در باب دستور جلسه: آداب معاشرت، ادب و بی ادبی، تعادل و بی تعادلی
دوشنبه 10 تیر 1398 ساعت 10:23 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
به نام خدای مهربانی ها


آداب معاشرت یعنی دانش هم زیستی، یعنی علمی که ما بتوانیم در کنار هم زندگی کنیم. همزیستی یعنی من به کسی آزار نرسانم. بی ادبی یعنی بی دانشی. نتیجه آداب معاشرت تعادل می شود و نتیجه بی ادبی بی تعادلی است.
همان طور که دو آهن ربا را اگر ازطرف قطب هم نام نزدیک کنیم باعث نیروی دافعه می شود و اگر قطب های غیر همنام رابه هم نزدیک کنیم باعث نیروی جاذبه می شود، باید در آداب معاشرت حریم ها را حفظ کنیم. اگر یک مصرف کننده مواد را در نظر بگیریم گاهی خیلی افسرده و از همه چیز دور است و گاهی به همه چیز نزدیک. یعنی در هیچ زمینه ای به تعادل نرسیده است. انسان هایی که بعد از مدت زمان مشخص ارتباط شان صمیمی می شود به تعادل رسیده اند. کسی که به خاطر توجه دیگران کاری را انجام می دهد موفق نخواهد شد و بازنده است. همه انسان ها دوست دارند با افرادی که آداب معاشرت را رعایت می کنند ارتباط برقرار کنند. آداب معاشرت در دراز مدت جواب می دهد نه درکوتاه مدت. آداب معاشرت یعنی این که انسان ها از روی ترس به شما احترام نگذارند. شما اگر هنرمند باشید یا ثروتمند؛ ولی اگر آداب معاشرت را ندانید دیگران از شما دور می شوند.
کنگره 60 جایی است برای رسیدن به درمان همراه با تعادل. معنی واژ ه تعادل پایداری است. اگر درکنگره درصد برگشت به اعتیاد پایین است به خاطر این است که  افراد نه تنها به درمان رسیده اند؛ بلکه به موازات آن به تعادل هم رسیده اند. تعادل معنی دیگری هم دارد و معنی ریشه این واژه در عدل و عدالت است و پایداری نتیجه عدل و عدالت است. انسان نیز زمانی که نیروها و انرژی های خویش را به جای خود استفاده کند می تواند مفهوم خویش را به جای خود استفاده نماید. می تواند مفهومی از عدالت باشد که این  مساله بیانی از مفهوم تعادل است. در مثلث درمان اعتیاد بار درمان روی سه ضلع جسم، روان و جهان بینی تقسیم شده است. تعادل یعنی رسیدن هر سه ضلع به درمان یا در مثلث دانایی هرسه ضلع تجربه، آموزش و تفکر باید رشد داشته باشد. در فرهنگ کشور ما و دیگر کشورها ادب و با ادب بودن جایگاه بالایی دارد و به استناد خرد جهانی تمام انسان ها مودب بودن را دوست دارند. در کنگره 60 با گرفتن آموزش ها و حرمت کنگره تمام این مسایل به کرات بارها و بارها شنیده شده است و از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است. در حرمت کنگره می آموزیم که با یکدیگر با الفاظ ناشایست صحبت نکنیم، به حقوق یکدیگر احترام بگذاریم، از وسایل شخصی خود مراقبت کنیم، حرف یکدیگر راقطع نکنیم، در کار دیگران دخالت نکنیم، به احترام استاد جلسه از جای بلند می شویم، کوچک تر به بزرگ تر و رهجو به راهنما احترام می گذارد سر وقت و به موقع در جلسات حاضر شویم. همچنین آموزش گرفتیم که بدون اطلاع قبلی جایی نرویم تا به ما اجازه نداده اند ننشینیم، با دهان پر از غذا صحبت نکنیم، هنگام مهمان دعوت کردن خود هم سر سفره بنشینیم، هنگام مسافرت در مسیر رودخانه و دریا و جاده آشغال و ته سیگار نریزیم، به فرزندان مان و در حقیقت نسل بعدی و آیندگان  ادب و آداب معاشرت را یاد بدهیم. دامنه ادب و بی ادبی بسیار وسیع است و زندگی کردن با یک انسان بی ادب عذاب بزرگی است و خوشبختانه کسانی که وارد کنگره می شوند با ادب می شوند و همه این ها را مدیون کنگره ، آموزش ها و سی دی ها و زحمات آموزش دادن خوب تمام کمک راهنمایان هستیم و این ضرب المثل را همیشه آویزه گوش خود کنیم که ادب را از که آموختی از بی ادبان.نویسنده: خانم طاهره ( همسفر احمدرضا)
راهنما: خانم فاطمه
منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
بیژن -شیراز شنبه 22 تیر 1398 11:36 ب.ظ
درود و خداقوت خدمت همسفر محترم خانم طاهره
فاطمه همسفر احمدرضا چهارشنبه 12 تیر 1398 06:12 ب.ظ
خداقوت وتشکر خدمت خانم طاهره عزیز
همسفر میترا چهارشنبه 12 تیر 1398 09:04 ق.ظ
درود و سپاس به خانم طاهره عزیز، بسیار عالی و لذتبخش در مورد این مقوله نوشتید، آرزوی بهروزی برای شما دوست خوب
فاطمه همسفر داوود سه شنبه 11 تیر 1398 05:12 ب.ظ
درود بر شما خانم طاهره عزیز و فعال، عالی بود.
خداقوت خانم معصومه و اعضای وبلاگ
حمزه کوهستانی ل۵ سه شنبه 11 تیر 1398 03:15 ب.ظ
بسیار عالی،خدا قوت
همسفر مرضیه دوشنبه 10 تیر 1398 11:34 ب.ظ
سلام خدا قوت خانم طاهره عزیز افرین به پشتکار شما
همسفر معصومه دوشنبه 10 تیر 1398 04:15 ب.ظ
خداقوت خانم طاهره، مثل همیشه مفید بیان نمودید.
محمد ل۲،تخت جمشید دوشنبه 10 تیر 1398 03:07 ب.ظ
خداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic