مصاحبه با کمک راهنما مسافر حمزه
شنبه 15 تیر 1398 ساعت 08:09 ب.ظ | نوشته شده به دست ایمان امینی | ( نظرات )

به نام خداوند جان آفرین

در خدمت کمک راهنمای محترم مسافر حمزه لژیون پنجم شعبه تخت جمشید شیراز هستیم که از مسافت دوری  به عشق خدمت به شعبه می آیند.


لطفا خودتان را به رسم کنگره معرفی کنید؟ 
سلام دوستان حمزه هستم مسافر. انتی ایکس تریاک و شیره . به روش DST  و داروی شفا بخش OT تحت درمان قرار گرفتم . به راهنمایی اقای سعید نمکی 10 ماه و ده روز سفر کردم.ورزش در کنگره والیبال.الانم 2 سال و 7 ماه است که با دستان پر مهر مهندس آزاد و رها شدم . 

 نقش راهنما در درمان اعتیاد در کنگره را توضیح دهید؟

به نظر من وظیفه راهنما خیلی سنگین‌تر از وظایف ره‌جو هست چراکه راهنما نقش یک الگو را دارد و ره‌جو، راهنما را نگاه می‌کند، اگر راهنما سروقت بیاید، ره‌جو سروقت می‌آید. اگر راهنما مشارکت کند ره‌جو مشارکت می‌کند. دقیقه مثل یک فرزند و پدر می‌ماند، هر کاری که پدر انجام دهد فرزند هم دقیقه همان کار را انجام می‌دهد. پس یک راهنما باید خیلی مراقب باشد. وظیفه اصلی یک راهنما این است که کمک کند یک ره‌جو در مسیر درست درمان قرار بگیرد و در چهارچوب قوانین و حرکت کنگره حرکت کند.

 چه عاملی باعث می‌شود که یک ره‌جو در کنگره ۶۰ صحیح و سالم به رهایی برسد؟

انسان برای اینکه همیشه در مسیر تکامل باشد، بایستی همواره در حال تلاش برای کسب دانائی و تزکیه و پالایش و تغییر جایگاه باشد. چنین انسانی می‌تواند مانند چشمه جوشان و مانند رودخانه در حال حرکت باشد.

کسب انرژی و بالا بودن سطح انرژی یکی از مهم‌ترین عوامل در بهبود سفر و رسیدن به یک رهایی باکیفیت در سفر اول هست، در معادله عملکرد در جزوه جهان‌بینی استاد امین هم ذکرشده که انرژی کسب‌شده تناسب مستقیمی با حس و تغییر جایگاه دارد، به عبارتی برای اینکه سطح انرژی که می‌گیریم بالا برود باید حسمان پالایش‌شده باشد و حس منفی باعث کسب انرژی منفی خواهد شد.

تفکر و تعقل در وادی یازدهم نه در سفر درمان اعتیاد که در تمامی سطوح زندگی لازم است و انسان‌هایی که سطح انرژی بالاتری دارند معمولاً دریافت‌های بهتری از طبیعت داشته و با جوشش و خروش می‌توانند تمامی موانع زندگی خود را به بهترین شکل ممکن از سر راه بردارند و به سرمنزل مقصود برسند.

 آیا ورزش در درمان تأثیر دارد؟ اگر هست، تأثیرات آن را توضیح دهید؟ 

کنگره 60 به ما آموزش می‌دهد که برخلاف دوران اعتیاد و مصرف، سعی کنیم از جسم خودمان که یک امانت الهی است، در حد اعلای خود نگهداری و مراقبت کنیم.

خداوند جسم ما را در بهترین تقویم، طراحی و خلق نموده است. حال بقیه تزئینات و نگهداری و سالم نگه‌داشتن آن به عهده ماست.

ورزش، یکی از مهم‌ترین عواملی است که در سلامتی ما نقش ایفا می‌کند. بیماری‌های که امروزه اکثر مردم با آن‌ها دست‌به‌گریبان هستند، یکی از دلایل اصلی آن، ورزش نکردن است و اگر ما به‌صورت منظم فعالیت ورزشی داشته باشیم و سایر فاکتورهای سلامتی را نیز رعایت کنیم، درواقع سلامتی خودمان را تضمین کرده‌ایم.

ازنقطه‌نظر درمان اعتیاد نیز باید بگوییم که ورزش به‌عنوان مکمل، به امر درمان کمک شایانی می‌نماید و ما را دررسیدن به حداکثر تعادل جسمی، روانی و جهان‌بینی یاری می‌دهد؛ زیرا درمان، فوق ترک است و تعادل، فوق درمان

 

 شما در شهر خودتان (آباده فارس) نمایندگی یا لژیون کنگره ۶۰ وجود ندارد، چرا برای آموزش دادن به‌صورت لژیون به نمایندگی تخت جمشید می‌آیید و بگوئید در هفته چند جلسه را حضور دارید؟

تمام ادیان الهی بر مبنای عشق و محبت هستند، در قرآن مجید که ۱۱۴ سوره دارد، بیشتر آن‌ها با (بسم‌الله الرحمن الرحیم) شروع می‌شوند. به نام خداوند بخشنده مهربان؛ یعنی با عشق و محبت خداوند بخشنده مهربان، آنچه وجود دارد و آنچه قابل ارزش است و قابل‌باور است، می‌شود روی آن حساب کرد، همین محبت است.

تمامی موجودات بامحبت هستند، حتی آن‌هایی که ما ظاهر آن‌ها را خشن می‌بینیم. خداوند خود محبت است. برای ساختن کنگره ما به نیروی عشق نیاز داریم و اگر این نیرو نباشد، نمی‌شود. آن حس و نیرو است که می‌تواند، این سیستم را بچرخاند و هیچ پولی نمی‌تواند این کار را انجام دهد.این نیرو بین تمام ذرات هستی وجود دارد و آن نیروی عشق است که قدرت مطلق برای خلق تمامی موجودات بکار برده است.انسان‌هایی که با عشق بلاعوض خدمت می‌کنند، کاری الهی انجام می‌دهند، اگر این محبت نبود، بین انسان‌ها ارتباط برقرار نمی‌شد، حتی بین درختان و حیوانات پیوندی نبود.

عاشق بودن؛ یعنی از منافع خودت بگذری، وقتی به آن مرحله از عشق می‌رسی، می‌توانی در بیکران پرواز کنی... 

عشق و محبت، عصاره جان است، حالا به گرم یا به مرهم ...

وقتی میگویی مملو از عشقم، آیا می‌توانی بدهی و از منافعت بگذری، از بهترین چیزهایی که داریم به دیگران بدهیم، حتی اگر در بهشت قرار بگیرید، چیزی به بزرگی ظرف محبت نمی‌توان پیدا کرد.

فقط عشق هست که من را در این مسیر حمایت می‌کند، من هفته‌ای‌ دو جلسه این مسیر چهارساعته را میرم و برمی‌گردم . اگر پیام یا سخنی دارید بفرمائید.

 درنهایت همه به دنبال خوشبختی هستیم ولی خوشبختی یک مفهوم نسبی است وقتی صحبت از ایده آل‌ها می‌کنیم باید اول بدانیم که: آیا ایده آل‌های ما واقعاً خوشبختی ما را در پی دارد؟ خیلی ایده آل‌ها هست که وقتی به آن دست پیدا می‌کنیم تازه متوجه می‌شویم که خوشبختی در آن نیست. به نظر من خوشبخت کسی است که نگرش او به‌گونه‌ای است که مفیدترین حالت برای خودش و دیگران را انتخاب کند. این فرد با تفکری که انجام می‌دهد به خود و اطرافیان می‌نگرد. مثلاً من هم خودم را در نظر می‌گیرم و هم‌خانواده‌ام را. یک‌زمانی فکر می‌کردم که اگر من لباس بد بپوشم اتفاقی نمی‌افتد و من این پول را می‌توانم خرج خانواده‌ام کنم درصورتی‌که اصلاً این‌طور نیست و فرد باید هم خودش را در نظر بگیرد و هم دیگران را. آدم خوشبخت کسی است که همه‌چیز او متعادل باشد و نسبت به داشته‌های خودش تعادل را برقرار کند. به نظر من این آدم خوشبخت است و شاید تعریف‌های دیگری هم وجود داشته باشد ولی من کسی را خوشبخت میدانم که در تعادل باشد.

تهیه مطلب : مسافر صمد (لژیون دوم)

عکس : مسافر مسعود (لژیون پنجم)

ویرایش و ثبت: مسافر محمد(لژیون دوم)

منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز

http://takhtejamshid.congress60.orgبرچسب‌ها: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرنادرازبوشهر جمعه 28 تیر 1398 11:32 ق.ظ
تبارک الله احسن الخالقین.امیدوارم همیشه پیروزباشید.
همسفر فاطمه جمعه 24 خرداد 1398 05:14 ب.ظ
درود و خداقوت به هر دو مسافر و همسفر محترم شعبه که برای رسیدن به بلندای بخشندگی از وجود خویش می گذرند تا مفید باشند و مفید بودن را هدیه دهند
پیوندتان محکم و ادامه مسیرتان هموار

فاطمه همسفر داوود پنجشنبه 23 خرداد 1398 04:21 ب.ظ
درود و خداقوت خدمت شما کمک راهنمای محترم آقا حمزه و همسفر گرامی شما، بابت این حس زیبا و عشق،محبت و خدمت به خلق به شما تبریک میگم، عشق به خدمت و خدمتگزاری است که پیمودن مسافت راه، را زیبا و دلنشین می کند. جایگاههای خدمتی بالاتر را برایتان آرزومندم.
خداقوت خدمت همه دست اندرکاران این مصاحبه
سجاد لژیون پنج شعبه تخت جمشید شیراز پنجشنبه 23 خرداد 1398 10:33 ق.ظ
به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
درود و خداقوت به استاد فرزانه و عزیزم آقا حمزه
از تلاشهای عاشقانه و بیدریغ حضرتعالی صمیمانه تشکر میکنم.
حمزه کوهستانی پنجشنبه 23 خرداد 1398 10:07 ق.ظ
درود و سپاس از همه عزیزان ک بمن لطف دارن.
مهرتان افزون
همسفر مهدیه سه شنبه 21 خرداد 1398 03:41 ب.ظ
هنگامیکه در مسیر الهى سفر کنیم توجه و حساسیتمان افزایش می یابد و کمکمان می کند تا انرژی مردم و موقعیتها را تشخیص دهیم.
بلافاصله حس می کنیم که با چه کسی و چه چیزی راحت هستیم.
هنگامیکه که حساسیت و توجهمان باز هم افزایش می یابد با هدایای معنوی تعالی بخش مواجه مى شویم و از موقعیتها و روابطی که زمانی از آنها لذت میبردیم احساس بیگانگی مى کنیم.
زیرا که در حال رشد کردن هستیم و اطرافیانمان نیز احتمالا به تغییرات مان اشاره مى کنند.
ما را در مسیر پیشرفتمان به جلو می اندازند و ممکن است احساس کنیم که از برخی افراد در زندگیمان دور شده ایم.
عزیز دل بدان که هیچگاه دست تنها نیستی. بلکه سایر افرادی که در همین مسیر سفر می کنند نیز همراهی مان می کنند و پیوند محبت در تمام حلقه هاى آفرینش جاریست.
اکنون زمان آن است که با خودمان خیلی مهربان باشیم.
اجازه ندهیم هیچ کلام ملامت گری وارد ذهنمان شود یا از زبانمان خارج شود.
آنچه را در توانمان است انجام دهیم.
چشم آدم چون به نور پاک دید
جان و سرّ نام‌ها گشتش پدید
چون ملک انوار حقّ در وی بیافت
در سجود افتاد و در خدمت شتافت
این چنین آدم که نامش می‌برم
گر ستایم تا قیامت قاصرم
نریمان لژیون پنج سه شنبه 21 خرداد 1398 02:29 ب.ظ
سلام و درود به همه راهنمایان عزیز ودرراس همه مهندس دژاکام و سلام وخسته نباشید خدمت شما راهنمای عزیز و دوست داشتنی اقا حمزه عزیز که از راه دور برای تعالی و عزت و سربلندی ما انسانها از هیچ خدمتی فرو گذار نیستید خدا قوت میگم واز خداوند متعال آرزوی بهروزی و موفقیت برای شما خواستارم رهجوی سفر اول نریمان لژیون پنج
احمدرضا لژیون پنج سه شنبه 21 خرداد 1398 02:09 ب.ظ
سلام وخداقوت به آقا حمزه که نمونه واقعی عشق به هم نوع است.با تشکر از آقا صمد.
سه شنبه 21 خرداد 1398 12:41 ب.ظ
سلام و خسته نباشید دارم خدمت آقا حمزه تندرستی و بهروزی از خداوند بزرگ براشون آرزو میکنم.
فاطمه همسفر احمدرضا سه شنبه 21 خرداد 1398 11:51 ق.ظ
درودوخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم وپر تلاش شعبه وهمسفر محترمشان
مطمئنا اجر وپاداش شما در هستی وکائنات بدون نتیجه نمی ماند وهمان عشق ومحبتی که نسبت به همنوعان خود دارید به شما بر خواهد گشت
با آرزوی جایگاه های خدمتی بالاتر برای شما وهمسفر عزیزتان
همسفر معصومه سه شنبه 21 خرداد 1398 10:17 ق.ظ
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای حمزه.خوشا به سعادت شما که خداوند این عشق به خدمت را به شما ارزانی نمود تا روشنی بخش قلب های تاریک باشید.ان شاالله در این مسیر موفق و سربلند باشید.
تشکر از آقای صمد بابت تهیه این مصاحبه
امیرحسین سه شنبه 21 خرداد 1398 09:35 ق.ظ
دَر نَگُنجَد عشق دَر گفت و شَنید
عِشق دَریاییست قَعرَش نا پَدید
خستگی جایگاهی در این دریای عشق که داری نمیگنجه از پروردگار تمنای افزون محبت برای شما دارم .
مسافر اکبر سه شنبه 21 خرداد 1398 07:52 ق.ظ
سلام وخدا قوت خدمت استاد عزیزم آقا حمزه که واقعا بی ریا مسافت طولانی را هفته ای دوبار طی میکنندتاخدمت کننددوستت دارم و براتون بهترین بهترینهاراآرزومندم
اکبر کاظمی لژیون پنجم شعبه تخت جمشید شیراز
مهدی لژیون 5 سه شنبه 21 خرداد 1398 07:29 ق.ظ
با سلام خدمت استاد بزرگوار ودلسوز که واقعا تلاش بی ریا وباعشقی در شعبه تخت جمشید دارن انجام میدن انشاله خداوند توفیق روز افزون به این بزرگوار عنایت بفرمایند و ایشان را در جایگاههای بالاتر ببینم مهدی از لژیون 5
همسفر طاهره لژیون دو دوشنبه 20 خرداد 1398 11:43 ب.ظ
درودوخداقوت به کمک راهنمای عزیزاقا حمزه وهمسفر عزیزشان که با عشق ومحبت این مسیررا درهفته طی میکنند برای خدمت ارزوی سلامتی وموفقیت درتمام مراحل زندگی رابرای شما دارم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic