گزارش کارگاه آموزشی خصوصی همسفران ۷ دی ماه ۹۸ جهان بینی ورزش
دوشنبه 9 دی 1398 ساعت 01:07 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
به نام خدا
جلسه نهم از دور اول کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ ویژه همسفران نمایندگی تخت جمشید با استادی  کمک راهنما خانم فاطمه،  نگهبانی همسفر خانم میترا و دبیری همسفر خانم مهدیه با دستور جلسه « جهان بینی ورزش »  روز شنبه ۷ دی ماه  ۹۸ در ساعت ۱۵ آغاز به کار نمود.

تن زنده والا به ورزندگی ست که ورزندگی مایه ی زندگی ست/به ورزش گرای و  سرافراز باش  که فرجام سستی سرافکندگی ست
در همه مراحل زندگی ما انسان ها و همچنین در همه‌ی رشته ها و همه‌ی شغل ها جهان بینی بسیار بسیار لازم و ضروری است. حتی‌ پزشکان و روان پزشکان نیز به جهان بینی نیازی مبرم دارند و این گونه نیست که ما فکر کنیم که پزشک و یا روان پزشک دیگر به جهان بینی نیازی ندارد. جهان بینی مقوله بسیار مهمی در همه مراحل زندگی هست. اما در ورزش جهان بینی، یکی از ارکان اصلی و ضروری می باشد زیرا ورزش کار در ابتدا باید دارای جهان بینی و تفکری سالم باشد، بعد زور بازویش زیاد شود. 
در زمان های قدیم کسانی که ورزش می کردند و ورزش کاران حرفه‌ای بودند و به قولی در این زمینه حرفی برای گفتن داشتند، ادب، نزاکت و نظم را آموزش می دادند و افرادی که می خواستند ورزش کنند و در این مسیر قرار بگیرند، رفتار و عمل کرد این ورزش کاران را سرلوحه ی زندگی خودشان قرار می دادند و همه چیز از روی نظم، ترتیب و عدالت بود، هر چیزی و هر شخصی در جای خودش قرار  داشت و همه‌ی نکات و همه‌ی مراحل در قسمت ورزش رعایت می شد. 


پیش کسوتان ورزش، نظرشان این بود که فردی که می خواهد ورزش کردن را فرا بگیرد، باید در ابتدا ادب، نزاکت، عدالت و انضباط را یاد بگیرد بعد زور بازویش زیاد شود، زیرا اگر فاقد موارد جهان بینی باشد، این شخص تبدیل می شود به فردی شرور، زورگو و باج گیر. 
 همان گونه که شاهد هستیم در بسیاری از کشورها ورزش شان فاقد جهان بینی است و با انواع مکمل ها و داروها زور بازوی شان را زیاد می کنند و به اندام شان رسیدگی می کنند که قوی باشند و اندام ورزیده ای داشته باشند، اما از لحاظ جهان بینی، ضعیف هستند. 
 در کنگره ۶۰ ورزش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به افراد ورزش کار، جهانبینی آموزش داده می‌شود و آن ها دارای نظم و انضباط و آرامش خاصی هستند. در ورزش کنگره ۶۰ درگیری و یا رقابت ناسالمی مشاهده نمی کنیم. همان طور که همه شاهد هستیم در پارک طالقانی در روزهای جمعه مسافران و همسفران بسیار زیادی حضور دارند و در حال انجام انواع ورزش ها هستند، اما هیچ درگیری و مشکلی پیش نمی آید. حال اگر بخواهیم که این تعداد افراد را در یک جایی جمع کنیم، قطعا مشکلات بسیار زیادی پیش خواهد آمد. اما در کنگره به خاطر آموزش های جهان بینی که فرا گرفته اند، چنین چیزی پیش نمی آید و همه‌ی افراد دارای نظم و انضباط و آرامش خاصی هستند و به طور اصولی ورزش می کنند. 


همه‌ی اعضای کنگره، زمانی که وارد سیستم کنگره می شوند با اولین متون آموزشی که آشنا می شوند، جزوه جهان بینی است. زیرا در بسته آموزشی که در روزهای اول ورودمان به کنگره تهیه می کنیم، جزوه جهان بینی هم جزو محتویات بسته ی آموزشی است و همه اعضای کنگره با مسئله جهان بینی آشنا می شوند. به طور قطع جهان بینی در همه‌ی مراحل زندگی بسیار لازم و ضروری است، خصوصا در ورزش. چرا انسان به ورزش کردن نیاز ضروری دارد؟ زیرا بدن انسان طوری طراحی شده‌ است که نیاز به تحرک دارد؛ اما اصولی و حساب شده! نه این که بخواهیم ورزشی انجام دهیم که به سیستم بدن مان صدمه‌ای وارد شود. سیستم بدن اگر ورزش نکند، ماهیچه ها کم کم رو به تحلیل می رود. حال اگر بخواهیم ستون فقرات بدن مان را در نظر بگیریم، چه چیزی ستون فقرات بدن و یا در کل، استخوان ها را نگه می دارد؟ متوجه می شویم ماهیچه ها هست که مانند بند و یا طوقی محکم به استخوان ها متصل است و آن را سرپا نگه داشته است.  زمانی که ورزش نکنیم، ماهیچه ها ضعیف و سست می شود و بر اثر سستی و ضعیف ماهیچه ها، دچار مشکلات زیادی می شویم، مانند سائیدگی مفصل ها، مشکل تاندون ها، جابجایی دیسک مهره ها، پوکی استخوان و بیماری های دیگری که با آن درگیر می شویم مانند؛ چربی خون، فشار خون، دیابت و غیره که اگر به این بیماری ها توجه کنیم بستگی به تحرک و ورزش مان دارد. پس بهترین راه این است که برای سلامتی خودمان ورزش کنیم و قدرت و توان فیزیکی خود را بالا ببریم و در کنار آن با تغذیه ی سالم و ورزشی ملایم، نه این که بخواهیم ورزشی انجام دهیم که به سیستم بدن خودمان صدمه بزنیم. چرا می گوییم ورزش ملایم؟ در زمانی که ورزش کردن را آغاز می کنیم، ورزش را با نرمش و حرکات آرام شروع می کنیم و در رشته ای که فراگرفته ایم، به جاهایی می رسیم که فکر می کنیم در آن ورزش مورد نظر پیشرفت کرده، قوی و نیرومند شده ایم و می توانیم حرکات سنگین و ناگهانی را انجام دهیم، اما این اشتباه بسیار بزرگی است، زیرا ممکن است این حرکات که می خواهیم انجام دهیم، خارج از توان جسمی و فیزیکی ما باشد و باعث صدمات سنگینی به سیستم بدن شود که گاهی اوقات ممکن است جبران ناپذیر باشد. پس بهتر است که ورزش را با آرامش فرا گیریم؛ اما پیوسته و روزانه همراه با تغذیه مناسب.  نه این که یک روز ورزش کنیم و یک ماه بعد بخواهیم با چند ساعت حرکات سنگین انجام دهیم و فکر کنیم که جبران این یک ماه می شود، که این نوع تفکر کار بسیار اشتباهی است. 


در کنگره ۶۰ ورزش مکمل درمان است. همان طور که شاهد هستیم، جناب مهندس ورزش را جزء قوانین قرار داده اند، به طوری که همه مسافران و همسفران در زمان اعلام سفر خود، حتما باید رشته ورزشی شان نیز بیان کنند. 
در شیراز نیز باغ جنت برای ورزش مسافران و همسفران در نظر گرفته شده است که همسفران باید حضور پررنگ تری داشته باشند با توجه به این که راهنماهای گروه همسفران، هر هفته در پارک جنت حضور دارند. امیدوارم که برای سلامتی خودتان و این که بهتر در مسیر درمان قرار بگیرید، سعی کنید که در روزهای جمعه، چند ساعتی برای خودتان وقت بگذارید و یه زنگ تفریح به خودتان بدهید که جای بسیار خوب و عالی هست و قطعا در پایان، انرژی خوبی به شما  خواهد داد.


نگارش و ویرایش: کمک راهنما خانم فاطمه
منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز
برچسب‌ها: ورزش، جهان بینی، درمان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه چهارشنبه 2 بهمن 1398 08:28 ب.ظ
من از استادم آموختم که هیچ طول جاده ای یک همسفر را از ادامه راه باز نمی دارد
استاد لایق بهترین ها هستی
سایه تان مستدام و همیشگی
همسفرمنتها لژیون یک سه شنبه 1 بهمن 1398 05:24 ب.ظ
باسلام و خداقوت خدمت استاد ، نگهبان ودبیر ارجمند انشاالله در جاهگاههای بالاتر ببینیمتون.
همسفر فاطمه پنجشنبه 26 دی 1398 01:59 ب.ظ
هفته همسفر پرشگون باد
داوود لژیون دوم تخت جمشید پنجشنبه 19 دی 1398 01:44 ب.ظ
درود و خدا قوت بسیار زیبا ، به خوبی مفهوم دستور جلسه را بیان نمودید
ساره همسفر محسن از لژیون یک پنجشنبه 12 دی 1398 05:16 ب.ظ
خسته نباشید و خدا قوت به استاد عزیز و نگهبان محترم و دبیر محترم ، جلسه فوق العاده خوب و پر انرژی و اموزنده ای بود ممنون از تمام شما عزیزان که زحمت میکشید
مسافرعلی ل3 شعبه تخت جمشید پنجشنبه 12 دی 1398 07:54 ق.ظ
خداقوت
ایمان چهارشنبه 11 دی 1398 08:47 ب.ظ
عرض خدا قوت و خسته نباشید
بسیار عالی و آموزنده. موفق باشید
فاطمه همسفر احمدرضا سه شنبه 10 دی 1398 05:32 ب.ظ
درودوخداقوت خدمت خانم فاطمه عزیز ، بسیار زیبا عنوان فرمودید موفق باشید .
همسفر میترا سه شنبه 10 دی 1398 11:45 ق.ظ
سلام و خداقوت به استاد و دبیر محترم جلسه و همچنین خداقوت به خودم، جهانبینی در ورزش یعنی شناخت خودم، جسمم و ورزش متناسب با سن و شرایط جسمی ام. و حداقل ورزشی که میتوانیم انجام دهیم پیاده روی است.
ابوالفضل دوشنبه 9 دی 1398 11:39 ب.ظ
سلام و خدا قوّت به تمام خدمتگذاران کنگره 60
موفق و سر بلند باشید . با آرزوی بهترین ها برای بچه های شیراز .
مسافر ابوالفضل * نمایندگی عطار نیشابوری * لژیون 7
مسافر احمد ل2 دوشنبه 9 دی 1398 07:08 ب.ظ
سلام.
بسیار عالی .خداقوت
مسافر احمد ل2 دوشنبه 9 دی 1398 07:08 ب.ظ
سلام.
بسیار عالی .خداقوت
همسفرمریم دوشنبه 9 دی 1398 05:32 ب.ظ
باسللام وخداقوت خدمت تمام همسفران عزیزومحترم وخداقوت خدمت استادعزیزمان خانم فاطمه پایداروموفق باشید عالی بود
همسفر راضیه دوشنبه 9 دی 1398 05:28 ب.ظ
سلام خداقوت به همه اعضا کنگره بخصوص استاد جلسه خانم فاطمه ان شالله در جایگاه های بالاتر ببینیمتون
همسفر معصومه دوشنبه 9 دی 1398 03:05 ب.ظ
خداقوت به استاد، نگهبان و دبیر محترم
تبریک به خانم مهدیه عزیز و تشکر از خانم ندا عزیز بابت خدمت شایسته ایشان در جایگاه دبیری.
سربلند و موفق باشید.
همسفر طاهره دوشنبه 9 دی 1398 02:30 ب.ظ
سلام ودرودبه نگهبان ودبیرو استاد جلسه ،بسیار مطالب زیبا وآموزنده ای بیان نمودید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic