کارگاه آموزشی خصوصی همسفران ۱۱آبان ماه ۹۸
دوشنبه 13 آبان 1398 ساعت 04:36 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )

به نام خدا 
جلسه دوم از دور اول کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران نمایندگی تخت جمشید با استادی کمک راهنمای محترم خانم مهدیه و نگهبانی همسفر خانم میترا و دبیری همسفر خانم ندا با دستور جلسه« رابطه یادگیری و معرکه گیری»  روز شنبه ۱۱ مهرماه ۹۸ در ساعت ۱۵ آغاز به کار نمود.

خیلی خوشحالم که توفیق این را داشتم که یک بار دیگر در کنار شما عزیزان باشم و از شما انرژی بگیرم.  از نگهبان جلسه خانم میترا تشکر می کنم که به من فرصت خدمت را دادند که این جایگاه را تجربه کنم. در مورد دستور جلسه رابطه یادگیری با معرکه گیری اگر بخواهیم صحبت کنیم همان طور که می دانید دستور جلسات کنگره هر هفته در مورد یک موضوع صحبت می شود و این قدر این موضوعات مهم بوده که آقای مهندس این ها را دستور جلسه قرار داده اند تا هفته ای دو تا سه بار در مورد آن صحبت شود. ما اصولا به کنگره می آییم که آموزش ببینیم تا یاد بگیریم مشکلاتی که در زندگی مان به وجود آورده ایم را حل کنیم از طریق راه درست.
البته در هر مقطعی در سفر که هستیم باید بدانیم کجای کار قرار داریم و اصلا برای چی به کنگره آمده ایم؟ هیچ وقت نباید یادمان برود که ما برای آموزش گرفتن به کنگره می آییم. معرکه گیری با یادگیری رابطه معکوس دارد یعنی ضد هم هستند. زمانی که ما داریم یاد می گیریم و مسیر یادگیری را پیش می گیریم نمی توانیم وارد معرکه گیری و حاشیه شویم.


معرکه گیری چیست؟ معرکه گیری همان نق زدن، همان حاشیه رفتن یا یک جورایی به نمایش گذاشتن است. یک سری نمایش ها برای یک سری افراد است که خواهان دید آن نمایش هستند که خیلی هم متحوای آن پوچ و بی ارزش است و شما اگر به سمت معرکه گیری بروید مطمئنا از یادگیری دور خواهید شد چون در ذهن ما یا جای یادگیری است یا معرکه گیری. اگر شما سمت معرکه گیری بروید از مسیر آموزش هایتان دور خواهید شد. معرکه گیری در زندگی ما زیاد اتفاق می افتد، در زندگی همه ما مثلا یک لیوان که روی یک فرش گذاشته شده از کنارش رد می شویم و پای ما به آن برخورد می کند و می ریزد به جای این که بگوییم آخ اشتباه از من بود می گوییم کی این لیوان را اینجا گذاشته؟! همین نق زدن و همین بهانه آوردن یک نوع معرکه گیری هست. در کنگره هم این معرکه گیری وجود دارد مثلا راهنما به ما می گوید سی دی را باید بنویسیم  و کامل بیاوریم ما با هزار عذر و بهانه می گوییم که خب ما امروز نتوانستیم این سی دی را بنویسیم. این سی دی نوشتن برای خودمان خوب است. ما می آییم این همه وقت می گذاریم نه این که الکی دور هم باشیم. برای این می آییم که آموزش بگیریم و یک چیزی را در کنگره یاد بگیریم و آن را در زندگی کاربردی کنیم و اگر بخواهیم بهانه بیاوریم و یا نق بزنیم که حالا این چی هست؟ این جا من می آیم برای مشکلم، اصلا مشکل من چیز دیگری است. می آیم سر لژیون راهنمای من یک چیز دیگر می گوید من اصلا حوصله امتحان دادن ندارم، چرا مثلا هر هفته راهنما می خواهد امتحان بگیرد یا این سی دی ها چی هست؟ به درد من نمی خورد، این ها همه می شود معرکه گیری.

نق زدن یا همان معرکه گرفتن باعث می شود ما از آموزش گرفتن دور بشویم. یک جای دیگر در کنگره هست که بعضی از افراد می آیند راجع به مسافرانشان صحبت می کنند، حلقه می زنند دور هم و صحبت می کنند و صحیت های این مدلی می کنند راجع به مسافرانشان، مسافر من اینجوریه؟ مسافر شما چطوریه؟


از این حاشیه ها باید دوری کنیم چرا؟ چون باعث می شود یک سری تجربه های شخصی  ممکن باشد روی ما اثر بگذارد و آن سفر خوبی را که ما داریم ادامه می دهیم را به هم بزنیم. پس آمده ایم کنگره که حال مان خوب شود و به حال خوش برسیم باید از معرکه گیری دوری کنید و آن مسیر آموزش تان را پیش بروید.
یک جمله از سردار: ما برا ی ساختن و ساخته شدن آمده ایم و برای ساخته شدن باید بیاموزیم تا آن جایی که به اوج برسیم.

نویسنده: خانم مریم، لژیون سوم
ویرایش: همسفر معصومه
عکاس: کمک راهنما خانم فاطمهمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
حمزه کوهستانی ل 5 جمعه 24 آبان 1398 10:35 ب.ظ

سلام، تبریک و خدا قوت ب استاد جلسه همسفر و همراه همیشگی ام خانم مهدیه، و خدا قوت ب نگهبان و دبیر گرامی، بسیار زیبا و آموزنده بود ،انشالله در جایگاهای بالاتر ببینمت
جمعه 24 آبان 1398 12:50 ق.ظ
سلام، تبریک و خدا قوت ب استاد جلسه همسفر و همراه همیشگی ام خانم مهدیه، و خدا قوت ب نگهبان و دبیر گرامی، بسیار زیبا و آموزنده بود ،انشالله در جایگاهای بالاتر ببینمت
همسفر معصومه جمعه 17 آبان 1398 08:38 ب.ظ
عرض تبریک وو خداقو به خانم مهدیه عزیز،
معرکه گیری همیشه باعث حاشیه و دور ماندن از آموزش می شود، بیانات استاد بسیار بجا و مفید بود.
تشکر از قسمت همسفران خدمتگزاران خوب شعبه
مسافر اکبر جمعه 17 آبان 1398 07:14 ب.ظ
درود به دست اندر کاران شعبه تخت جمشید شیراز
اکبر ل ۵
مسلم عزیزی لژیون دوم چهارشنبه 15 آبان 1398 09:41 ق.ظ
خداقوت میگویم به استادجلسه نگهبان ودبیرجلسه موفق باشید
فاطمه همسفر داوود چهارشنبه 15 آبان 1398 12:15 ق.ظ
سپاس از استاد محترم جلسه خانم مهدیه و خداقوت خدمت نگهبان و دبیر جلسه. جلسه ای پرانرژی همراه با بیاناتی عالی بود، استفاده بردم. منیت و معرکه گیری آفت آموزش پذیری است.
خداقوت خدمت خانم معصومه و اعضای محترم وبلاگ
محمد ل۲،تخت جمشید سه شنبه 14 آبان 1398 11:03 ب.ظ
خداقوت به همسفران محترم
همسفر فاطمه سه شنبه 14 آبان 1398 10:45 ب.ظ
خداقوت به استاد محترم که این جایگاه والا را تجربه نمودند و همچنین به دبیر ، نگهبان و نویسنده محترم نیز خداقوت می گویم.ایراد گیر بودن و معرکه گرفتن از جمله موارد ضدارزشی ست که در طولانی مدت باعث عدم رشد و یادگیری است اگر می خواهیم فردی سالم باشیم و شخصیتی توانمند و عمیق داشته باشیم،بجای ایرادگیربودن باید زندگی راسهل گرفته و با امکاناتی که در حدودی منطقی و نه کمتر در اختیار ما قرار دارد بهترین کارنامه از استفاده و رشد را ارائه دهیم.
همسفر میترا سه شنبه 14 آبان 1398 01:39 ب.ظ
سلام و خداقوت به استاد گرامی جلسه خانم مهدیه و همچنین دبیر محترم خانم ندا ، جلسه پرباری بود استفاده بردیم از سخنان استاد
همسفر طاهره لژیون دو سه شنبه 14 آبان 1398 12:31 ب.ظ
درود وسپاس به استاد جلسه خانم مهدیه عزیز وخداقوت به نگهبان ودبیر جلسه جلسه پر محتوا ومفیدی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic