گزارش کارگاه آموزشی خصوصی همسفران ۱۴ دی ماه ۹۸
دوشنبه 16 دی 1398 ساعت 12:44 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
به نام خدا
جلسه  دهم از دور اول کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ ویژه همسفران نمایندگی تخت جمشید با استادی  دستیار دیده بان خانم آذر،  نگهبانی همسفر خانم میترا و دبیری همسفر خانم مهدیه با دستور جلسه « کمک کنگره به من، کمک من به کنگره و  تجلیل  از اسیستانت شعبه و معارفه اسیستانت جدید »  روز شنبه ۱۴ دی ماه  ۹۸ در ساعت ۱۵ آغاز به کار نمود.

سلام دوستان آذر هستم همسفر، خیلی خوشحالم که خداوند توفیق داد که بتوانم در جایگاه استادی در خدمت و حضور شما باشم. امیدوارم حال همگی خوب باشد و جلسه خوبی داشته باشیم. امروز دوست داریم برای خانم معصومه خیلی دست بزنیم. خانم معصومه؛ لیاقتش را دارید که بخواهیم قدردانی کنیم، تشکر کنیم و برایتان دست بزنیم ولیکن امروز بخاطر عزای عمومی این جوری شد، با تمام وجود از شما سپاس گزاریم. دستور جلسه را دو بخش می کنم، یکی راجع به خانم معصومه ی عزیز که حتما همه صحبت و مشارکت کنید، دستور جلسه دوم کمک کنگره به من و کمک من به کنگره.


 یک جمله سردار هست که برای من خیلی با ارزش بوده که می گوید انسان ها به دنیا می آیند برای دو چیز: ابتدا آموزش و سپس خدمت و این نبض زندگی من است و همیشه خیلی به آن فکر می کنم که ما واقعا برای این دو تا چیز به دنیا می آئیم که در تمام زندگی مان آموزش بگیریم و بتوانیم خدمت کنیم. در کنگره می گوییم که صفت گذشته در انسان صادق نیست، چون انسان جاری است. خیلی حرف قشنگی است که بگوییم صفت گذشته در انسان صادق نیست و نخواهیم به گذشته برگردیم. ولی یک موقع هایی واقعا انسان فراموش کار هست، چون انسان کلا فراموش کار هست. یک موقع یادمان می رود که الان به رهایی رسیدیم و راحت زندگی می کنیم شاید یادمان برود که قبلا در چه حال و روزی بودیم. بد نیست بعضی موقع ها این نوار را بگذاریم و از اول گوش بدهیم. فیلم را بگذاریم و یک ذره از اول ببینیم کجای کار قرار داشتیم و امروز کجای کار هستیم. اگر این را ببینیم، این نیست که ما برگشتیم به صفت گذشته مان اصلا این طوری نیست. فقط این است که ما بدانیم کجا بودیم و قدر امروز مان را بدانیم و اگر این را بدانیم متوجه می شویم که کنگره برای من چکار کرده است. من خودم با این کلمه که بگویم کنگره برای من چکار کرده اصلا موافق نیستم، کمک کنگره به من، چون اصلا نمی توانم فکر کنم کنگره برای من چکار کرده، کنگره برای من چکار نکرده؟ اگر امروز من هستم، اگر امروز آرامشی دارم، اگر لبخندی بر لب بچه های من هست اگر سر سفره راحت غذا می خوریم، اگر یک سر راحت روی بالشت می گذاریم، واقعا مدیون کنگره هستیم. مدیون لحظه لحظه ای هستیم که در کنگره هستیم. کجای دنیا دیدیم که واقعا این همه آدم کمر بسته بخواهند در خدمت دیگران باشند، با تمام وجود بخواهند خدمت کنند، من خودم تا این سنی که رسیدم هیچ جا همچین چیزی را ندیدم، اینقدر با تمام وجود بخواهند خدمت کنند‌. تازه بخواهند خدمت را از آن ها بگیرند حال شان هم بد می شود که چرا این خدمت را از من گرفتند. چرا زمان خدمت من تمام شده، حال شان بد می شود، خیلی طبیعی هست، چون همه عاشقانه در کنگره خدمت می کنند.


 همان طور که کنگره این ها را برای من انجام داده خدمتی که من اگر بخواهم برای کنگره انجام بدهم، من که فکر می کنم اگر تمام شب و روزم را بخواهم در کنگره خدمت کنم من نمی توانم جبران بکنم. من چه جوری می توانم فکر کنم که بچه ی من الان کجاست دارد چکار می کند؟ نمی توانم این ها را ببینم. آن موقع هایی که می آمدیم کنگره من یادم هست آن اوایل کنگره به این صورت نبود که شما مطالعه تان قبل از ورود به کنگره را کرده باشید و وارد کنگره که شوید. همه چیز را رفتید زیر و رو کردید همه را می دانید، وارد کنگره می شوید، آن موقع ها واقعا اگر من فکر کنم که کنگره برای من چکار کرده، من همیشه مادر یک معتاد بودم، همیشه همسر یک معتاد بودم، خواهر یک معتاد بودم همیشه از این لفظ استفاده می شد. همیشه از من می خواستند که من کمکی باشم ولی منی که اینقدر تخریب داشتم چه طوری می توانستم کمک کنم؟ من چه جوری می توانستم کمکی برای کسی باشم. یادم هست وقتی آمدیم کنگره گفتند که شما باید سفر کنید واقعا فکر می کردم باید برویم سفر، واقعا نمی دانستیم. کنگره کاری که برای من کرد اولین کار اسم من را عوض کرد. دیگر من مادر یک معتاد نبودم. دیگر من همسر یک معتاد نبودم، من اینجا شدم یک همسفر. من مادری که حاضر بودم بسوزم و چراغ راهی باشم برای فرزندم من اینجا همراهش شدم. من شدم بال پرواز، این ها همه را کنگره به من داد. پس من تمام وقتم را بگذارم برای کنگره کاری نکردم. برای خودم انجام می دهم، هر کسی هر کاری می کند برای خودش انجام می دهد در کنگره، حالا هر کسی هر توانی دارد. حالا یکی می تواند مرزبان بشود، یکی وارد لژیون سردار بشود ، یکی تی بکشد، یکی جارو می زند، یکی چایی درست می کند، هر کی به نوبه ی خودش خدمت می کند تا آن چه در توان داریم بتوانیم با تمام وجود ما هم برای کنگره انجام بدهیم. و اما خانم معصومه ی عزیز، همان طوری که می دانید واقعا جایگاه های خدمت در کنگره جاری و روان هست من با تمام وجودم از خانم معصومه ی عزیز سپاس گزارم بابت دوره ی خدمتی که داشتند. به خوبی خدمت شان را انجام دادند. از طرف خودم از طرف تمام اعضای کنگره و به خصوص شعبه شیراز ، خانم معصومه از شما نهایت سپاس گزاری را دارم امیدوارم برکت خدمتی که انجام دادید برگردد به لحظه لحظه زندگی تان و در تمام زندگی تان بتوانید مشغول خدمت بشوید. انشاالله که در این شعبه تشریف بیاورید و بتوانید باز هم خدمتی داشته باشید. اما از امروز من به عنوان اسیستنت شعبه شما هستم. من یک بیوگرافی از خودم بگویم که حدود ۱۷ سال در کنگره هستم مدت ۱۱ سال لژیون داشتم. مدت ۱۱ سال هست که دستیار آنی عزیز هستم. مدت هفت سال هست که اسیستنت هستم. اسیستنت شهرهای معمولا جنوب بودم. آبادان، اهواز، تبریز، شیراز که تازه، هیدج ، قم ، اراک این ها همه بودم و عاشق خدمت هستم و اگر که خدا توفیق بدهد با کمک شما هر کاری که از دستم بر بیاید برای این شعبه انجام می دهم، با پشتیبانی شما انجام می دهم . باز هم از خانم معصومه تشکر می کنم و امیدوارم که همکاری لازم را با من انجام بدهید. سپاس گزارم که به حرف های من گوش دادید.

سخنان اسیستانت محترم خانم معصومه:
خداوند بزرگ را بسیار شاکر هستم که به من فرصت داد تا این دوره از خدمت خود را به پایان برسانم. از جناب آقای مهندس، سرکار خانم آنی و خانم کماندار عزیز سپاس گزارم امیدوارم که توانسته باشم وظیفه خود را به درستی انجام داده باشم و از من راضی باشند. از ایجنت محترم و گروه مرزبانی مسافران تشکر می کنم که همکاری لازم را با قسمت همسفران داشتند. از مرزبانان عزیز خانم ها فاطمه و مرضیه و خانم زهره مرزبان قبلی و همه کمک راهنمایان تشکر می کنم. از شما همسفران عزیز تشکر می کنم که به من این اجازه را دادید که در کنار شما باشم و آموزش بگیرم. برای من باعث افتخار بود که در خدمت شما عزیزان باشم، همیشه بهترین حس را از شما می گرفتم. تک تک شما را دوست دارم و از شما می خواهم مرا در دعاهایتان فراموش نکنید. به خانم آذر عزیز تبریک می گوییم و از ایشان تشکر می کنم که قبول زحمت کردند تا در شعبه تخت جمشید خدمت کنند. برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم. مطمئن هستم با تجربه ای که خانم آذر دارند قسمت همسفران قوی تر خواهد شد به شرطی که شما همسفران حضور خوبی داشته باشید. چون برای رشد یک شعبه نیاز هست که تمام اعضا قوی باشند و مشارکت داشته باشند.

در ادامه شاهد تصاویر جلسه هستیم:


تایپ: همسفر منتها
ویرایش: کمک راهنما خانم میترا
عکاس: کمک راهنما خانم فاطمه
منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه پنجشنبه 26 دی 1398 02:00 ب.ظ
هفته همسفر پرشگون باد
مسلم عزیزی لژیون دوم شنبه 21 دی 1398 07:18 ب.ظ
خداقوت وخسته نباشید خدمت اسیسنانت محترم خانم معصومه تشکروقدردانی مینمایم ازشما بابت یک دوره اسیسنانت شعبه وخیرمقدم میگویم خدمت اسیسنانت جدیدهمسفرمحترم خانم اذر برایشون ارزوی موفقیت وسربلندی را ازخداوند بزرگ خواستدارم موفق باشید
همسفر معصومه شنبه 21 دی 1398 10:23 ق.ظ
تبریک به خانم آذر عزیز، ان شاالله که در این جایگاه موفق و سربلند باشند.
فاطمه همسفر احمدرضا جمعه 20 دی 1398 07:37 ب.ظ
درودوخداقوت خدمت خانم آذر عزیز وتبریک بابت دوره جدید اسیستانتی ایشان در شعبه شیراز وتقدیر وتشکر از خانم معصومه عزیز اسیستانت سابق بابت خدمات ارزنده ایشان.
فاطمه همسفر احمدرضا جمعه 20 دی 1398 07:37 ب.ظ
درودوخداقوت خدمت خانم آذر عزیز وتبریک بابت دوره جدید اسیستانتی ایشان در شعبه شیراز وتقدیر وتشکر از خانم معصومه عزیز اسیستانت سابق بابت خدمات ارزنده ایشان.
پنجشنبه 19 دی 1398 09:39 ق.ظ
درود و خدا قوت بر خانم معصومه شما لیاقت خدمت در این جایگاه را داشتید انشاالا در تمام مراحل زندگیتان موفق و سر بلند باشیدو خداقوت و تبریک به راهنما و اسیستانت محترم خانم آذر که قبول زحمت فرمودن
محمد ل۲،تخت جمشید چهارشنبه 18 دی 1398 10:32 ب.ظ
خداقوت و تشکر به همسفر محترم خانم معصومه بابت مسئولیت در جایگاه اسیستنتی و تبریک به خانم آذر بابت قبول مسئولیت ایشان در جایگاه اسیستنتی نمایندگی تخت جمشید. انشاالله موفق باشید
فاطمه همسفر داوود چهارشنبه 18 دی 1398 09:28 ب.ظ
سپاس از استاد جلسه با بیاناتی عالی و مفید و خدا قوت خدمت نگهبان و دبیر محترم جلسه.
ضمن خیر مقدم و تبریک خدمت خانم آذر عزیز، امیدوارم که از رهنمودها و آموزش های ارزنده شما، بهره لازم را ببریم و در پیشبرد اهداف کنگره، گام برداریم.
خداقوت و سپاس از زحمات ارزنده ی خانم معصومه عزیز. مستدام و سرافراز باشید.
چهارشنبه 18 دی 1398 07:49 ق.ظ
عرض خیر مقدم خدمت خانم آذر عزیز و خدا قوت خدمت نگهبان و دبیر محترم جلسه. سخنان استاد بسیار عالی بود واقعا انرژی گرفتیم. من هم از زحمات خانم معصومه عزیز تشکر میکنم انشاالله در تمام مراحل زندگی شون موفق و سربلند باشند.
راحله چهارشنبه 18 دی 1398 12:58 ق.ظ
میترای عزیز درود، خوشحالم که شما همچنان در کنگره هستید امیدوارم بتوانم بزودی به کنگره بیایم. دلتنگ دیدارتان هستم.
همسفر فاطمه دوشنبه 16 دی 1398 10:06 ب.ظ
ضمن عرض خیر مقدم و خوشامدگویی خدمت خانم آذر
خدا قوت به همگی ،انشاالله که موفق و پیروز باشید.
همسفر فاطمه دوشنبه 16 دی 1398 09:54 ب.ظ
خانم معصومه عزیز:سپاس از شما
زهرا لژیون1 دوشنبه 16 دی 1398 07:44 ب.ظ
سپاس از زحمات خانم معصومه عزیز
همسفر راضیه دوشنبه 16 دی 1398 07:30 ب.ظ
با سلام و تبریک به خانم آذر و تشکر و قدردانی میکنم از خانم معصومه که برا شعبه شیراز خیلی زحمت کشیدن امیدورام دوباره ایشون رو در شعبه ببینیم
همسفرمنتها لژیون یک دوشنبه 16 دی 1398 07:16 ب.ظ
خدا قوت و خسته نباشیدخدمت استادگرامی ونگهبان ودبیر ارجمند.جلسه بسیار خوب وآموزنده ای بود .انرژی گرفتیم.انشاالله ماهمسفران باخدمت درکنگره بخشی ازالطاف کنگره شصت رانسبت به خودمون به جاآورده باشیم وخدمتگزاران خوبی برا کنگره باشیم.واز خانم معصومه عزیزم مجدداسپاسگزاری میکنم بخاطر خدمات مفیدشون ودلمون براش تنگ میشه.
دوشنبه 16 دی 1398 07:15 ب.ظ
تبریک خدمت سرکار خانوم آذر و آرزوی موفقیت برایشان مثل همیشه و تشکر و قدردانی خدمت خانوم معصومه عزیز بابت تمام زحمتها و تلاشی که برای شعبه تخت جمشید شیراز داشتند امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و سربلند باشند
همسفرمریم دوشنبه 16 دی 1398 06:22 ب.ظ
باسلام ودرودوخیرمقدم خدمت اساسینت جدیدخانم اذرعزبزوهمچنین ضمن تشکروقدردانی ازخانم معصومه عزیزانشالله انشالله سالم باشن ودرودخدمت تمام همسفران عزیز
همسفرمریم دوشنبه 16 دی 1398 06:21 ب.ظ
باسلام ودرودوخیرمقدم خدمت اساسینت جدیدخانم اذرعزبزوهمچنین ضمن تشکروقدردانی ازخانم معصومه عزیزانشالله انشالله سالم باشن ودرودخدمت تمام همسفران عزیز
همسفرمریم دوشنبه 16 دی 1398 06:20 ب.ظ
باسلام ودرودوخیرمقدم خدمت اساسینت جدیدخانم اذرعزبزوهمچنین ضمن تشکروقدردانی ازخانم معصومه عزیزانشالله انشالله سالم باشن ودرودخدمت تمام همسفران عزیز
همسفر طاهره دوشنبه 16 دی 1398 05:51 ب.ظ
سلام ودرودوخداقوت به نگهبان ودبیرجلسه ،سپاس وقدردانی اززحمات بی دریغ خانم معصومه عزیز امیدوارم همیشه سالم وبرقرار باشند.وخیرمقدم وخوشامدبه خانم آذرعزیز.وتبریک جایگاه اسیسانت شعبه شیرازخدمت ایشان وسپاس خدمت
تمام خدمتگزاران شعبه شیراز.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic