گزارش کارگاه آموزشی خصوصی همسفران ۱۶آذرماه ۹۸
دوشنبه 18 آذر 1398 ساعت 04:03 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )

به نام خدا 

جلسه ششم از دور اول کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ ویژه همسفران نمایندگی تخت جمشید با استادی همسفر خانم طاهره، نگهبانی همسفر  خانم میترا و دبیری همسفر خانم ندا با دستور جلسه« بنیان کنگره ۶۰ »  روز شنبه ۱۶ آذر ماه ۹۸ در ساعت ۱۵ آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:
خدا را شاکر و سپاس گزارم که توفیق خدمت گزاری در این جایگاه را به من دادند و یک بار دیگر از خانم میترا نگهبان جلسه تشکر می کنم،که به من این اجازه را دادند. خیلی خوشحالم که امروز در خدمت همسفران عزیز هستم، امیدوارم که از تک تک شما انرژی بگیرم و جلسه پر باری را داشته باشیم. دستور جلسه امروز بنیان کنگره ۶۰ است. اول این که بنیان یعنی شالوده، پایه واساس. پایه و اساس کنگره ۶۰ هم مهندس دژاکام هستند. در ۱۵ آذر ۱۳۷۶ اتفاق بزرگی در درمان بیماری اعتیاد افتاد و مهندس دژاکام در این روز با روش ابداعی خودشان بعد از ۱۷ سال مصرف مواد مخدر به درمان و رهایی از بیماری اعتیاد رسیدند و همان طور که در كتاب ۶۰ درجه زیر صفر هم اشاره می کنند باوری در ناباوری بود. این رویداد برای خود و خانواده محترم شان باوری در ناباوری بود و تنها جایی که مهندس قسم یاد کرده که باوری در ناباوری ها بود همان کتاب ۶۰ درجه است. در حقیقت هم باوری هم در ناباوری ها بود و جرقه ای عظیم برای رسیدن به روشنایی ها.


 همه ی مصرف کنندگان به خصوص ما خانواده ها که شاهد مصرف مسافران خود بودیم سال های زیادی، راه هایی را برای ترک مواد رفتیم و تجربه های زیادی از ترک های مواد مخدر وجاهای مختلف دیگر را داریم. هزاران هزار راه را رفتیم و به در بسته خوردیم و سال های سال در همان ظلمت و تاریکی مواد غرق بودیم. مهندس دژاکام در ماه مبارك رمضان تصمیم گرفتند که مصرف و زمان مصرف خودشان را تنظیم کنند و پله پله با مواد خودشان مصرف شان را کم کردند. در همان کم کردن موادشان بود که کشف کردند که مواد را می توان با خود مواد کم کرد نه با داروهای شیمیایی و ترک های سقوط آزاد. با کم کردن پله پله مواد شان بود که بعداز ۱۰ ماه توانستند موادشان را به طور کامل قطع کنند و پس از این که مواد خود را کامل قطع کردند متوجه شدند که هیچ اتفاق بدی برای شان نیفتاد و دیگر هیچ وسوسه ای هم نداشتند و در ۱۵ آذر سال ۷۶ به رهایی و درمان رسیدند. بعد از آن بود که تصمیم گرفتند که این روش تنها برای خودشان نباشد و تجربه خود را در خدمت دیگران گذاشتند و تصمیم گرفتند که به کمک و خدمت خانواده هایی که در ظلمت و تاریکی اعتیاد بودند بیایند و خط پایانی باشد برای باورهای غلطی که اعتیاد درمان ندارد. 


همان طور که استاد امین هم می گویند مهندس همیشه دوست داشتند به طریقی به بشریت خدمت کنند. از همان جا بود که بنیان کنگره را گذاشتند و خواستند که با روش ابداعی خود همه به درمان برسند .اولین جلسات کنگره را در سال ۷۸ ،روزسه شنبه  ۳۰ شهریور ماه، ساعت ۴:۳۰ عصر در کوچه مهدی زاده خیابان کارگر جنوبی باحضور ۸ نفر اولین جلسه را تشکیل دادند. موضوع جلسه هم کنگره ۶۰ و ۱۴ پله معنوی و به نام خالق عشق نام گذاری شد. ازهمان جا مهندس ساختار و مدیریت کنگره را طراحی کردند. در اوایل، سر راه مهندس و کنگره مشکلات زیادی وجود داشت. مشکل جا و مکان داشتند و این که آن موقع  شربت  oT نبود و با خود تریاک مصرف خود را کم  می کردند و زمانی بود که طرح والعادیات در کشور بود که همان طرح ضربتی جمع آوری مصرف کننده ها بود و هر مصرف کننده ای را که با مواد می گرفتند مشكل ساز می شد. با وجود تمام مشکلات و سختی ها همیشه ایمان داشتند که به نتیجه می رسند و ناامید نمی شدند. با وجود مشکلات مادی زیادی که داشتند می گفتند که کنگره باید روی پای خودش باشد و از هیچ جا کمکی قبول نمی کردند. همیشه می گفتند که اگر کنگره بخواهد پا برجا باشد باید با کمک خود اعضاء باشد و هیچ کمکی حتی از دولت هم نخواستند. الان بعد از ۲۲ سال شاهد شعبه های زیادی در کل کشور هستیم وهرچهارشنبه شاهد رهایی ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر از دام اعتیاد هستیم. چون ایمان داشتند و هدف شان مشخص و درطرف ارزش ها و صراط مستقیم بود و خودشان می گویند هر قدمی را که بر می داشتم خدا را در کنار خود حس می کردم و پشتم به خدا بود و هیچ وقت هم پشتم خالی نشد. اگر الان کنگره پابر جاست، مسافری هست، مرزبانی هست، نگهبانی هست، این مکان و این سقف را مدیون حرکت عظیم ایشان هستیم و رهایی مسافران مان و حال خوش من همسفر را مدیون خدمت و تلاش ایشان هستیم به خصوص ما همسفران که همیشه می گویند اگر مصرف کننده ای حالش خراب است حال همسفر از او خراب تراست و حال مسافر شاه است. همه را مدیون کنگره و آموزش های آن هستیم. 


هفته آینده دستور جلسه گلریزان را در پیش رو داریم. امیدوارم که همه همسفران و مسافران بتوانیم در این جشن شرکت کنیم و با بخشش و کمک مالی بتوانیم قسمتی از آن اقیانوس بی کرانی که کنگره برای ما انجام داده است راجبران کنیم وچراغ کنگره را برای خودمان و آینده گان مان روشن نگه داریم. همان طور که گذشتگان کاشتند و ما برداشت کردیم ما هم برای نسل های بعدی بکاریم، هرچه در توان داریم کمک کنیم و امیدوارم که خداوند توفیق بخشش و خدمت رابدهد و بتوانییم در این امر خطیر و عمل عظیم سربلند باشیم. درآخر هفته بنیان کنگره را در راس به مهندس دژاکام و خانواده محترم شان که در این ۲۲ سال صبورانه در کنارشان بودند و از حق پدری خود گذشتند تبریک می گوییم. به خانواده بزرگ کنگره ۶۰ و همه مسافران و همسفران شعبه تخت جمشید شیراز تبریک می گویم. این هفته برای همه باشگون و میمون باشد.

تایپ: خانم طاهره همسفر احمدرضا
ویرایش همسفر معصومه
عکاس: کمک راهنما خانم مهدیه
منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه همسفر داوود پنجشنبه 21 آذر 1398 11:40 ب.ظ
درود و سپاس خدمت استاد جلسه خانم طاهره عزیز بیاناتی عالی بود،جایگاه استادی را بهتون تبریک میگم
خداقوت خدمت نگهبان عزیز خانم میترا و دبیر عزیز خانم ندا،
همسفر معصومه پنجشنبه 21 آذر 1398 07:01 ب.ظ
خداقوت به نگهبان و دبیر محترم، تبریک و خداقوت خدمت خانم طاهره عزیز، مثل همیشه از شما انرژی گرفتم.
فاطمه همسفر احمدرضا پنجشنبه 21 آذر 1398 11:34 ق.ظ
درودوخداقوت خدمت نگهبان ودبیروتبریک خدمت خانم طاهره عزیز ، خیلی خوشحال شدم که شما را در این جایگاه دیدم ،ان شاء الله جایگاه خدمتی بالاتری شما را ببینم .در مورد دستور جلسه هم به زیبایی عنوان فرمودید .موفق باشید .
همسفر میترا پنجشنبه 21 آذر 1398 12:01 ق.ظ
سلام و خداقوت به استاد عزیز و دبیر گرامی، جلسه پرباری بود متشکرم از بیاناتتون.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic