تعادل و درمان:جشن اولین سال آزادی و رهایی کمک راهنما علی
سه شنبه 28 آبان 1398 ساعت 08:51 ب.ظ | نوشته شده به دست ایمان امینی | ( نظرات )

بنام خدا

 جلسه سوم از دور نهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران نمایندگی تخت جمشید با استادی کمک راهنمای محترم آقای محسن امیری، نگهبانی مسافر احمد رضا و دبیری مسافر امیر هوشنگ با دستور جلسه « گلریزون، جشن اولین سال رهایی کمک راهنما مسافر علی»، روز پنج شنبه 23 آبانماه 1398 ساعت 17 برگزار شد.

سخنان استاد:

سلام دوستان محسن هستم یک مسافر.

دستور جلسه این هفته گلریزان است.

 جشن گلریزان هر ساله در شعب مختلف کنگره برگزار میشود و یک

جشن بسیار ساده و منطقی است. زیرا هر شهر یا شعبه ای در حال تلاش برای خرید زمین و یا مکان مناسب جهت ادامه فعالیت می باشد و لازم به ذکر است که برابر فرمایشات جناب مهندس این پولها نه در جیب کسی  و نه به نام کسی می شود و همه اموال به دست آمده در گلریزان به نام کنگره و در جهت احیای جمعیت انسانی است.من در گذشته شخصی مصرف کننده بودم و همیشه در حال پس رفت. برای ترک اعتیاد اقدامات پر هزینه ای را در کمپ، کلینیک و غیره... انجام دادم، اما همه آنها بی نتیجه بود. اما من یک بار وارد کنگره شدم و برای همیشه از دنیای اعتیاد خداحافظی کردم. کنگره روش زندگی کردن را نیز به من آموخت، روش برخورد با دیگران روش دوستی و عشق و مهرورزی زیرا من قبل از ورود به کنگره هر چه درس آکادمیک خواندم ، هیچ کدام مانند آموزش کنگره نشد و الان اگر کمی منصفانه برخورد کنیم باید جبران این همه لطف کنگره را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم و اگر واقعا دستمان به دهنمان می رسد، خدایی دریغ نکنیم . زیرا بخشش چیزی است که در کنگره تمرین می کنیم تا در خارج از کنگره به آن جامه عمل بپوشانیم. تلاش کنیم که به امید خداوند به زودی زود در شیراز شعبات توانمندی داشته باشیم.

من شعبه کرج هم که بودم توی فرهنگسرا بودیم و با اینکه ساختمان را خودمان ساخته بودیم چون زمین متعلق به شهرداری بود هر روز میگفتند بلند شوید ما اینجا را لازم داریم گلریزان به شعبات کمک میکند آرام آرام برای خودشان یک ملکی تهیه کنند. در بعضی ها صحبت ها هم شنیده می شود که میگویند این پول را اگر ما بدهیم به جیب چه کسی میرود؟ باید بگویم که در جیب هیچکسی نمیرود. زمین و مکان کنگره 60 که در آن درمان اعتیاد انجام میشود متعلق به شخص خاصی نیست و اگر هم خدایی نکرده روزی کنگره تعطیل شود و در آن درمان اعتیاد انجام نشود بازهم وقف عام است و متعلق به شخص خاصی نیست. اگر کسی پولی پرداخت می کند به حساب شخص دیگری نمی رود. اینجا نه شخصی  به شخصی بدهکار است نه شخصی از شخصی طلبکار. واقعیت این است، وقتی نگاه میکنیم میبینیم ما چقدر بابت مواد هزینه می کردیم و چقدرتصمیم های اشتباه میگرفتیم. سالانه همه در حال پسرفت بودیم البته نه آن اول اعتیادمان که فکر میکردیم ماده جادویی پیدا کردیم.من تا حالا کسی را ندیدم که در اعتیاد فرو رفته باشد و پیشرفت هم داشته باشد.ما هیچوقت نمیتوانیم تضمین کنیم که فرزند ما دچار اعتیاد نمیشود. نمیتوان گفت چون من درمان شدم پس فرزند من درگیر اعتیاد نمیشود،از طرفی شما اگر در اقوام و دوستانتان نگاه کنید میبینید که چقدر در اطراف ما اعتیاد فراگیر است.

ما میخواهیم یک مکانی بسازیم برای شهر خودمان ،استان خودمان که همه به همین راحتی بیایند و درمان شوند. اگر بخواهیم واقعیت را ببینیم ما سفر دومی هایی که 10 ماه سفر کردیم و درمان شدیم در قبال آن 10ماه کاری انجام ندادیم. من هرجای دیگر غیراز کنگره تلاش کردم به نتیجه نرسیدم و حتی بیشتر در اعتیاد فرو می رفتم، با یک مواد مصرفی میرفتم با دوتا برمیگشتم پول هم میدادم وقت هم میگذاشتم اما بیشتر فرو میرفتم و نتیجه ای نمی گرفتم. اما یکبار وارد کنگره شدم و برای همیشه از جهان اعتیاد خارج شدم و الان بین من و مصرف مواد فاصله از زمین تا ماه است.امروز هیچگونه حسی به مواد ندارم حتی وقتی رفیقم مواد مصرف میکند اگر سرم گرم کار خودم باشد بوی آن را هم نمیفهمم پس کنگره درمان قطعی به من داده است.از طرفی کنگره راه و روش زندگی را به من آموخته است. اینکه من  چگونه باید با فرزندم صحبت کنم را کنگره به من  یاد داده است. من قبل از کنگره درس های آکادمیک زیادی خواندم اما به جز فقط دوتا دوتا چهارتا کردن هیچکدامشان بدردم نخورد آن هم فقط برای اینکه بتوانم پول بشمارم، من اینهمه درس دینی پاس کردم اما هیچکدام برای بهتر کردن اخلاق به من کمکی نکرد.

این نه اجبار است نه زور است. اما اگر یک مقدار منصف باشیم و با خودمان صادق باشیم وتوان آن را داشته باشیم باید کمک کنیم. اگر کسی ندارد از او توقعی نیست البته کنگره از هیچکس توقعی ندارد چون آنچه که باید برسد میرسد اما باید خودمان یاد بگیریم کنگره اصلا محل تمرین است ما آمده ایم اینجا تا یاد بگیریم در اجتماع درست رفتار کنیم. بخشش چیزی است که در کنگره تمرین میکنیم تا بتوانیم بیرون انجامش بدهیم.

خیلی ها هم هستند شاید وضعیت مالی شان ایجاب نکند با وقت گذاشتن و خدمت کردن دین خودشان را ادا میکنند،من خودم احساس دین میکنم به کنگره چون اگر کنگره را پیدا نمیکردم زندگی ام که قطعا نبود و حتی زنده بودنم هم در اگر و اما بود،کسی که با حشیش و تریاک به انسانی تبدیل شده بودم که فکر کنم 60 کیلو بودم .انگار که یک اسکلتی بود و لایه ای روی آن که فقط راه میرفت. تازه اگر کسی به من میگفت معتادی چنان بهم می ریختم که یقه ام را پاره میکردم. اما امروز روشم، منشم، صحبت کردنم تفاوت دارد.اصلا جوری شده است که همه انگار ناخواسته با من خوب صحبت میکنند. 

انشاالله هفته آینده همه در جشن گلریزان شیک و مرتب حضور پیدا کنند و آنهایی هم که دارند به لطف خدا با جیب پر بیایند و حمایت کنند تا یک فضای دائمی و بزرگتر داشته باشیم.الان اینجا راهنما داریم ولی نمیتوانند لژیون بزنند مصرف کننده هم داریم آدم پشت این در زیاد است،در چند ماه اخیر هر کسی که وارد شده میداند که چقدر منتظر مانده و خیلی های دیگه هم هنوز منتظرند.انشاالله دست به دست هم میدهیم و از  امسال هم آنهایی که میخواهند عضو لژیون مالی بشوند با پرداخت 6 میلیون  تومان میتوانند عضو لژیون مالی بشوند. البته این به این معنی نیست که 50 هزار تومان یا 500هزار تومان کمک کردن عیب است. نه اینطور نیست هرکس هرچقدر که دارد.سال گذشته حدود 9 میلیون جمع شد انشاالله امسال بیشتر شود که بتوانیم زمین شعبه ای را تهیه کنیم و بعد هم دست به دست بدهیم و ساختمانی را بسازیم نقاش توی ما هست بنا توی ما هست انشاالله به زودی مکانی داشته باشیم که مال خود ما باشد که کسی نتواند بگوید از اینجا بروید.کسانی که میخواهند 6 میلیون پرداخت کنند و عضو لژیون مالی بشوند میتوانند هم در لحظه پرداخت کنند و هم به صورت 3 ماهه یعنی ماهی 2 میلیون .

اما دستور جلسه دوم تولد علی اقا است. یکی از عقاب های  کنگره،آن عکس عقابی که در آخر کتاب 60 درجه کشیده شده است نماد راهنما های کنگره است. نمادی است برای همه آنهایی که شال نارنجی و آبی دارند.علی آقا سفری داشتند اوایل خوب اما سر به هوا یعنی آمده بود فقط خوابش را درست کند و برود سراغ مصرف. اما بعد از چند ماه دید تغییراتی بیش از خواب دارد در درونشاتفاق می افتد و قدم به قدم دستوراتی که راهنما و کنگره به او میگفت انجام میداد تا اینکه به رهایی رسید. بعد از رهایی مثل خیلی از بچه های دیگه که میرفتند دنبال زندگی شان علی اقا ماند و خدمت کرد چون برای درمان اعتیاد دو سفر الزامی است از مصرف مواد تا قطع آن و از قطع آن تا رسیدن به خود. البته نه اینکه بیرون از اینجا افراد حتما به خودشان نمیرسند اما بیرون از کنگره سالهای زیادی طول میکشد تا یک شخصی به این مرحله برسد یعنی شخصی که بیرون از کنگره درحال تلاش کردن است باید 10 سال تلاش کند تا به شخصی برسد که در کنگره 1سال خدمت کرده است. در کنگره سرعت عمل بالایی داری برای آموزش و به خود رسیدن.علی آقا از همان روز اول شروع کرد خدمت کردن گفتند نشریات با دل و جون شروع به خدمت کرد، درلژیون اگر روزی من انرژی ام پایین بود علی آقا پر انرژی جلسات را پیش میبرد. روزهایی که من تهران بودم علی اقا حتی بهتر از من جلسات را اداره میکرد.کمک راهنمایی قبول شد لایق آن هم بود همین که شال گردنش میبینم لذت میبرم نه برای آنکه رهجوی من است. تازه وارد امانت است که مرزبانی به ما میسپارد و من بعد از رهایی دوباره ایشان را تقدیم مرزبانی کرده ام.انشاالله که در تمام مراحل زندگی همینطور خوب ادامه بدهد.

پیام:علی عزیز عقاب هیچگاه ذلت زاغ را نمیپذیرد زیرا در اوج آسمان ها،رهای رها به نقطه ای میرسد که توانایی هیچ موجودی را یارای رسیدن به آنجا نیست...

اعلام سفر مسافر علی :

سلام دوستان علی هستم مسافر با آنتی ایکس ۳۰ گرم تریاک وارد شعبه تخت جمشید شیراز شدم ۱۰ ماه و ۲۰ روز سفر کردم با راهنمایی آقا محسن از لژیون چهارم با داروی شفا بخش اوتی و روش دی اس تی رهایی 1 سال و چند ماه.

آرزوی مسافرعلی :

آرزویم این است که تمام سفر اولی ها به رهایی برسند.


سخنان مسافر علی :

من قبل از صحبت هایم دوتا اعتراف بکنم یکی اینکه من بعد از حضور در کنگره همیشه اعلام سفر میکردم ۲۰ گرم تریاک چون فکر میکردم اگر بگویم بیشتر میکشم مرا راه نمیدهند و میگویند این دیگر خیلی وضعش خراب است اما خب بین ۳۰ گرم تا ۴۰ گرم تریاک روزانه مصرف میکردم. اعتراف دوم هم این است که وافور ها رو هنوز نشکستم ولی جایشان امن است.

اینجا جا دارد اول از استاد بزرگوارم آقا محسن تشکر کنم خیلی برای من زحمت کشیدند. ماه های اول کمی هماهنگ نبودم چون  فکر میکردم نمیشود تفریح و مسافرت رفت و وافور همراهت نباشد و آقا محسن و آقا فرشاد که الان ایشان نیستند و جایشان خیلی خالی است میگفتند شما به پایان سفر برس اگر دیدی حالت خوب نیست من خودم برایت جنس تهیه میکنم.اینجا دستشان را میبوسم و همچنین تشکر میکنم از آقای ضرغامی که لژیون را از توی پارک تشکیل دادند و به شعبه رساندند و انشاالله با همت بچه ها شعبه بزرگتر و شعب بیشتری در شیراز تاسیس خواهد شد.از مرزبانان گذشته آقا بیژن آقا مسعود و آقا احمدرضا تشکر میکنم که روز اولی که من آمدم مرا پذیرش کردند و همینطور مرزبانان جدید شعبه آقا کریم آقا مسلم و آقا داوود .شاید امروز بهترین روز زندگی ام نباشد چون هر روز بهترین روز زندگی من است بعداز رهایی.چون زمانی که با خانوده ام روبه رو میشوم و میبینم آن حس اعتماد و ذوق و شوقی که قبلا به دلیل مصرف مواد من از دست رفته بود حالا برگشته است هر روز زندگی من بهترین روز است. و یک تجربه تلخ را برای مسافر های سفر اول میگویم تنها مشکلی که من داشتم مصرف مواد بود و عزیزی در کنار من بود که همیشه دوست داشت  مرا بدون مصرف مواد ببیند و قبل از اینکه وارد کنگره بشوم من این عزیز را از دست دادم و امروز را تقدیم میکنم به خواهر عزیزم که خیلی دوست داشت من به رهایی برسم اما هر راهی را میرفتم به نتیجه ای نمیرسیدم و مصرفم بیشتر میشد.خواهش میکنم ازتون که قدر این لحظات و این صندلی را بدانید شاید عزیزانی هستند،همسفرانی که چشم امید شان به شماست و لحظه لحظه در کنار شما آب میشوند و امید دارند شما روزی به رهایی برسید.شاید روزی به رهایی برسید و آن عزیزی که قرار است این رهایی را تقدیم اش کنید اینجا نباشد یا اصلا در بین ما نباشد پس تمام تلاش تان بکنید برای رسیدن به رهایی.از همه شما ممنونم که به من انرژی دادید تا در این جایگاه قرار بگیرم...


در ادامه عکسهای مراسم تولد...تهیه مطلب : مسافر هادی (لژیون چهارم)

عکس: مسافر ایمان (لژیون دوم)

http://takhtejamshid.congress60.orgمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسلم عزیزی لژیون دوم چهارشنبه 6 آذر 1398 06:29 ب.ظ
تبریک به علی اقا انشاالله مبارکتون باشد
همسفر طاهره شنبه 2 آذر 1398 11:18 ب.ظ
درودو خداقوت به استاد،نگهبان،دبیرجلسه وتبریک اولین سال رهایی علی آقا بادریافت شال کمک راهنمایی وتشکیل لژیون امیدوارم درادامه راه پایداروبر قرارباشید
محمد ل۲،تخت جمشید چهارشنبه 29 آبان 1398 09:38 ب.ظ
تبریک به علی عزیز بابت اولین سال آزادی و رهایی. و خداقوت به راهنمای گرامی شما.تا باد چنین بادا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic