گزارش کارگاه آموزشی خصوصی همسفران، جشن گلریزان ۲۳ آذرماه ۹۸
دوشنبه 25 آذر 1398 ساعت 08:50 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
به نام خدا
جلسه هفتم از دور اول کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ ویژه همسفران نمایندگی تخت جمشید با استادی  اسیستانت محترم خانم معصومه و نگهبانی همسفر  خانم میترا و دبیری همسفر خانم ندا با دستور جلسه« گلریزان »  روز شنبه  ۲۳ آذرماه ۹۸ در ساعت ۱۵ آغاز به کار نمود.


خداوند متعال را سپاس گزارم که فرصت خدمت را به من داد. هفته گلریزان و جشن گلریزان را خدمت شما تبریک می گویم، خوش آمد می گویم خدمت خانم آذر و دست یار محترمشان خانم زهرا. امیدوارم جلسه ای پرانرژی و درخور این جشن داشته باشیم. کنگره ۶۰، یک ان جی او است که هدفش پیشگیری، مهار و درمان اعتیاد است و به هیچ سازمانی وابسته نیست. برای این که این سیستم بتواند فعالیت کند ما نیاز به نیروی انسانی متخصص، علم و دانش و منابع مالی داریم که هر سه توسط خود اعضا تامین می‌شود. حالا چرا می گوییم از نهاد یا سازمانی کمک نمی گیریم؟ چون هدف بنیان کنگره این است که ما روی پای خود بایستیم و نیاز نباشد از فرد یا نهادی فرمان ببریم. ما می توانیم با استقلال، عملکرد خوبی داشته باشیم.


یادمان می آید که زمانی مسافران ما در پارک بودند با چه شرایط سختی در گرما و سرما بدون امکانات سفر می کردند، نه سیستم گرمایشی بود نه سرمایشی، نشریاتی وجود نداشت. قسمت همسفران اصلا نداشتیم. این که امروز در این مکان و روی این صندلی ها نشسته ایم به خاطر کمک مالی است که اعضای شعبه داشتند و توانستیم این مکان اجاره ای را فعلا داشته باشیم. برای این که بتوانیم در فضای بهتری آموزش بگیریم نیاز هست که از خودمان ساختمان داشته باشیم و این امر هم مستلزم کمک تک تک ماست. هر فرد در حد توان خود باید مشارکت کند تا هم خودمان بتوانیم استفاده کنیم و به درمان برسیم و هم در آینده افراد دیگری از این ساختار استفاده کنند.
کنگره هزینه های دارد مثل: هزینه آب، برق، گاز، کپی، چای و..‌. که این هزینه ها از گردش سبد تامین می شود، علاوه بر این هزینه های تحقیقات، ساختمان و زمین، ورزش وجود دارد که به منابع مالی بیشتری نیاز دارند و به این منظور لژیون های سردار راه اندازی شدند که اعضای آن کمک مالی به کنگره می کنند. حق عضویت سالانه برای هر فرد در این لژیون مبلغ ۶ میلیون تومان می باشد. امیدوارم از قسمت همسفران هم در این گلریزان  افرادی برای عضویت در این لژیون پیش قدم شوند و همین جا به خانم سوادبه عزیز تبریک می گویم که با همت خود اقدام به عضویت نمودند. همه ما عضو یک خانواده هستیم و باید این حس در ما وجود داشته باشد که همه در کنار هم تلاش کنیم، زحمت بکشیم تا بتوانیم به اهداف مان برسیم.


حالا چرا من باید کمک کنم؟ زمانی که من وارد کنگره شدم کسی از من در مورد شغل و درآمدم یا تحصیلات و دینم چیزی نپرسید. با کمال احترام با من برخورد کردند و به من آموزش دادند تا حالم خوب شد. امروز من قشنگ می بینم، قشنگ حس می کنم. ارزش این چقدر است؟ ما در برابر اعتیاد مسافران مان تسلیم شده بودیم، کاری از دست مان برنمی آمد، می گفتیم تا آخر عمر وضع همین طور است. امروز مسافران ما درمان شده اند یا در حال سفراند و درمان می شوند، خودمان به آرامش رسیده ایم. به نظر شما ارزش این آرامش چقدر است؟
ما نمی توانستیم دو کلام با مسافرمان صحبت کنیم، حال مان از هم به هم می خورد، امروز فرزندان به پدران شان افتخار می کنند، روز رهایی همسفران دست مسافران خود را بالا می برند، جهان بینی ما تغییر کرده، ما امیدوارتر شده ایم، نور و روشنایی به دل ما تابیده، این ها ارزشمند نیست؟
من همسفر اعتیاد نداشتم؛ ولی اسیر تاریکی ها بودم. هر کدام از ما حس های مثل خشم، نفرت، کینه، غرور، منیت و ... تجربه کرده ایم. در کنگره توانستیم پله پله این ها را درمان کنیم. اعضای کنگره به من عشق دادند و برای این که این عشق در وجود من ماندگار شود باید آن را انتقال دهم.
آقای مهندس زمانی که متد DST و راه درمان اعتیاد را پیدا کردند اگر صرفاً آن را برای خود می خواستند الان این متد مرده بود؛ در حالی که آقای مهندس با عشق آمدند این علم را با ما تقسیم کردند و می بینیم که هر روز  بر دایره آن اضافه می شود، علم کنگره پویاتر می شود و ساختار آن مستحکم تر و ماندگار تر می شود. بنابراین ما هم اگر از دارایی خود چه مادی و چه معنوی ببخشیم بر ثروت ما افزوده می شود چه در صور پنهان و چه در صور ظاهر.
اگر من امروز هزینه نکنم، نبخشم و قدر خدمتی که به شده را ندانم، ممکن است در ادامه بخواهم جوری دیگر هزینه کنم. من روزی که برای تشکیل لژیون به شعبه تخت جمشید آمدم در شرایط خوبی نبودم؛ ولی ساعات تشکیل لژیون می آمدم و به واسطه این حالم خوب می شد، الان بعد از گذشت چند سال وقتی به زندگی ام نگاه می کنم می بینم چقدر زندگی من تغییر کرده و بهتر شده، چیزی که در ابتدا متوجه آن نبودم. شما  راهنماهای خودتان را ببینید مخصوصا آن هایی که از شهرستان می آیند علاوه بر این که وقت و انرژی می گذارند برای آموزش همسفران، بابت رفت و آمد هر هفته هزینه پرداخت می کنند، شکل زندگی این راهنمایان تغییر کرده و به خاطر این که بتوانند خدمت کنند سه روز در هفته را در شیراز هستند. خب این ها هزینه دارد؛ اگر ما در سال می آییم و یک بار در گلریزان شرکت می کنیم راهنمایان عزیز شما هر هفته دارند این حمایت مالی را انجام می دهند و این هم به واسطه ایمانی است که دارند و می دانند برکتی افزون به زندگی آن ها می رسد.
اولین نتیجه ای که گلریزان می تواند داشته باشد این هست که من خود را می شناسم که در چه مرحله ای قرار دارم؟ قلب من چقدر می تواند ببخشد؟ کسانی که در بخشش احتیاط می کنند و می ترسند به خاطر بی ایمانی است. کسی که ایمان دارد نه دستش می لرزد و نه دلش. وقتی صحبت از گلریزان می شود به آن به عنوان فرصتی نگاه می کند که از آن بهره ببرد و از خود نشانی به جای بگذارد. ما برای حلقه های بعد حیات توشه می خواهیم. بعضی ها ثروتمند زندگی می کنند و بعضی ها ثروتمند از دنیا می روند، کسانی که ثروتمند زندگی می کنند می دانند مال خود را کی و کجا خرج کنند. آقای زرکش صحبت جالبی داشتند. آیا ما می توانیم دارایی خود را ببریم؟ جواب شان مثبت بود بله! ما اگر یک مبدل داشته باشیم که دارایی ما را تبدیل کند می توانیم به صورت انرژی از آن در بعدهای دیگر استفاده کنیم. این مبدل چیست؟ این مبدل بخشش، قرض نیکو و استفاده آن در صراط مستقیم است. کار کنگره احیای نفس است و در قرآن کریم آمده است: هر کس نفسی را احیاء کند مانند این است که تمام نفوس را احیاء کرده است و چه عملی عظیم تر و نیکوتر از احیای نفس که ما می توانیم در آن مشارکت کنیم. جالب این که در کنگره ما هر چه ببخشیم به کنگره بدهکارتر می شویم. هر چه عشق و محبت ببخشیم، عشق و محبت ناب تری دریافت می کنیم، وجود ما زلاتر می شود، ادراکات ما لطیف تر می شود.
ما مدام داریم از نعمت های که در هستی وجود دارد استفاده می کنیم برای این که این سیستم حفظ شود طبیعتاً باید هزینه کنیم که بتوانیم باز از آن استفاده کنیم‌. کنگره هم همین طور است اگر در کنگره به ما خدمت شده که حال مان خوب شود ما هم باید هزینه کنیم، خدمت کنیم تا این سیستم حفظ شود و این حال خوب برای من ماندگار باشد وگرنه از من گرفته می شود.
من همسفر چگونه می توانم در این گلریزان مشارکت کنم؟ بیایید یک نگاه به خودمان بیاندازیم. من دوست دارم بهترین لباس را داشته باشم، دوست داریم فرزندمان بهترین امکانات را داشته باشد، بهترین تولد را برایش بگیریم، دوست داریم وسایل خانه را عوض کنیم، سرویس غذاخوری جدید بخریم. این ماهیت خواسته های ماست. همه چیز را بهترینش برای خود می خواهیم؛ البته این چیزی بدی نیست ولی باید به یک نکته توجه کنیم. خیلی وقت ها ما این بهترین ها را به دست می آوریم ولی حال مان خوب نمی شود و لذتی که باید از زندگی ببریم، نمی بریم.
برای این که حال ما خوب شود باید خواسته های ما تغییر کند، تفکر ما تغییر کند. حالا بیایید این جور نگاه کنیم برای خود بهترین ها را بخواهیم، برای دیگران هم بخواهیم. وقتی نگاه من تغییر کند من حاضر می شوم از غیرضروریاتم صرف نظر کنم و ببخشم و به واسطه این بخشش، من به حسی دست پیدا می کنم که قابل توصیف نیست. امیدوارم هر کدام از ما به معرفت لازم برسیم که بتوانیم ببخشیم و به وعده و کلام خداوند هم ایمان داشته باشیم که خداوند سریع الحساب است و به ازای بخشش هر دانه، هفتصد دانه برداشت می کنیم. برای شما حال خوش، سلامتی آرزو می کنم.
در ادامه تصاویر گلریزان را مشاهده می کنیم:نگارش و ویرایش: همسفر معصومه
عکاس: کمک راهنما خانم مهدیه
منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه پنجشنبه 26 دی 1398 01:57 ب.ظ
هفته همسفر پرشگون باد
فاطمه همسفر داوود سه شنبه 3 دی 1398 04:06 ب.ظ
ضمن خوش آمدگویی خدمت خانم آذر و همراه محترمشون، خداقوت خدمت خانم معصومه اسیستانت محترم شعبه، نگهبان و دبیر جلسه، بیاناتی عالی و آموزنده بود، خداقوت خدمت همسفران عزیز که درجشن گلریزان مشارکت داشتند، خداوند خیروبرکت به مال تون و آرامش و سلامتی به خودتان عطا نماید.
همسفر میترا جمعه 29 آذر 1398 10:49 ب.ظ
خوشا آنانی که می بخشند و فکر بازپس گرفتن نیستند، تشکر از شرکت همه همسفرانی که گلریزان کردند، چه از راه دور و چه حضوری، خداوند اجر و منزلت این عمل خداپسندانه را در زندگیتان جاری و ساری کند.
همسفر معصومه پنجشنبه 28 آذر 1398 07:15 ب.ظ
عرض خداقوت و تبریک خدمت تمام همسفران عزیزی که در این گلریزان مشارکت داشتند، امید که این جشن را سال آینده در ساختمانی از خود شعبه برگزار کنیم.
تشکر از راهنمایان محترم و مرزبانان خدمت گزار.
تشکر و خداقوت به عکاس محترم که این تصاویر را ثبت نمودند.
همسفر معصومه پنجشنبه 28 آذر 1398 07:14 ب.ظ
عرض خداقوت و تبریک خدمت تمام همسفران عزیزی که در این گلریزان مشارکت داشتند، امید که این جشن را سال آینده در ساختمانی از خود شعبه برگزار کنیم.
تشکر از راهنمایان محترم و مرزبانان خدمت گزار.
تشکر و خداقوت به عکاس محترم که این تصاویر را ثبت نمودند.
همسفر فاطمه پنجشنبه 28 آذر 1398 03:24 ب.ظ
درود بر گروه همسفران شعبه تخت جمشید و مهمانان گرامی
خدا قوت به همگی شما که با تلاش خود در این امر عظیم یار و یاورید،همت شما جای بسی تقدیر و تشکر دارد امیدوارم که موفق و پیروز باشید.
پنجشنبه 28 آذر 1398 08:58 ق.ظ
با عرض تبریک و خدا قوت خدمت همه عزیزان.انشالله که در این راه مستدام باشید.و ما هم در کنار شما آموزش بگیریم و به رهایی و درمان برسیم.آمین.
همسفر طاهره پنجشنبه 28 آذر 1398 08:14 ق.ظ
سلام وخداقوت به نگهبان ودبیرجلسه،وتشکر ازبیانات استاد مثل همیشه بسیارزیبا بیان نمودیدوازشما انرژی گرفتم.خیرمقدم وخوشامدبه خانم آذروهمراهشون به شعبه شیراز وتشکر ازتمام دوستان وهمسفران عزیزکه دراین جشن گلریزان شرکت کردند برای همگی برکت باشد.
محمد ل۲،تخت جمشید پنجشنبه 28 آذر 1398 01:45 ق.ظ
عرض خوش آمدگویی به خانم آذر و همراه محترمشان در این روز و جشن زیبا.و خداقوت به اسیستانت ، گروه مرزبانی ، کمک راهنمایان و همسفران محترم نمایندگی تخت جمشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic