پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.
چهارشنبه 30 مرداد 1398 ساعت 08:39 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
به نام خالق لوح و قلم           
پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.


وادی سیزدهم و دستور جلسه آن این قدر پربار است که مهندس از آن به عنوان دستور جلسه توحید یاد می کنند. یعنی فرد باید به درک مفاهیم وادی سیزدهم و وادی های قبل رسیده باشد تا بتواند وادی بعد که وادی محبت است را متوجه شود.
در این وادی به نقطه اشاره شده است که پایان و آغاز هر چیزی نقطه است. هر کس در طول زندگی خود آغاز و پایان نقطه را با خطوطی ترسیم می کند و در طول زندگی خود با خط های زیادی مواجه هست مثل خط کودکی، نوجوانی، جوانی و...
معمولا اصول و مبانی زندگی بر اساس آغازها و پایان ها است. باید یک دوره تمام شود تا دوره بعدی آغاز شود. با پایان یافتن یک مرحله از مشکلات و سختی های زندگی وارد مرحله بعدی می شویم و زندگی را پایانی نیست و با مرگ هم وارد زندگی دیگری می شویم. مصرف کننده ای که فکر می کند می تواند با مرگ از دست اعتیاد رها می شود سخت در اشتباه است چون با مرگ اعتیاد از بین نمی رود و بعد از مرگ هم در دنیای دیگر معتاد است. در هر آغاز و پایانی کیفیت مهم است. مثلا اگر در سفر اول فقط منتظر این باشیم که سفر به پایان برسد و در حالت سکون باشیم و حرکت نکنیم و آموزش ها را نگیریم، این پایان کیفیتی ندارد و با کوچکترین خللی ممکن است یک مسافر یا همسفر برگشت کند و در این حالت هیچ تبادل انرژی صورت نمی گیرد. رسیدن مهم نیست چطور رسیدن مهمتر است. باید از طول سفر و مسیر لذت ببریم و به بهترین نحو ممکن از آن استفاده کنیم و در لحظه زندگی کنیم. در این وادی سه نکته مهم از جمله تغییر، تبدیل، و ترخیص را مطرح می شود و مثال دلو آب را به کار می رود که در مرحله ای که دلو به آب نزدیک و نزدیک تر می شود و فاصله آن تا خود آب مرحله تغییر کردن است، مرحله ای که دلو پر از آب می شود مرحله تبدیل است و مرحله ترخیص مرحله ای است که سطلل خالی  پر از آب می شود و پایان کار است. در این وادی موجودات تک بعدی، دو بعدی و چند بعدی را می شنایم. موجودات تک بعدی از قدرت تشخیص برای حل مشکلات برخوردار نیستند. برای این که به موجودی دو بعدی تبدیل شویم باید خط ها را به سطر تبدیل کنیم و سطر ها هم طول و عرض دارند و همان مثلث عشق و ایمان و عقل است که از مشخصه های افراد با ایمان افرادی هستند که در صلح و آرامش و امنیت به سر می برند. افراد چند بعدی خط نامرئی خمرشان به خوبی کار می کند. مثلث عشق و ایمان و عقل به خوبی در آنها رشد کرده است و بدون هیچ چشم داشتی محبت می کنند. با گذاشتن سر پوش بر روی سیاهی ها نمی توان منکر آن شد و مساله و مشکل با پوشاندن حل نمی شود و انسان عاقل کسی است که بیاید و صورت مساله را حل کند. در کنگره همیشه این جمله در گوش مان است که اساس کار ما بر مبنای عشق(محبت) عقل و ایمان است. در تغییر نگاه مان به مسافرمان عشق به کمک ما می آید. وقتی نیروی عشق خود را تقویت می کنیم و مسافر خود را می پذیریم، عیب های او را نمی بینیم و اگر اکسیر عشق در وجودمان باشد توقعات نادیده گرفته می شود. با یک درون پر از کینه نمی توان عشق ورزید و با کار ضد ارزشی نمی توان کار ارزشی انجام داد. در این وادی می گوید که قلم خیلی با ارزش است و هرچه مکتوب است ماندگار خواهد ماند. مانند آثار و نوشته هایی که بزرگانی مانند کوروش، حافظ، مولانا بر جای مانده است. در کتاب آسمانی ما هم به قلم قسم خورده شده است. قلم کارهای زیادی می تواند انجام دهد که اگر سر این قلم بچرخد ممکن است سر کسی بالای دار برود. پیام این وادی بسیار مهم است که پایان سفر اول پایان کار نیست. پایان سفر اول آغاز سفر دوم است. هرچند که کنگره 60 معتقد است که در سفر اول با تعادل رسیدن جسم و روان و جهان بینی مصرف کننده مواد مخدر به درمان کامل می رسد؛ اما برای رسیدن به تعادل و پایه های مستحکم باید در سفر دوم مثل سفر اول با تمام توان رویم.
نویسنده: خانم طاهره ( همسفر احمدرضا)
منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر معصومه شنبه 9 شهریور 1398 10:13 ب.ظ
خداقوت به شما خانم طاهره
موفق باشید
محمد ل۲،تخت جمشید پنجشنبه 7 شهریور 1398 02:12 ق.ظ
خداقوت بشما همسفر محترم
مسافر علی ل2 شعبه تخت جمشید شیراز سه شنبه 5 شهریور 1398 11:39 ق.ظ
خدا قوت.
ممنون از مطلب خوب شما.
همسفر میترا یکشنبه 3 شهریور 1398 12:03 ق.ظ
سلام و خداقوت به دوست خوبم خانم طاهره، مطلبتان جامع ، زیبا و پرمحتوا بود. ممنون از شما بابت ارسال مطالب و خداقوت به وبلاگ نویسان محترم شعبه.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic