اولین کارگاه آموزشی خصوصی همسفران شعبه تخت جمشید شیراز ۹۸/۰۸/۰۴
دوشنبه 6 آبان 1398 ساعت 09:13 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
به نام خدا

جلسه اول از دور اول کارگاه آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران نمایندگی تخت جمشید با استادی اسیستانت محترم خانم معصومه و نگهبانی همسفر خانم میترا و دبیری همسفر خانم ندا با دستور جلسه« وادی دوم و تاثیر آن روی من» روز شنبه ۴ مهرماه ۹۸ راس ساعت ۱۵ آغاز به کار نمود.سخنان استاد:

 خداوند بزرگ را شاکرم که به من فرصت خدمت گزاری در این جایگاه را داد. من امروز خیلی خوشحالم و به تک تک شما عزیزان بابت تشکیل جلسه خصوصی ویژه همسفران شعبه تخت جمشید شیراز تبریک می گویم. از آقای مهندس دژاکام، خانم آنی و خانم کمان دار تشکر می کنم که این اجازه را به ما دادند تا بتوانیم در این محیط امن و آرام بهتر آموزش بگیریم. امیدوارم قدردان لطف این عزیزان باشیم و جایگاه و ارزش خودمان را به عنوان یک همسفر بشناسیم.
اگر از هر کدام از ما در ابتدای ورودمان به کنگره بپرسند که چرا این جا هستید؟ جواب می دهیم به خاطر درمان مسافرم و کمک به او؛ ولی آیا من همسفر از خودم پرسیدم تا وقتی خودم حالم خوب نباشد چه طور می توانم به مسافرم کمک کنم؟ (البته اگر همسفر قبول داشته باشد که حالش خوب نیست)


 ما این جا هستیم که بتوانیم آموزش بگیریم، اول خودمان را بسازیم، حال خودمان خوب شود تا بعد بتوانیم به دیگران کمک کنیم. از شما می خواهم که نهایت احترام را به راهنمایان خود داشته باشید. می دانید که راهنماها با چه شرایطی و از راه دور می آیند و خدمت می کنند به امید این که شماها که روی این صندلی ها نشسته اید به درمان برسید، خودتان به این جایگاه برسید و به واسطه ی شما افراد زیادی وارد کنگره شوند و به رهایی برسند. همین طور نسبت به مرزبانان شعبه هم احترام داشته باشید و از آن ها فرمان برداری کنید. چون اگر نکته ای تذکر می دهند برگرفته از قوانین و حرمت هاست. سروقت و منظم بیایید، در گرفتن خدمت ها پیش قدم باشید. این موارد را بیان کردم چون اولین جلسه است و همسفران باید با وظیفه خود آشنا باشند. وقتی حرمت ها و پیام خوانده می شود، سکوت کنید و حرکت نکنید. در موارد دیگر هم راهنماها خودشان دانایی لازم را دارند و به رهجوهای خود آموزش می دهند تا به آن دانایی لازم برسند.
حال در مورد دستور جلسه وادی دوم و تأثیر آن بر روی من. در بحث درمان سه مقوله جسم، روان و جهان بینی است که این سه مورد ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. اگر فردی از لحاظ جسم و روان به درمان برسد ولی جهان بینی درست و مثبتی نداشته باشد به نقطه اول باز خواهد گشت. هرکدام از وادی ها مباحثی را بیان می کنند که اگر ما به آن ها عمل کنیم شاهد تغییر نگرش و جهان بینی خود هستیم.


وادی اول با تفکر شروع می شود که در دل این تفکر یک حرکت نهفته است.ممکن است ما در  طول روز به هزار  و یک مسئله فکر کنیم بدون این که نتیجه ای بگیریم و یا گره ای باز کنیم.  این تفکر نیست؛ بلکه هدر دادن انرژی است.
اگر وادی اول را خوب یاد گرفته  باشیم به ما کمک می کند تا تصمیمات درستی بگیریم. ممکن است الان یک سری گره و مشکلات در زندگی داشته باشیم که برگرفته از تفکرهای اشتباه  و حرکت ضدارزشی ما در گذشته بوده است.
حالا این تفکر باید برای من نتیجه ای داشته باشد و من به عنوان یک همسفر راه خود را پیدا کنم‌. باید بدانم که چکار  کنم که حالم خوب شود. وقتی مسافر شروع به سفر می کند در واقع وارد یک جنگ می شود، جنگ درونی، جنگ نرم، جنگ با مواد مخدر. همسفر هم  در طول سفرش با ضد ارزشها می جنگد که اگر پیروز شود تبدیل می شود به یک انسان گران سنگ، رها و کارآزموده. مثل طلا، طلا به این خاطر گران قدر است چون از تاریکی ها عبور کرده است، در دل بوته گداخته شده تا تبدیل شده به طلای تمام عیار.
وقتی من به عنوان یک همسفر حرکت می کنم تفکر من تاثیر به سزایی دارد. اگر تفکرم پوچ گرا و منفی باشد این تفکرات  توجیهی برای غرق شدن بیشتر در تاریکی هاست. تفکرات منفی باعث تقویت ساختارهای منفی ذهن و در نتیجه تشدید مشکلات می شوند.  تصاویر ذهنی قابلیت تولید و ظهور دارند؛ اگر تصویر شاد و مثبتی داشته باشم همین ها برایمان اتفاق می افتد. مثل آن دوچرخه سوار که به  سرطان مبتلا می شود و شیمی درمانی می شود؛ ولی با خودش عهد می بندد که دوباره دوچرخه سواریش را ادامه بدهد و می گوید اگر قرار است بمیرم ترجیح میدهم روی دوچرخه ام بمیرم تا در بیمارستان. دوچرخه سواری را ادامه داد و توانست مقام اول را بگیرد و درمان شود. این نتیجه ذهنیت و تفکر مثبت است. حتی تفکر منفی  می تواند روی جسم تأثیر بد بگذارد و ما را مریض کند.


این وادی به ما می گوید هیچ چیز در هستی بیهوده نیست. همه چیز در هستی اعم از گیاهان، جانواران و حتی جمادات در حال انجام خدمت و وظیفه  خودشان  هستند. هیچ چیز در هستی بیکار نیست و همه ی اجزا اتوماتیک وار کار خود را انجام می دهند.  ابر و باد و مه و خورشید و  فلک در کارند. آن هم کاری با بالاترین کارایی.
همه هستی دارند با نظم و آرام کار خودشان را انجام می دهند. ما انسان ها چه خدمتی می کنیم؟ چه وظیفه ای داریم؟ چه  خاصیتی داریم؟ متأسفانه در حال حاضر ما انسان ها نه تنها خدمتی به هستی نمی کنیم؛ بلکه آسیب هم میزنیم و  حتی گذشته از این به همنوع خودمان هم خدمتی نمی کنیم و اگر می خواهیم به کسی کمک کنیم دو دوتا  چهارتا می کنیم و به خودمان می گوییم آیا برای مان منفعتی دارد یا خیر؟
بنابراین ما باید دیدگاه خودمان را تغییر بدهیم من به عنوان  یک همسفر اینجا هستم که آموزش بگیریم فقط برای خودم و رهایی مسافرم؟ آیا این جا هستم که فقط از دسترنج دیگران استفاده کنم و بروم؟
این آموزش ها باید برای من بیداری داشته باشد که من نه تنها در این جا؛ بلکه در کل جامعه می توانم مفید و خدمت گزار باشم مشروط به این که در صراط مستقیم حرکت کنم تا حالم خوب باشد و بتوانم به دیگران هم خدمت کنم که اگر در صراط مستقیم باشم  امداد و کمک نیروی برتر هم پشتیبان من خواهد بود. امیدوارم که هر کدام از ماها بتوانیم خدمت گزار خوبی برای کنگره باشیم.


 در آخر این را هم بگویم که هفته گلریزان در پیش است ان شاالله برنامه ریزی داشته باشیم که بتوانیم مشارکت خوبی داشته باشیم  و این پیام را هم بدهم که اگر همسفری تمایل داشته باشد در لژیون سردار عضو باشد می تواند برای عضویت اقدام کند که این عضویت و کمک باعث می شود که ما در بخش مالی بتوانیم به آن قدرت برسیم  که بتوانیم شعبه ای برای خود داشته باشیم. در جهت مالی کنگره را حمایت کنید، گلریزان را حمایت کنید. 


نویسنده: خانم ندا ( همسفر امین)
ویرایش: همسفر معصومه
عکاس: کمک راهنما خانم فاطمه
منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز
برچسب‌ها: وادی دوم، حیات، خدمت،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حمزه لژیون پنجم تخت جمشید دوشنبه 20 آبان 1398 01:42 ق.ظ
درود و خدا قوت ب اسیستانت شعبه شیراز خانم معصومه، و تبریک فراوان بابت جلسه ی بسته گروه خانواده ،و خدا قوت ب کمک راهنماهای گرامی همسفران...
یکشنبه 12 آبان 1398 01:56 ب.ظ
خداقوت
همسفر مرضیه شنبه 11 آبان 1398 01:32 ب.ظ
با سلام عرض تبریک و خدا قوت دارم خدمت عزیزانی که بی منت خدمت میکنند امیدوارم که در این مسیر مستدام باشید.آمین.
فاطمه همسفر داوود پنجشنبه 9 آبان 1398 01:26 ب.ظ
درود و سپاس از استاد محترم و خداقوت خدمت نگهبان و دبیر جلسه. بیاناتی عالی بود، سپاس و تشکر از جناب مهندس، خانم آنی، خانم کماندار، ایجنت محترم و اسیستانت عزیز شعبه که با تلاش و هماهنگی جلسه بسته را راه اندازی کردند، انشاالله که همه ما همسفران قدردان باشیم و با حضور مستمر و فراگیری آموزش ها باعث درخشش هرچه بیشتر در بخش همسفران باشیم. تبریک و خداقوت
مسافر علی ل2 شعبه تخت جمشید شیراز چهارشنبه 8 آبان 1398 09:28 ب.ظ
تبریک به همسفران شعبه تخت جمشید.
خداقوت به اسیستنت محترم و همه خدمتگذاران جلسه همسفران.
مسلم عزیزی لژیون دوم سه شنبه 7 آبان 1398 10:04 ب.ظ
تبریک میگویم خدمت اسیستانت گروه مرزبانی وکمک راهنمایان گروه همسفران شعبه موفق باشید جلسه پرباری بود به استادجلسه نگهبان ودبیر جلسه خداقوت میگویم
همسفر معصومه سه شنبه 7 آبان 1398 08:44 ب.ظ
خداقوت خدمت خدمتگزاران خوب شعبه تخت جمشید.
جلسه بسیار خوبی بود، امید که بتوانیم در این محیط آرام بهتر آموزش بگیریم و به جایگاه های بالا دست یابیم.
فاطمه همسفر احمدرضا سه شنبه 7 آبان 1398 03:45 ب.ظ
درودوخداقوت وتبریک خدمت اسیستانت محترم ، مرزبانان وکمک راهنمایان وهمسفران عزیز شعبه تخت جمشید که با تلاش وپشتکار باعث تشکیل شدن اولین جلسه بسته در قسمت همسفران شدند ، خداقوت خدمت خانم معصومه عزیز بابت مطالب خوبشان وتشکر از جناب مهندس ، خانم آنی وکماندار عزیز که اجازه تشکیل جلسه بسته را دادند.
همسفر فاطمه سه شنبه 7 آبان 1398 07:19 ق.ظ
خدا را شکر بسیار عالی
سپاس فراوان از استاد گرانقدر خانم معصومه و همچنین دبیر و نگهبان محترم.بیانات خوبی بیان نمودید امیدوارم جلسات بسته بخش همسفران فرصتی مغتنم برای افرادی باشد که دوستدار خود،همنوع و عزیزان خویشند تا در ازای آن شاهد رشد بیشتر سیستمی باشیم که بر گرفته از وجود انسانی خیر خواه است.
تشکر از تمامی خدمت گزاران

همسفر طاهره سه شنبه 7 آبان 1398 07:08 ق.ظ
خداقوت به دبیرنگهبان واستادجلسه خانم معصومه عزیز. جلسه پرباری بود تبریک به تمام همسفران عزیز
محمد ل۲،تخت جمشید سه شنبه 7 آبان 1398 01:40 ق.ظ
تبریک به همه همسفران و خداقوت به گروه مرزبانی،اسیستانت و کمک راهنمایان گرامی بخش همسفران.
همسفر میترا سه شنبه 7 آبان 1398 12:12 ق.ظ
باسلام و درود خدمت همسفرانی که با حضورشان در جلسه انرژی را دوچندان کردند، خداقوت به استاد جلسه با بیانات خوبشان، وادی دوم هم ناامیدی، هم تفکر و هم امید است، براستی هیچکدام از ما بیهوده نیستیم همه موجودات در پس خلقتشان راز و رسالتی نهفته است چه برسد به انسان که اشرف مخلوقات است، هیچگاه نیاندیشیم که بی جهت آفریده شده ایم و بی ارزش هستیم، به فلسفه خلقت خود و تمام موجودات احترام بگذاریم تا به تکامل برسیم.
بیژن -شیراز سه شنبه 7 آبان 1398 12:08 ق.ظ
درود و خداقوت خدمت اسیستانت محترم خانم معصومه و خداقوت خدمت نگهبان و دبیر محترم از اینکه جلسات بسته همسفران محترم برگزار شد بسیار خوشحال شدم و امیدوارم روز به روز شاهد موفقیت شعبه باشیم و از بنیان کنگره و خانم آنی بزرگوار کمال تشکر و قدردانی را دارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic