گزارش کارگاه آموزشی خصوصی همسفران ۲آذر ماه ۹۸
سه شنبه 5 آذر 1398 ساعت 06:36 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
به نام خدا 
جلسه چهارم از دور اول کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ ویژه همسفران نمایندگی تخت جمشید با استادی همسفر خانم مرضیه و نگهبانی همسفر  خانم میترا و دبیری همسفر خانم ندا با دستور جلسه« وادی سوم »  روز شنبه ۲ آذر ماه ۹۸ در ساعت ۱۵ آغازبه کار نمود.


 سخنان استاد:
تشکر می کنم از خانم میترا که استادی این جلسه را برای خدمت به من واگذار نمودند. وادی سوم: « باید دانست که هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی کند».
وادی اول به ما گفت با تفکر ساختارها آغاز می شود ما برای این که بخواهیم یک ساختار نو و جدید را به وجود بیاوریم آن ساختاری که محکم وردرست باشد باید اولین گام ما تفکر است. آقا مهندس با درایتی که دارند، آمدند ابعاد و چهار چوب این تفکر را هم برای ما مشخص کردند و پنج وادی اول در حول و محور این می چرخد که ما چگونه و در مورد چه تفکر کنیم، تفکر کنیم و به چه چیزهایی اهمیت ندهیم.
در وادی دوم می گویند بیهوده پا به حیات نگذاشته، هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم. هر موجودی که پا به حیات گذاشته یک فلسفه وجودی و یک سیر تکاملی دارد که آن را طی می کند و می رسیم به داستان حضرت موسی که به کوه طور رفت که همه این را می دانیم و اگر از این دید به آن نگاه کنیم که اگر آن کرم که توی لجن زار بود سوالش از خدا چی بود؟ نگفتند که چرا این انسان بد را آفریدی یا چرا این انسان معمولی؟ انسانی را که بین همه انسان ها برگزیدند. سوال این بود که چرا موسی را آفریدی و این خیلی تفکر می خواهد. پس کرم هم در این هستی اهمیت دارد. خودش را مهم می داند که این سوال رو می پرسد. در وادی سه می رسیم به این که تنها وادی هست که باید در ابتدای آن آورده شده، پس این هم یک تفکر خیلی بزرگی را می طلبد که هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش نمی اندیشد.


 اگر به عمق وادی سوم تفکر کنیم پی می بریم که زمین و آسمان، کوه، دشت و حیوانات تا دستگاه عظیم و پیچیده کره زمین همه این ها در اختیار انسان قرار گرفته است. ما در مقابل کره زمین چیزی نیستیم؛ اما آقای مهندس می گویند همین کره زمین مانند یک دانه شن در کویر هست، حالا ببینید کره زمین در کائنات چه جایگاهی دارد. حالا می آییم به جسم خود انسان فکر می کنیم، جسم خود انسان هم صور اشکارمان هست: دست، پا، کلیه، کبد و قلب دستگاه عظیمی هست که یک موقع می خوابیم یا یادمان برود این دستگاه خودش کار می کند و کاری به ما ندارد، کار خودش را به بهترین شکل انجام می دهد. صور پنهان ما که خیلی عظیم تر هست و ما اصلا آن را نمی بینیم و نمی شناسیم. یک دستگاهی به این عظیمی برای ما خلق شده با آن کائنات عظیم، پس یک هدفی داشته و ما باید به آن هدف پی ببریم. 

ما گله دار شهر وجودی مان هستیم، شهری که میلیاردها سلول، ژن، ملکول، غدد، رگ و خون دارد‌ گله داری خوب فردی است که بتواند خوب گله اش را از آسیب ها و از گرگ حفظ کند. گله داری که اگر گله اش اشتباه رفت بتواند گله را برگرداند. گله داری که دستوراتی را برای گله اش صادر می کند که در حد توان آن گله باشد. پس ما ببینیم برای شهر وجودی مان چه کار کردیم؛ اگر هر مشکلی داریم یا همه مشکلات که الان داریم مقصر ایجاد آن مشکلات خودمان بوده ایم و تا موقعی که نتوانیم آن را حل کنیم هیچ کاری را نمی توانیم انجام بدهیم. هم چنان در مشکلات غوطه ور هستیم و باید به این فکر کنیم که تا موقعی که من تلاش نکنم و کلید مشکلم را پیدا نکنم نمی توانم مشکلم را حل کنم. حالا مثل موقعی که مسافر من مصرف می کرد خود من هزاران نذر و نیاز کردم، هزاران نماز خواندم یا همه راه های ترک اعتیاد را که به آن آگاهی داشتم؛ اما به جایی رسیدم؟ یا مسافر من توانست درمان بشود؟ هزاران بار محبت کردم و در عوضش خشمگین شدم. مسافر من موقعی به درمان رسید که خودش خواست و مشکلش را فهمید و بهترین راه را انتخاب کرد و در این راه نا امید هم نشد، نگفت اعتیاد درمان ندارد و یا نگفت من با این دردم می سوزم و می سازم تا به درمان رسید و من همسفر هم اگر بخواهم به درمان برسم در وهله اول نباید فکر کنم به خاطر مسافرم دارم میام؛ اگر اینطور باشد هیچ موقع به درمان نمی رسم و مشکلاتم حل نمی شود. تا موقعی که بدانم مشکلات به خاطر خود من بوده و باید حلش کنم و مشکلات من همه اش به خاطر مسافرم نبوده، باید این را یاد بگیرم و بدانم که کاسه داغ تر از آش نباشم. ممکن است تاثیر داشته باشد؛ اما صد در صد نیست اشتباهاتم را باید بپذیرم و از آن درس بگیرم. یک مشکلاتی هم ناخواسته برای من به وجود آمد یا مشکلاتی که می گویم بعضی افراد هستند که عقب افتادگی دارند، معلول ذهنی هستند؛ اما من وقتی درست فکر کنم پرفوسورها و موسیقی دان هایی داریم که از افراد عقب افتاده هستند و من این را یاد می گیرم که همه مشکل را می توانم حل کنم  و یا مشکلاتم را به شانس و طبیعت  خدا ربط ندهم. من وقتی راهی را رفتم می دانم که یک نیروهایی به کمکم می آید. در وادی سوم بیشترین چیزی را که می گوید نا امیدی هست، این که هیچ موقع ناامید نشوم، ناامیدی برای من آن و سم است. ادیسون هزار مسیر روچا طی کرد و آزمایش کرد و دست از تلاش بر نداشت.


دوستانش به وی می گفتند هزاران بار آزمایش کردی  هزاران راه رفتی و نشد ادیسون گفت نه من شکست نخوردم من از آن ازمایش ها درس گرفتم و اگر آن موقع ادیسون ناامید شده بود به این کشف بزرگ دست پیدا نمی کرد که زندگی بشر را تغییر بدهد. مشکلات می توانیم بگویم مثل استخری هست که نه ورودی آب دارد و نه خروجی این چی می شود؟ مشکلات روی هم انباشته و ته نشین می شود و هیچ آب وانرژی در این استخر نمی ماند و تبدیل به مرده متحرک می شویم، هیچ انرژی نداریم که کاری را انجام دهیم. در کتاب آسمانی هم ناامیدی بالاترین گناه شمرده شده است. در زندگی من باید بدانم و بفهمم مشکلات قانون طبیعت هست و از آن گریزی نیست و من در این طبیعت دارم زندگی می کنم که یاد یگیرم با تفکر و صبر و استقامت به صورت پله پله و ذره ذره  آن مشکلات را حل کنم و از مشکلات قبلی هم درس بگیرم تا روز نرسد که برای من یوم الحسرت بشود. یعنی روزی که من حسرت بخورم که چرا این راه روچ ا انتخاب نکردم، شاید اگر این راه را رفته بودم زودتر مشکلم حل می شد و من باید بفهمم فلسفه وجودی من در خلقت چیست؟ برای چه من پا به این جهان گذاشتم؟ هدف از خلقتم چه بوده؟ این بود که اگر مشکلات را حل کنم و از آن ها درس بگیرم، همان طور که آقای مهندس در سی دی تسلیم به قدرت مطلق می گویند با عزم راسخ و اراده و صبر و حوصله مسیر را طی می نمایم تا طریق بالا آمدن از زیر امواج را فرا بگیریم آن وقت می توانیم بگوییم که مبارزه با جنگ و طبیعت را آموختیم که آماده و حاضر به انجام بسیاری از آن چه تو می خواهی هستیم. یعنی تسلیم قدرت مطلق و وقتی تسلیم قدرت مطلق شدیم آن موقع برای مسائل دیگری در نظر گرفته می شویم. شاگرد وقتی درسش خیلی خیلی عالی بود برای استادی انتخاب می شود، برای کار بهتری  در هستی می تواند یک آموزگار باشد.

تایپ: خانم طاهره (همسفر احمدرضا)
عکاس: همسفر مهدیه
ویرایش: همسفر معصومه
منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز
برچسب‌ها: همسفران، وادی سوم،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسلم عزیزی لژیون دوم جمعه 15 آذر 1398 08:37 ب.ظ
خداقوت خدمت همسفران محترم استاد جلسه عالی مطالب رابیان کردند وبه استادونگهبان ودبیر خسته نباشید میگویم موفق باشید
فاطمه همسفر داوود یکشنبه 10 آذر 1398 11:25 ب.ظ
درود و خداقوت خدمت استاد محترم، نگهبان و دبیر جلسه. بیاناتی عالی و آموزنده بود. مستدام باشید.
همسفرمریم یکشنبه 10 آذر 1398 01:54 ق.ظ
خداقوت به استادجلسه ودبیرونگهبان پایدارباشیدوسرافراز
سپیده یکشنبه 10 آذر 1398 12:02 ق.ظ
عرض سلام و خداقوت به همه همسفران خوب و فعال و همچنین میترای عزیز که گرمای وجودشون در شعبه هست، انشاالله که به تک تک آرزوهاشون برسن.
مهدیه همسفر از بوشهر شنبه 9 آذر 1398 05:32 ق.ظ
خداقوت همسفران گرامی مستدام باشید و پایدار
همسفر طاهره شنبه 9 آذر 1398 04:16 ق.ظ
درودوخداقوت به نگهبان ودبیرجلسه وتشکر ازاستادجلسه جلسه پربارواموزنده بود
جمعه 8 آذر 1398 06:36 ب.ظ
درود و خداقوت خدمت استاد جلسه ،نگهبان و دبیر محترم
همسفر میترا جمعه 8 آذر 1398 04:44 ب.ظ
سلام و خداقوت به استاد گرامی جلسه همچنین دبیر محترم؛ جلسه پرباری بود بسیار استفاده بردیم از سخنان استاد.
همسفر معصومه جمعه 8 آذر 1398 03:44 ب.ظ
خداقوت خدمت استاد محترم خانم مرضیه و همه همسفران خدمت گزار شعبه. بیانات استاد عالی بود.با آرزوی توفیق برای تک تک شما.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic