کارگاه آموزشی مسافران،جشن گلریزان
جمعه 29 آذر 1398 ساعت 12:17 ق.ظ | نوشته شده به دست ایمان امینی | ( نظرات )

بنام خدا

 جلسه پنجم از دور هفتم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه مسافران نمایندگی تخت جمشید با استادی ایجنت محترم آقای محمد ضرغامی، نگهبانی مسافر مسلم و دبیری مسافر محسن با دستور جلسه « گلریزان، جشن»، روز سه شنبه 26  آذرماه 1398 ساعت 17 برگزار شد.

سخنان استاد:

سلام دوستان محمد هستم مسافر. شاکر و سپاسگزار خداوند هستم که فرصت حضور در کنگره را به من و خیلی از دوستان دادند.

همان‌طور که می‌دانید باید چند هفته پیش جشن گل‌ریزان را برگزار می‌کردیم که به خاطر یکسری از مشکلات به تأخیر افتاد و جشن به امروز موکول شد. دوستان، وقتی فردی برای درمان وارد کنگره می‌شود، در مشاوره به شخص اعلام می‌کنند که شما بایستی برای درمان روی سه ضلع پیش بروی تا درمان حاصل بشود. مثلث شامل همان سه ضلع جسم، روان و جهان‌بینی است. خیلی از افراد وقتی وارد کنگره می‌شوند، قبل از کنگره به گروه‌های دیگری برای ترک و قطع مصرف مراجعه کرده‌اند و نتیجه‌ای نگرفتند.

 اما راهی که دست‌آخر به آن‌ها معرفی می‌شود که می‌توان گفت آخرین راه و بهترین راه است کنگره است. شخص با کوله باربی از تجربیات ترک‌های مختلف وارد کنگره می‌شود به او می‌گویند که درمان به‌صورت رایگان است، اما هزینه‌هایی که باید پرداخت کند شامل نشریات که همان کتاب 60 درجه، دو جزوه جهان‌بینی 1 و 2، سی دی سخنان آقای مهندس در مورد اعتیاد، کتاب عشق و یک سری فایل‌های صوتی که از طریق اپلیکیشن خریداری می‌شود که هر ره‌جو در هفته باید دو سی دی را باید تهیه کند؛ یعنی هفته‌ای سه هزار تومان هزینه خرید فایل‌های صوتی و 48 هزار تومان کل هزینه‌ای که بایستی شخص باید برای ورود به لژیون پرداخت کند.

این به خاطر این است که راهنمایی که در لژیون نشسته است و می‌خواهد ضلع جهان‌بینی را در مثلث درمان آموزش بدهد توسط نوشتارهایی است که داخل کنگره آموزش داده می‌شود و چیزی بیرون از کنگره نیست و این علمی است که تجربه‌شده است و ما این علم را انتقال می‌دهیم. شخص وارد می‌شود و به او می‌گویند مدت‌زمان 10 تا 11 ماه درمان طول می‌کشد تفاوتی هم در شرایط سنی وجود ندارد و این مسیر بایستی طی شود.

 همه ما راه‌های زیادی را برای خلاصی از مواد مخدر انتخاب کردیم اما هیچ نتیجه‌ای نگرفتیم. اگر استادی هم داشتیم فردی بود که در زمان ترک خودش هم مصرف می‌کرد؛ اما در کنگره به طریقی است که علم و آگاهی توسط راهنما انتقال داده می‌شود و بحث اصلی که در کنگره مطرح است بحث مالی است. اگر می‌گوییم مثلث درمان شامل سه ضلع جسم، روان و جهان‌بینی می‌شود، برای اینکه شخص از تاریکی مواد نجات پیدا کند و بتواند به سمت روشنایی حرکت کند باید بستر آن مهیا باشد، راهنمایی با علم و آگاهی وجود داشته باشد و هزینه مالی که بتواند این سیستم را پوشش بدهد. اگر هرکدام از این‌ها را حذف کنیم یک جای کار می‌لنگد. اگر راهنما نباشد، بستر باشد، پول هم باشد هیچ فایده‌ای ندارد. فرق کنگره با گروه‌های دیگر در همین است که فردی که اطلاعاتی را در این مسیر کسب کرده است و در حال انتقال دادن آن است تجربیاتی است که از گذشته در درمان تجربه کرده است و خوبی و بدی کار از هم تشخیص داده و یک‌قدم به دانایی نزدیک شده است و می‌تواند این علم را انتقال بدهد.

در سال‌های اول آقای مهندس آمدند و شماره‌حسابی را برای آن‌های که می‌خواهند برای خرید زمین کمک کنند اختصاص دادند. شماره‌حساب در تمامی شعبات روی کاغذی ه روی دیوار نصب‌شده بود و هر کس هر مبلغی را دوست داشت پرداخت می‌کرد. این قضیه ادامه پیدا کرد و تبدیل به لژیون مالی شد. این افراد چه کسانی بودند؟ کسانی بودند که با تخریب وارد کنگره شدند و زمانی که رها شدند و همزمانی که ر حال درمان بودند متوجه شدند که این سیستم به کمک و حمایت احتیاج دارد. یک عده ازلحاظ مالی کمک کردند، یک عده آمدند خدمت کردند، یک عده مرزبان شدند، یک عده مسئول نشریات شدند و عده‌ای هم کمک راهنما شدند تا بتوانند اطلاعاتی را که دارند انتقال بدهند. لژیون مالی وقتی شروع به کارکرد به این دلیل بود تا هر شعبه بتواند زمین خودش را توسط اعضای خودش خریداری کند. هر فردی می‌تواند پیش خودش حساب کند که در زمان مصرف چقدر صرف هزینه و خریداری مواد می‌کرده است؛ اما در کنگره متوجه می‌شود که به خودش و خانواده‌اش آسیب وارد کرده و در تلاش است که از اعتیاد رهایی پیدا کند.

در کنگره یک لژیون برای خارج شدن از اعتیادداریم، یک لژیون ویلیام ال وایت برای درمان سیگار، لژیون پزشکان راداریم که روزهای جمعه در پارک طالقانی تشکیل می‌شود و کلیه پزشکانی که با کنگره همکاری می‌کنند و شربت اوتی را به اعضا ارائه می‌کنند و لژیون سردار یا همان لژیون مالی. لژیون سردار کسی می‌تواند وارد شود که ازلحاظ مالی در توانش باشد. آقای مهندس برای لژیون سردار رقم 6 میلیون تومان را در نظر گرفتند. این لژیون در هر شعبه تشکیل جلسه می‌دهد و اعضای آن ارزیابی می‌کنند که مثلاً قیمت خرید زمین برای شعبه چقدر هزینه می‌برد. بعد آن را به راهنما انتقال می‌دهند و راهنما هم به ره‌جوها انتقال می‌دهد. حالا آن ره‌جویی که تمایل به کمک مالی داشته باشد در حد توانش کمک می‌کند.

کنگره آمده است و هزینه‌ای را که یک فرد مصرف‌کننده صرف درمانش می‌شود را از روی دوش فرد برمی‌دارد. در کنگره هزینه درمان یک فرد 18 میلیون تومان است اما کسی این هزینه را پرداخت نمی‌کند و می‌بینیم که ردمان کاملاً رایگان است. در شیراز یک روزی اصلاً شعبه وجود نداشت و کنگره‌ای هم نبود؛ اما الآن شعبه هست و 170 نفر روی درمان هستند. کنگره به من کمک کرد و درمان شدم و به حال خوش رسیدم. کنگره مثل یک درخت می‌ماند و اگر به این درخت آب ندهیم به‌مرور خشک می‌شود. کنگره در حال تغذیه کردن ماست و این کار را مجانی می‌کند. اطلاعاتی را به من می‌دهد که در هیچ جای دنیا وجود ندارد. پس در ذهن ما این‌گونه نباشد که چون درمان در کنگره رایگان صورت می‌گیرد برای همیشه به همین منوال است. پس باید فکر آیندگان هم باشیم و برای آن‌هایی که می‌خواهند درمان بشوند و خواستار رهایی از اعتیاد هستند به فکر آن‌ها هم باشیم. خود من زمانی که رها شدم به خودم گفتم من یکجا را اشغال کردم، اما باید 5 تا جا برای درمان شدن دیگران بازکنم.

آقای مهندس یک نفر بودند و روزی که درمان شدند ماندند و این راه را برای رهایی دیگران از اعتیاد ادامه دادند؛ اما برای ادامه این راه نیاز به جمع و گروهی بود که این سیستم را رشد و توسعه بدهد؛ که این جمع می‌توانند با مبالغی که جمع‌آوری می‌شود کمک کنند تا این سیستم به راه خودش ادامه بدهد.

انشالله که امروز دست‌به‌دست هم بدهیم تا در آینده شعبه‌ای با فضای بزرگ‌تر و تعداد اعضای بیشتری داشته باشیم.

 در ادامه تصاویر مراسم گلریزان:تهیه و ویرایش مطلب:مسافر ایمان لژیون نهم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ابوالفضل سه شنبه 10 دی 1398 12:51 ق.ظ
سلام و درود بر همت والایتان خدا قوّت .
آنکس که باید بداند میداند
و آن میکند که حق میکند .
در مسیر سبز کنگره موفق و سر بلند باشید .
فاطمه همسفر داوود چهارشنبه 4 دی 1398 01:03 ق.ظ
درود و سپاس از استاد محترم جلسه و خداقوت خدمت نگهبان و دبیر جلسه. بیاناتی عالی و آموزنده بود، خداقوت خدمت اعضای محترم شعبه تخت جمشید با مشارکت های عالی و خوبشان. خداوند خیروبرکت آن را در زندگی تان جاری سازد.
همسفر فاطمه یکشنبه 1 دی 1398 10:38 ب.ظ
خداراشکر که در مکانی هر چند کوچک اما شاهد تعداد بسیاری از اعضا در جشن گلریزان هستیم درود بر همگی

نور خداوند در دمادم لحظه های زندگیتان
همسفر معصومه یکشنبه 1 دی 1398 09:12 ب.ظ
خداقوت و تبریک به همه مشارکت کنندگان جشن گلریزان.
محمد ل۲،تخت جمشید شنبه 30 آذر 1398 12:21 ب.ظ
خداقوت به عزیزان خدمتگزار در نمایندگی
همسفر میترا جمعه 29 آذر 1398 11:52 ب.ظ
سلام و خداقوت به استاد جلسه و نگهبان و دبیر محترم؛ انشاالله که خداوند برکت را در زندگی تمامی کسانیکه در گلریزان شرکت کردند جاری کند.
مسلم عزیزی لژیون دوم جمعه 29 آذر 1398 08:02 ب.ظ
خداقوت خدمت به همه عزیزانی که درجشن گلریزان مشارکت کردند وانشالله خداوند به همهتون خیر وبرکت بدهد افرین برشما عزیزان
همسفر طاهره جمعه 29 آذر 1398 06:10 ب.ظ
درودبی پایان وخداقوت به تمام مسافران وهمسفران شعبه تخت جمشیدشیرازکه دراین جشن باشکوه شرکت کردند.امیدوارم که گلریزان اینده درمکانی بزرگ وازخودشعبه برگزارگردد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic