گزارش کارگاه آموزشی خصوصی همسفران +پیمان مرزبانی همسفران
دوشنبه 21 بهمن 1398 ساعت 12:26 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
به نام خدا

جلسه  اول از دور دوم کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ ویژه همسفران نمایندگی تخت جمشید با استادی کمک راهنما  خانم سپیده، نگهبانی همسفر خانم ندا و دبیری همسفر خانم طاهره با دستور جلسه «وادی ششم»  روز شنبه ۱۹بهمن ه  ماه  ۹۸ در ساعت ۱۵ آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:
اول خیلی خوشحالم در جمع شما هستم و همیشه یکی از آرزو هایم بود که به شعبه های دیگر بروم، دستور جلسه امروز وادی ششم هست که این دستور جلسه ها سالیانه تکرار می شود و بعضی می گویند چه دلیلی دارد که تکرار بشود؟
این تکرار ها باعث می شود در ذهن ما نهادینه بشوند و این وادی ها حقیقت های زندگی ما هستند. یعنی دور از زندگی ما نیستند تعامل ما با هستی. با خودمان آشنا بشویم و شناخت بیشتر نسبت به خود پیدا کنیم. وادی ششم هدف اش این است که بعد از خلق، انسان به تکامل برسد و به فرمان عقل مان که هر روز داریم دعایش را می خوانیم که خدایا ما را نزدیک کن به فرمان عقل. اینجا حکم عقل در غالب یه فرمانروای بزرگ اجرا بشود حالا من اینجا از خودم می پرسم که آیا این اتفاق برای من افتاده یا خیر؟
وقتی می گوید حکم عقل، یعنی عقل من حاکم بر من است، حالا من حکم اش را انجام می دهم؟ اجرایش می کنم؟ چون در واقع اجرا کننده من هستم، منم که دارم زندگی می کنم.


هر انسانی متفاوت هست و به خودش و خواسته هایش برمی گردد. همه انسان ها شاید در غالب فیزیک شباهت داشته باشند اما در رفتار منحصر به فرد هستند، از نظر عقل منحصر به فرد هستند. ما این جا در کنگره یاد گرفتیم که انسان دارای دو صور آشکار و پنهان است.
صور آشکار همین که با چشم می بینیم و قابل رویت برای مان هست و صور پنهان که می شود آن چیزهایی که ما نمی بینیم. من قبلا فکر می کردم عقل همان مغز انسان است ولی خدا را شکر در کنگره آموزش ها می تواند خیلی تاثیر گذار باشد اگر دنبال اش را بگیرید و در مسیر آموزش قرار بگیرید. اما در اینجا فهمیدم که عقل چیز دیگری است و مغز چیز دیگری، خود آقای مهندس می گویند مغز یک مترجم است برای عقل و عقل دارای فرّ ایزدی، همان نور الهی می باشد و هیچ وقت اشتباه نمی کند. شاید بگویید اگر عقل هیچوقت اشتباه نمی کند پس چرا ما در رفتار اشتباه داریم؟ هر کسی باید برگردد به درون خودش. اولین چیزی که قوه عقل را به کار می اندازد حس است. حس مانند فضا پیما می گردد و اطلاعات را جمع آوری و ارسال می کند به عقل. قرار نیست همه اطلاعات در مغز جای بگیرند، چون بر می گردد به درون من، اگر درونم خوب باشد و تزکیه و پالایش شده باشد دریافت خوبی دارد، اما اگر من آن ظرفیت را پیدا نکرده باشم اگر حس من تزکیه و پالایش نشده مطمئنا اطلاعات را در اختیار من قرار نمی دهد. برای مثال وقتی که می خواهیم کمک راهنما بشویم. چرا یک سفر اولی نمی تواند کمک راهنما بشود؟ چون باید یک سری مراحل را طی کند. یا یک جایگاه خدمتی دیگر هم همین طور. هر انسانی باید یک سری مراحل طی کند تا به آن تزکیه و پالایش برسد و فر ایزدی انجام بشود. عقل هیچ وقت به خواسته های نامعقول جواب نمی دهد. ما همیشه در بین دو نیروی بسیار قوی در جنگ و جدال هستیم. یعنی هر فرد می تواند انتخاب کند بین نیروی مثبت و نیروی منفی.


چه زمانی می تواند یک نیرو قدرتمند بشود؟ نیرویی که خواسته اش غالب باشد و زورش برسد، حالا چه مثبت باشد چه منفی. وقتی طرف منفی قدرتمند باشد حس خوب نمی تواند موفق بشود، هیچ وقت نمی تواند انرژی خوب به من بدهد، نمی تواند من را در راه خوب قرار بدهد و نمی توانم عقل را به عنوان حاکم قرار بدهم، چون آگاهی ندارم. من اگر آگاهی و دانایی داشتم و آنها را تبدیل به دانایی موثر می کردم این اتفاق برایم نمی افتاد و خواسته های معقول ام بیشتر می شد. یک فرد مصرف کننده وقتی خوب درمان بشود دیگر به اعتیاد بر نمی گردد چون در آن مورد وارد نفس مطمئنه شده و برگشت نمی کند. چون به فرمان عقل نزدیک شده و ما هم می توانیم با تکرار و تمرین به فرمان عقل نزدیک شویم و به عنوان حاکم آن را قبول کنیم.

در ادامه این جلسه با حضور اسیستانت محترم خانم آذر مراسم پیمان مرزبانی نمایندگی تخت جمشید بخش هم‌سفران برگزار شد که طی آن، از مرزبان دوره گذشته خانم فاطمه تقدیر به عمل آمد و طبق رسم کنگره ۶۰ شال مرزبانی به مرزبانان دوره جدید خانم ها منتها و مرضیه تحویل داده شد؛ در ادامه مرزبانان در پیشگاه قدرت مطلق پیمان بستند.
تصاویر تقدیر از خانم فاطمه و اهدای شال مرزبانان این دوره:

تایپ: همسفر ساره
ویرایش: کمک راهنما خانم میترا
عکاس: کمک راهنما خانم فاطمه
منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز
برچسب‌ها: عقل، تزکیه، فرمانروایی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه همسفر داوود پنجشنبه 24 بهمن 1398 08:11 ق.ظ
سپاس از استاد محترم، نگهبان و دبیر جلسه، با بیاناتی مفید و آموزنده. ضمن خیر مقدم خدمت خانم آذر عزیز اسیستانت محترم شعبه و همراهان، کمک راهنماهای محترم بوشهر خانم مرضیه عزیز، خانم سپیده عزیز و خانم مهناز عزیز، و قدردانی از زحمات خانم فاطمه عزیز و تبریک به خانم مرضیه و خانم منتها در جایگاه مرزبانی، مستدام باشید.
همسفر طاهره چهارشنبه 23 بهمن 1398 08:17 ب.ظ
تبریک فراوان به مرزبانان عزیز خانم منتها وخانم مرضیه عزیز انشالا در جایگاه بالاتر شمارا ببینم،وتشکر وسپاس فراوان اززحمات خانم فاطمه عزیز دردوره مرزبانی ایشان ،خانم فاطمه حضور شمادر شعبه برای من همیشه آموزش
و آ رامش بهمراه داشت وهمیشه بهترین همراه برای همسفران درشعبه بودید ،انشالا شما رادرجایگاه بالاتر ببینم پایدار باشید
همسفر طاهره چهارشنبه 23 بهمن 1398 08:17 ب.ظ
تبریک فراوان به مرزبانان عزیز خانم منتها وخانم مرضیه عزیز انشالا در جایگاه بالاتر شمارا ببینم،وتشکر وسپاس فراوان اززحمات خانم فاطمه عزیز دردوره مرزبانی ایشان ،خانم فاطمه حضور شمادر شعبه برای من همیشه آموزش
و آ رامش بهمراه داشت وهمیشه بهترین همراه برای همسفران درشعبه بودید ،انشالا شما رادرجایگاه بالاتر ببینم پایدار باشید
همسفر طاهره چهارشنبه 23 بهمن 1398 08:12 ب.ظ
درود فراوان به خانم ندای عزیزجایگاه نگهبانی شما وتشکر از زحمات خانم میترا ومهدیه عزیز دردوره قبل ،خداقوت به خانم سپیده عزیزبابت استادی جلسه ،وخیر مقدم به خانم اذروهمراهانشون ازبوشهرامیدوارم بازهم شمارادر شعبه شیرازببینیم وازحضور گرمتان انرژى بگیریم.
همسفر راضیه چهارشنبه 23 بهمن 1398 01:08 ب.ظ
باسلام و تبریک به خانم مرضیه و خانم منتها و تشکر از زحمات خانم فاطمه ان شالله سالم و تندرست باشید
چهارشنبه 23 بهمن 1398 12:52 ب.ظ
سلام خدا قوت به خانم سپیده عزیز استاد جلسه پرانرژی مطالب ساده اما دلنشین تبریک به خانم ندا و خانم طاهره عزیز انشاءالله در جایگاههای بالاتر همچنین تبریک به خانم منتها رهایشان و گرفتن شال مرزبانی آرزوی بهترین ها را براتون دارم
همسفرمنتها چهارشنبه 23 بهمن 1398 11:17 ق.ظ
خسته نباشیدوخداقوت خدمت استاد جلسه ,نگهبان ودبیر ارجمند.حضور خانم آذر عزیز ومیهمانان عزیزاز بوشهرو تبریک و شاد باش عرض میکنم. جلسه پر بار و پر انرژی بود . ممنون از حضورتون.
مسلم عزیزی لژیون دوم چهارشنبه 23 بهمن 1398 08:17 ق.ظ
خداقوت میگویم خدمت مرزبان همسفران خانم فاطمه وتبریک میگویم به مرزبانان گروه همسفران خانم مرضیه وخانم منتهی برایشان ارزوی موفقیت مینمایم انشالله مبارکتان باشد جایگاه مرزبانی
همسفر سپیده نمایندگی بوشهر سه شنبه 22 بهمن 1398 04:28 ب.ظ
خداقوت به همه عزیزان. ممنونم از مهمان نوازی خوبتان.
در پناه حق پایدار و مانا باشید.
همسفر سپیده نمایندگی بوشهر سه شنبه 22 بهمن 1398 04:28 ب.ظ
خداقوت به همه عزیزان. ممنونم از مهمان نوازی خوبتان.
در پناه حق پایدار و مانا باشید.
همسفر معصومه سه شنبه 22 بهمن 1398 01:49 ب.ظ
عرض سلام و خداقوت خدمت همسفران خدمتگزار شعبه.تبریک به خانم ندا و خانم طاهره عزیز بابت شروع خدمت ایشان در جایگاه نگهبانی و دبیری و تشکر از خانم میترای عزیز که در دوره نگهبانی خود خدمت ارزنده ای داشتند.
خداقوت به خانم فاطمه که در جایگاه مرزبانی به شایستگی خدمت خود را به پایان رساندند، امیدوارم به جایگاه های بالاتر برسید.تبریک به خانم ها مرضیه و منتها عزیز، برای شما آرزوی موفقیت و سربلندی در این جایگاه را دارم.
خداقوت خدمت اسیستانت محترم خانم آذر.
همسفر بتول شعبه بوشهر سه شنبه 22 بهمن 1398 01:29 ب.ظ
درود بر استاد جلسه خانم سپیده عزیز سپاس از بیانات عالی تان و خدا قوت خدمت سرکار خانم آذر عزیز و خدمت گزاران شعبه تخت جمشید مستدام باشید.
همسفر میترا سه شنبه 22 بهمن 1398 11:24 ق.ظ
سلام و خداقوت به اسیستانت محترم خانم آذر عزیز، تقدیر و تشکر از خانم فاطمه عزیز مرزبان سابق بابت زحمات بی دریغشون و تبریک و شادباش به خانم‌ منتهای عزیز و خانم مرضیه عزیز، انشاالله پایدار و برقرار باشید
همسفر شیما سه شنبه 22 بهمن 1398 09:29 ق.ظ
احسنت و خدا قوت به خانوم سپیده عزیز مثل همیشه عالی و بی نقص
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic