیزان در این مسیر.
خداقوت خانم معصومه عزیز و اعضای محترم وبلاگ
همسفر طاهره چهارشنبه 14 اسفند 1398 12:50 ب.ظ
سلام ودرود به تمام همسفران شعبه تخت جمشید شیراز وخداقوت به دوستانم درلژیون چهارم وتشکر از خانم معصومه عزیز بابت زحماتشون در وبلاگ.
ساره همسفر محسن چهارشنبه 14 اسفند 1398 12:28 ب.ظ
درود و خداقوت به اعضای لژیون چهارم و کمک راهنمای محترمشان خانوم فاطمه
فرزانه همسفر محمد چهارشنبه 14 اسفند 1398 11:56 ق.ظ
با سلام و سپاس فراوان از خانم فاطمه ى عزیز كه دلسوزانه پیگیر فعالیتهاى ما در شرایط كنونى هستن.از خداوند براى همه ى شما عزیزان سلامتى و دلخوشى ارزومندم.
همسفر میترا چهارشنبه 14 اسفند 1398 11:22 ق.ظ
خداقوت به خانم فاطمه راهنمای گرامی، و خداقوت به رهجویان خوب لژیون چهارم، مشارکت های خوبی بود.
مریم همسفرنعمت الله لژیون 4 چهارشنبه 14 اسفند 1398 11:17 ق.ظ
سلام ودرودوخداقوت به راهنمای خوبمون خانم فاطمه که اینقدربه فکرماهستن وتشکرمیکنم ازشون ازصمیم قلب
همسفر راضیه ل 4 چهارشنبه 14 اسفند 1398 10:41 ق.ظ
باسلام و تشکر از خانم فاطمه که با وجود تعطیلی کنگره به فکر رهجوهایش هستند
مریم همسفرنعمت الله لژیون ۴ چهارشنبه 14 اسفند 1398 02:59 ق.ظ
باسلام وخداقوت به تمام همسفران لژیون‌ چهارموفق وپایدارباشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic