گزارش کارگاه آموزشی خصوصی همسفران ۲۶بهمن ۹۸، وظایف راهنما و رهجو
چهارشنبه 30 بهمن 1398 ساعت 12:32 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )

به نام خدا

جلسه  دوم از دور دوم کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ ویژه همسفران نمایندگی تخت جمشید با استادی کمک راهنما  خانم مهدیه، نگهبانی همسفر خانم ندا و دبیری همسفر خانم طاهره با دستور جلسه « وظایف راهنما و رهجو»  روز شنبه ۲۶ بهمن ماه  ۹۸ در ساعت ۱۵ آغاز به کار نمود.

سلام دوستان مهدیه هستم همسفر. امروز روز زن هست. اول روز زن و روز مادر را به همه شما تبریک می گویم. ان شاالله که سایه همه شما روی سر خانواده هاتان مستدام باشد. دستور جلسه این هفته وظایف راهنما و رهجو هست. همان طور که می دانید هر کسی در کنگره جایگاهی دارد و زمانی که وارد کنگره می شود یک وظیفه هایی بر عهده دارد. راهنما چه کسی هست؟ راهنما فردی هست که راه را به ما نشان می دهد. کسی که قبل از ما وارد کنگره شده و همین مشکلاتی که ما داریم را داشته و آمده آموزش‌ها را گرفته و همین راه ها را پشت سر گذاشته، به حرف راهنماش گوش داده، سی دی نوشته، آزمون شرکت کرده، قبول شده و یک جورایی هفت خان رستم را رد کرده تا راهنما شده است. پس راهنما شدن کار آسانی نیست و خیلی هم سخت است. این راهنما یک سری وظایف بر عهده اش هست. اولین وظیفه ای که راهنما دارد، مهندس می گوید این است که عاشق باشد. عاشق این باشد که خدمت می کند و رهجوهایش را راهنمایی می کند. عاشق این باشد که رهجوهاش به رهایی برسند و دومین کارش این است که نگذارد این عشق سرد بشود. چه جوری؟ وقتی که راهنما در صراط مستقیم حرکت کند و به رهجویش عشق بدهد مطمعنا این عشق سرد نمی شود. از وظایف دیگر راهنما این است که سر ساعت به شعبه بیاید زودتر از رهجوهاش شعبه باشد، حرف های اسیستانت و ایجنت و مرزبانان را گوش کند و به آن ها عمل کند و آن ها را اجرا کند و به رهجوهایش متون آموزشی کنگره را آموزش بدهد. از آن ها بخواهد که سی دی بنویسند، و تشویق شان کند که در جلسه مشارکت‌ کنند.حال خراب رهجوهایش را به حال خوب تبدیل کند. این ها از وظایف راهنما می باشد.


 حالا رهجو کی هست؟ رهجو کسی است که جوینده راه هست. کسی که راه خودش را گم کرده، کسی که آمده کنگره تا قوانین زندگی کردن را یاد بگیرید. وظایف رهجو را مهندس به ۳ دسته تقسیم می کند: 
۱_ وظایف رهجو در قبال راهنما. ۲_ وظایف رهجو در مقابل کنگره. ۳_ وظایف رهجو در مقابل خانواده و زندگی اش. رهجو خیلی وظیفه ها در قبال راهنمایش دارد، زمانی که راهنما به او می گوید سی دی بنویس، راهنمایش لوازم تحریری ندارد که بخواهد یک دفتر بیشتر بفروشد، یک خودکار بیشتر بفروشد نه چیزی، برای رسیدن به حال خوب و خوش خود رهجو می گوید سی دی بنویس. از زمانی که رهجو می آیدد و راهنماش  می گوید باید سی دی بنویسید. از همان اولی که وارد لژیون می شوند شروع می کنند به عذر و بهانه آوردن که ما سی دی نمی توانیم بنویسیم خب برای خودت می گوید، نمی نویسی به حال خوش هم نمیرسی. ممکن است یک جمله در سی دی که راهنما می گوید بنویسید شما را به حال خوش برساند و بتواند مشکل شما را حل کند. پس این عذر و بهانه آوردن ها اگر قرار است بهانه بیارید پس کنگره نیایید. زمانی که کنگره می آیید، دارید از این صندلی به طور رایگان استفاده می کنید، باید بدانید که به حرف راهنمای خود گوش بدهید. دومین وظیفه رهجو چی هست؟ این که از راهنمایش سپاس گزار باشد، از راهنما توقع بی جا نداشته باشد، فکر نکند که هر سوالی را از راهنما بپرسد باید جواب بدهد. نه راهنما یه سری حیطه ها دارد که در این حیطه فقط میتواند پاسخ گوی رهجو باشد. همه نوع سوال را در هر زمینه ای راهنما نمی تواند پاسخ گو باشد. نمی تواند راجع به طلاق گرفتن یا ازدواج کردن شما به شمت پیشنهادی بدهد یا حرفی بزند. فقط در زمینه درمان اعتیاد می تواند به شما کمک کند. دیگر وقتی راهنما می گوید منظم بیایید، باید سر ساعت به شعبه بیاید. ۳ ساعت می خواهید بیایید این جا زمان بگذارید باید بهترین ها را از این جا برداشت کنید و از این در بیرون بزنید.


 وظایف رهجو در مقابل کنگره چی هست؟ این که بیاید خدمت کند، همیشه بیننده نباشد یا خدمت بگیرید. می بیند طرف مرزبان شده تلاش بکند مرزبان بشود. بیاید مهمان دار بشود، بیاد شرکت کند و به چرخه ادامه کنگره کمک کند. از لحاظ مالی اگر توانست به کنگره کمک کند.کلا در پیشبرد اهداف کنگره باید بتواند کمک کند. در قبال خانواده و زندگی رهجو باز هم خیلی وظایف دارد، نباید کل وقتش صرف کنگره کند که نتواند هیچ کاری بکند و کل کارهای خانه و زندگی اش بماند. باید یک جوری برنامه ریزی کند که هم سی دی هاش را بنویسد و هم بتواند یک نوع مدیریت بکند که به کارهای خانه هم برسد، به خانواده اش برسد، به بچه هایش برسد و جوری نباشد که به خاطر کنگره از کار و زندگی اش بیفتد. رهجو باید خیلی به راهنمایش احترام بگذارد. مهندس می گوید زمانی که یک نفر یک شال روی دوشش می گذارد؛ حتی اگر یه شال مرزبانی، شال ایجنتی، اسیستانتی، گردن یک درخت هم  باشد باید رهجو به آن احترام بگذارد. پس زمانی که رهجو وارد کنگره می شود اولین چیز همین است که با ادب و احترام رفتار کند و کوچک ترین کاری که ما می توانیم بکنیم یک سلام و احوال پرسی با راهنمای مان است. خیلی ها من دیدم می آیند و خیلی هم بی تفاوت از راهنما رد می شوند و خیلی تحویلش هم نمی گیرند و اصلا برای شان مهم نیست که این کی هست؛ ولی راهنما در کنگره جایگاه خیلی بالایی دارد و ان شاالله که رهجوهایی که می آیند اگر خواسته قوی و اراده محکمی داشته باشند و بدانند که کنگره چی هست و چه کمک هایی می تواند به آن ها بکند و ایمان داشته باشند مطمئناً به حال خوش و رهایی می رسند. ممنون از این که با سکوت تان من را همراهی کردید. 
در این جلسه خانم منتها که رسما وارد سفر دوم شدند گل نمادین را دریافت نمودند که شاهد تصاویر آن هستید:
تایپ: خانم الهه ( همسفر وحید)
تهیه عکس: خانم میترا و خانم مهدیه
ثبت و ویرایش: همسفر معصومه
منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز

برچسب‌ها: راهنما، رهجو، وظایف،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر طاهره جمعه 2 اسفند 1398 10:42 ب.ظ
خداقوت به نگهبان واستاد جلسه تشکر از خانم مهدیه به خاطر جلسه پرباری که برپا نمودند،تبریک به خانم منتها وراهنمای بزرگوارشان.
فاطمه همسفر داوود جمعه 2 اسفند 1398 01:54 ق.ظ
درود و سپاس از استاد، نگهبان و دبیر جلسه. بیاناتی بسیار عالی بود، تبریک به خانم منتهای عزیز و راهنمای بزرگوار شان خانم میترا، انشاالله در این مسیر ثابت قدم باشید و جایگاه های خدمتی بالاتر تجربه کنید.
خداقوت خانم معصومه و اعضای محترم وبلاگ
همسفر میترا چهارشنبه 30 بهمن 1398 03:18 ب.ظ
سلام و خداقوت به استاد و نگهبان و دبیر جلسه، بیانات استاد عزیز بسیار کامل و زیبا بود متشکرم، تبریک به خانم منتهای عزیز که با تلاش خودشون وارد سفر دوم شدند و تبریک به خودم بابت داشتن چنین رهجوی خوب و فرمانبُرداری، عزیزم انشاالله به جایگاه کمک راهنمایی برسی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic