به نام خدا


شاید بعضی مواقع فکر کنیم که خودمان و بعضی موجودات و یا چیزهای دیگر، بیهوده آفریده شده است. اما این مشکل، از تفکر ماست، که به فلسفه ی آفرینش مخلوقات پی نبرده ایم، زیرا خداوند هیچ چیزی را در جهان، بیهوده نیافریده است.
 در وادی دوم به جنگ نرم اشاره شده است، که منظور از فراگیری آموزش، اطلاعات و رسیدن به فرمان عقل، ایمان، عشق و محبت است و توان به حرکت در آوردن افکار و اندیشه و رسیدن به آرامش درونی که در توانایی‌های ما خللی ایجاد نشود و در نتیجه آن بتوانیم مشکلات خود را پیدا و حل نماییم تا بتوانیم از تاریکی ها خارج شویم. سعی کنیم همیشه به دنبال نور باشیم. به دنبال منبع نور، که سنبل انسانیت و پیشرفت و خوبی هاست، از این منبع استفاده کنیم. 
همه مطالب در درون و برون ماست. همه ی نشانه های خداوند در جهان درون و برون ما، وجود دارد.  نیروهایی که در خودآگاه و ناخوداگاه انسان وجود دارد آرام و بی صدا هستند، اما اگر ما به آن ها توان حرکت بدهیم، باعث تغییرات بسیار عظیمی می شود و می تواند ما را از یک وضعیت یا حالتی که در آن قرار داریم، به وضعیت دیگری تغییر دهد، خصوصا اگر در مسیر و جهت ارزش ها باشد. تصویر سازی ذهنی در این زمینه، بسیار مهم و کار ساز است و ما را به آن چه که در آینده خواهان آن هستیم، می رساند. البته این بستگی به افکار و حرکت ما دارد که چگونه هدف و آینده ای را برای خود تصویر سازی کنیم. 
با ورود به کنگره و قرار گرفتن در مسیر ارزش ها و فراگیری آموزش ها متوجه شدیم که در گذشته با تفکرات غلط در مسیر ضد ارزش ها مانند: کینه، حسادت، خودخواهی، ترس، حقارت، منیت، کبر و... قرار داشتیم و در آن مسیرهای غلط، خیلی چیزهای ارزش مند را از دست دادیم و برای خود مشکلات زیادی را به وجود آوردیم. تفکرات غلط و حرکت در مسیر ضد ارزش ها، تخریب های فراوان و اثرات زیان باری روی ساختار جسم ما ایجاد کرده است که گاهی اوقات احساس پوچی و بیهودگی به انسان دست می دهد و فکر می کند که بیهوده آفریده شده است، اما با توجه به هستی و آفریده های قدرت مطلق پی خواهیم برد که هیچ چیزی جهت بیهودگی خلق نشده است و در آفرینش هر موجودی، فلسفه ی وجودی عظیمی نهفته است که به آن پی نبرده ایم. 
در جهان هستی انسان با ورود به تاریکی ها و گذشتن از گذرگاه‌های سخت و طاقت فرسا و خروج از آن است که پی به وجود روشنایی ها خواهد برد. آن گاه انسانی کار آزموده خواهد شد و قدردان آن و سپاس گزار قدرت مطلق و آفریننده ی خود خواهد بود و چنان چه بخواهد مورد حمایت و پشتیبانی قدرت مطلق واقع شود باید در جهت ارزش ها حرکت کند و از ضد ارزش ها دوری نماید و در صراط مستقیم قرار بگیرد. 


نگارش و ویرایش: کمک راهنما خانم فاطمه (همسفر داوود)
منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز

برچسب‌ها: وادی ها، حیات، خدمت،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه همسفر احمدرضا دوشنبه 13 آبان 1398 04:25 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم فاطمه عزیز ،بسیار زیبا عنوان فرمودید موفق باشید
مهدی دوشنبه 13 آبان 1398 12:56 ب.ظ
خداقوت
یکشنبه 12 آبان 1398 07:43 ب.ظ
خداقوت
مسافر علی ل2 شعبه تخت جمشید شیراز یکشنبه 12 آبان 1398 03:20 ب.ظ
خداقوت
همسفر راضیه یکشنبه 12 آبان 1398 10:46 ق.ظ
درود به خانم فاطمه مهربان بسیار اموزنده و عالی بود ممنون
همسفر معصومه شنبه 11 آبان 1398 05:07 ب.ظ
خداقوت خدمت شما خانم فاطمه عزیز، مفید بیان نمودید
همسفر مرضیه شنبه 11 آبان 1398 01:30 ب.ظ
پرتوان و پایدار باشید.
مهدی شنبه 11 آبان 1398 10:24 ق.ظ
خداقوت بشما همسفر محترم
مسافر احمد شنبه 11 آبان 1398 07:38 ق.ظ
سلام.
خداقوت میگم خدمت کمک راهنمای محترم .
پامیر جمعه 10 آبان 1398 10:16 ب.ظ
با سلام....
این مقاله ، بسی ارزشمند و هدف دار است . نویسنده محترم توانسته است با درایت و دانایی ، وادی دوم را تفسیر کند . درود و سپاس ما را ، پذیرا باشید .
همسفر طاهره جمعه 10 آبان 1398 10:04 ب.ظ
درود خداقوت به شما بسیار عالی بیان نمودید
همسفر فاطمه جمعه 10 آبان 1398 09:46 ب.ظ
سپاس و خداقوت فراوان
همسفرمریم جمعه 10 آبان 1398 09:34 ب.ظ
باسلام ودرودخدمت استادعزیرومحترم خانم فاطمه وخداقوت به این مطالب اموزنده تون بسیارعالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic