دستور جلسه هفتگی ، پنج شنبه ، وادی پنجم+ جشن تولد
پنجشنبه 4 بهمن 1397 ساعت 11:22 ب.ظ | نوشته شده به دست ایمان امینی | ( نظرات )

بنام قدرت مطلق الله

هفتمین جلسه از دور ششم  سری کارگاه‌های آموزشی کنگره شصت ویژه مسافرین نمایندگی تخت جمشید روزپنج شنبه مورخ 1397/11/4 با دستور جلسه «وادی پنجم و تاثیر ان روی من و  جشن اولین سال رهایی مرزبان محترم مسافر داوود  » با استادی ایجنت محترم مسافر محمد  و نگهبانی مسافر علی و دبیری مسافر احمد رضا رأس ساعت  17 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:

سلام دوستان محمد هستم مسافر. تشکر می‌کنم از علی آقا نگهبان جلسه که خدمت در این جایگاه را به من دادند و از دبیر عزیز هم تشکر می‌کنم. تشریف‌فرمایی آقای دکتر رفیعی را به کنگره 60 شیراز خیرمقدم عرض می‌کنم و امیدوارم در آینده نزدیک بتوانیم پنجمین کلینیک همکار با کنگره 60 شیراز را راه‌اندازی کنیم.

امروز ما دو دستور جلسه داریم. یکی در رابطه با وادی پنجم و دوم تولد یک‌سالگی مرزبان محترم آقا داوود که به ایشان تبریک می‌گوییم. یکی از مهم‌ترین وادی‌های کنگره وادی پنجم است. این وادی می‌گوید: در جهان ما تفکر، قدرت مطلق حل نیست، بلکه توأم با رفتن و رسیدن، آن را کامل می‌نماید. ما برای رسیدن به خود چهارده‌تا وادی داریم که از وادی اول شروع می‌شود و اگر می‌خواهیم کاری را انجام بدهیم اول باید فکر کنیم و اگر می‌خواهیم وارد سیستمی بشویم در ابتدا باید تفکر لازم را در مورد آن موضوع انجام بدهیم وگرنه کاری بیهوده و بی‌نتیجه می‌باشد.

 برای کشیدن یک نقاشی این خود ما هستیم که می‌توانیم تصاویر زیبا یا زشتی ترسیم کنیم. وادی دوم، سوم و چهارم در مورد تفکر کردن بود که من جهت انجام کاری خلق شدم و بیهوده به این دنیا نیامده‌ام و مسئولیت تمام‌کارها را بایستی خودم بپذیرم و به کسی واگذار نکنم؛ اما زمانی که به وادی پنجم می‌رسیم، می‌گوید تا حالا هر چه فکر کردی درست، اما حالا باید حرکت کنی. ما یک جهان بیداری داریم، یک جهان ذهنی داریم و جهان خواب که خیلی‌ها در خواب در دنیای دیگری سیر می‌کنند. ما هرچه در مورد موضوعات فکر کردیم، حالا باید این موضوعات را به حرکت درآوریم. این حرکت خیلی مهم است که ما در کنگره به‌وضوح داریم حرکت کردن را یاد می‌گیریم. آهسته‌آهسته می‌آییم و کارهایمان را نسبت به آن جهان‌بینی کاربردی که یاد گرفتیم انجام می‌دهیم.

اگر جهان‌بینی به‌صورت کاربردی کار نشود، مسلماً به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسیم. برای درمان همه ما وارد کنگره شدیم. گروه‌های دیگر را هم همه ما تجربه کردیم. قطع مصرف‌ها را انجام دادیم و همه کاری کردیم، اما بی‌نتیجه بود. حالا که وارد کنگره شدیم یک‌بار هم باید این راه را برویم و به آخر آن برسیم. مثل کاشتن گندم که امروز بذری را در زیرخاک می‌کاریم و هشت ماه بعد نتیجه می‌دهد؛ اما در طی این هشت ماه باید زحمت‌های فراوانی را متحمل شویم، آب بدهیم، کود بدهیم، علف‌های هرز را هرس کنیم و کارهای دیگر تا درنهایت یک محصول درجه‌یکی را برداشت کنیم. وادی پنجم از هفت پارامتر سخن به میان می‌آورد که در ابتدا باید از ضد ارزش‌ها برگشت کنیم. خیلی‌ها فکر می‌کنند که ضد ارزش‌ها چیست؟ شخصی که سیگار مصرف می‌کند، شخصی که مواد مصرف می‌کند، شخصی که دروغ می‌گوید و بدقولی می‌کند، تمام این‌ها جزئی از ضد ارزش‌ها محسوب می‌شوند؛ و باکم کردن از ضد ارزش‌هاست که می‌توانیم به‌فرمان عقل که در وادی ششم به آن اشاره‌شده است نزدیک شویم.

یکی دیگر از پارامترها خودداری است. معمولاً افرادی که وارد کنگره می‌شوند، دوست و رفیق زیاد دارند و دوست دارند تمام افرادی که دوروبرشان هست را به کنگره بیاورند. اتفاقی که می‌افتد این است که شخص وارد مکانی که مصرف می‌کنند می‌شود و می‌خواهد رفیقش را که مصرف‌کننده است راهنمایی کند و به کنگره بیاورد؛ اما غافل از اینکه اتفاقی برایش می‌افتد که خودش خبر ندارد. چون طبق مثلث دانایی و دانایی مؤثر خوبی و بدی کار را تشخیص نمی‌دهد. وقتی من هنوز به مثلث دانایی مؤثر نرسیدم و درمان‌نشده‌ام چگونه می‌توانم فرد دیگری را راهنمایی کنم. پس باید خوددار باشم و یکسری از کارها را انجام ندهم.

بحث دیگر قناعت کردن است. اگر راهنما نامه شربت به ره‌جویی می‌دهد و سهمیه مصرفی را برای او در نظر می‌گیرد، این سهمیه فقط متعلق به خود ره‌جو است و برای کسی دیگری نیست. چون هر فردی در کنگره پرونده و برنامه خاصی برای خودش دارد. پس باید آن را غنیمت بشماریم. در بحث‌های دیگر هم می‌توانیم مقداری قناعت کنیم تا مدت سفر طی شود. خیلی‌ها مثل خود من با وضعیت خیلی بدی وارد شدند اما صبر کردند و به نتیجه رسیدند و تجربیات خیلی خوبی نصیبشان شد.

قسمت دیگر که می‌گوید تجسس نکن و در کار دیگران دخالت نکن. تجسس کار کسی است که علم آن کار را دارد و اطلاعات آن کار را کسب کرده است. مثل قاضی، مثل مأمور راهنمایی و رانندگی که سر صحنه تصادف حاضر می‌شود و صحنه را بررسی کرده و نظریه کارشناسی می‌دهد و حکمی را صادر می‌کند. خیلی از ما در لژیون شاید بگوییم، هم لژیونی من که همراه من وارد کنگره شده چرا به فرض 2cc مصرف می‌کند، اما من 3cc هستم؟ فرد نمی‌داند قضیه چیست و علمی در مورد آن ندارد و بیخودی تجسس می‌کند. درحالی‌که تجویز دوز دارو به عهده راهنماست چون به علم درمان کاملاً احاطه دارد.

و آخرین پارامتر در مورد رضاء و تسلیم و وکیل است. به آن چیزی که داریم راضی باشیم. در کنگره هم راهنما به‌عنوان وکیل ماست که به ما خط می‌دهد و مسیرها رانشانمان می‌دهد. باید به خدا توکل کنیم چون خداوند به همه‌چیز آگاه است؛ و یکی از مهم‌ترین‌ها تسلیم بودن است. اگر اینجا با هر مشکلی که داریم و هر حال تلاش کردن هستیم باید تسلیم اراده خداوند باشیم... 

قسمت دوم دستور جلسه که تولد اولین سال رهایی آقا داوود هست. آقا داوود 28/6/95 سفرشان در باغ جنت شروع کردند. اگر اشتباه نکنم آن موقع در پارک جشن گل‌ریزان داشتیم. داوود در جلسه نشست، کنگره را پذیرفت و مشاوره شد و سفرش را شروع کرد. چیزی که من از داوود دیدم این بود که از اول سرش را با سر راهنما عوض کرد. از همان اول که برنامه دادم  متوجه شد که اینجا کجاست. مصرفی هم که داشت شیره، تریاک و متادون بود. برنامه را موبه‌مو انجام می‌داد و یک مدت از سفرش که گذشت مطالب را جمع‌آوری می‌کرد و خیلی فعال بود. فرمان‌برداری را به‌واقع در داوود من دیدم و کارهایش را بدون کم و کاستی انجام می‌داد. مشارکت‌هایش به‌جا بود و تمام مطالبش را انتقال می‌داد. روزی هم که این ساختمان را اجاره کردیم و به همه اعلام کردیم. داوود هم وضعیت کارش جوری بود که باید صبح زود سرکار حاضر می‌شد؛ اما مرتب به اینجا می‌آمد و در تعمیرات و بازسازی شعبه کمک می‌کرد. داوود رها شد و خدمتش را در سیستم انجام داد و در انتخابات مرزبانی رأی آورد و مرزبان شد. آرزو می‌کنم داوود عزیز در سال آینده یکی از افرادی باشند که در امتحان کمک راهنمایی قبول بشوند و امیدوارم جایگاهشان در سال‌های آینده ارتقاء پیدا کند...


اعلام سفر مسافر داوود :

سلام دوستان داوود هستم مسافر. با بیش از ده سال تخریب وارد کنگره 60 شعبه تخت جمشید شیراز شدم . آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک ، شیره ، متادون . سپس به روش DST  و شربت  OT تحت درمان قرار گرفتم . مدت 10 ماه به راهنمایی ،راهنمای عزیزم آقای محمد ضرغامی سفر کردم . الان حدود یک سال و شش ماه هست که آزاد و رها هستم . ورزش در کنگره والیبال.آرزوی مسافر داوود:

آرزو می‌کنم شعبه شیراز گسترش پیدا کند که هیچ‌کسی پشت این درنماند و هرکسی نیاز به کمک دارد بتواند راحت به اینجا بیاید و از خدمات کنگره استفاده کند و این نیاز به همت ما سفر دومی‌ها دارد. انشالله که بتوانیم در این سیستم خدمتگزار قابلی باشیم ... ممنونم.


 

سخنان مسافر داوود:

من هم به‌نوبه خودم در اول از بنیان کنگره 60 جناب آقای مهندس دژاکام، سرکار خانم آنی، کمک راهنمای هم‌سفرم و راهنمای خوبم که همیشه برای من بیشتر از یک انگشت اشاره بوده و از جان‌ودل دوستشان دارم تشکر می‌کنم. من قبل از اینکه وارد کنگره بشم خیلی راه‌های زیادی رفتم و در هر وهله‌ای از مصرف زجر می‌کشیدم و ترک‌های ناموفقی داشتم. به NGO های دیگر که می‌رفتم واقعاً قضیه را نمی‌شناختند و کامل نبودند. روزی که وارد کنگره شدم و آقای ضرغامی را دیدم متوجه شدم این سیستم درست هست و این چیزی هست که همیشه به دنبالش بودم و باجان و دل این سیستم را بپذیرفتم. از تک‌تک شما دوستان متشکرم که پیام تبریک دادید و از همه دوستان که حضور پیدا کردند تشکر می‌کنم.


 

سخنان کمک راهنما خانم معصومه:

سلام دوستان معصومه هستم کمک راهنمای یک هم‌سفر. خداوند بزرگ را شاکر و سپاسگزارم که امروز در این جایگاه قرار دارم. اولین سال رهایی آقای داوود را خدمت راهنمای بزرگوارشان آقای محمد تبریک می‌گویم و به هم‌سفران محترمشان خانم آیسا و خانم فاطمه و آقاپسر گلشان ایلیا تبریک می‌گویم. جای بسی خوشحالی دارد که امروز می‌بینیم افرادی مثل آقا داوود وارد کنگره می‌شوند و بعد از یک درمان موفق در جایگاه شایسته مرزبانی خدمت می‌کنند. انشالله که هم‌سفرانشان هم به این جایگاه برسند. خانم آقا داوود جزء اولین‌های لژیون‌های هم‌سفران بودند که بعد از مدتی تشریف نیاورند. خانم فاطمه که هم‌سفر رسمی آقا داوود هستند و با توجه به شرایطشان و اینکه امکان حضور در تمام جلسات را ندارند، ولی به خاطر پیگیری، جدیت و مطالعه خودشان آموزش‌های به‌روزی از منابع آموزشی کنگره دریافت می‌کنند و در حال حاضر هم برای آزمون کمک راهنمایی آماده می‌شوند. در پایان به آقا داوود و هم‌سفران محترمشان تبریک می‌گویم و بالاترین جایگاه‌ها را برایشان آرزو دارم و تشکر می‌کنم از تک‌تک عزیزانی که کمک می‌کنند یک فرد به رهایی و حال خوش برسند. ممنونم


 

سخنان هم‌سفر آیسا:

سلام دوستان آیسا هستم هم‌سفر. تشکر می‌کنم که در شادی ما شرکت کردید. انشالله که تمام خانواده‌ها از این شادی‌ها نصیبشان بشود و رهایی پیدا کنند. اول‌ازهمه از خدا سپاسگزارم که این راه را در مسیر همسرم قراردادند و بعد از تمام راهنماها و هم‌سفرانی که این مسیر همراه آقا داوود بودند تشکر می‌کنم. آرزو می‌کنم همه عزیزان به روشنایی برسند. متشکرم


در ادامه عکس های مراسم تولد:
و در پایان جلسه به مسافران تازه رها شده از لژیون دوم گل نمادین رهایی اهداء شد:


تهیه مطلب و عکس : مسافر ایمان (لژیون دوم)

ویرایش و ثبت: مسافر محمد(لژیون دوم)

منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز

http://takhtejamshid.congress60.org
 

 

 

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه چهارشنبه 10 بهمن 1397 07:43 ق.ظ
درود بر خانواده بزرگ کنگره شصت
سپاس از استاد، نگهبان و دبیر محترم
عرض تبریک به آقای داوود،مسافران و همسفران محترمشان
تا باد چنین بادا
مسافر علی ل2شعبه تخت جمشید شیراز یکشنبه 7 بهمن 1397 04:03 ب.ظ
خدا قوت به تمام خدمتگذاران شعبه تخت جمشید شیراز.
به اقا داوود مرزبان محترم هم تبریک میگم تولد و یک سال رهایی را . در تمام مراحل زندگی موفق باشی اقا داوود.
مسافرامیر/لژیون آقاسیروس12/شعبه شمس شنبه 6 بهمن 1397 11:13 ب.ظ
درود و خداقوت تبریک به آقا داوود و رهایی ها پایدار باشید و مانا
محمد شنبه 6 بهمن 1397 10:42 ب.ظ
تبریک فراوان به داوود عزیز و همسفران محترمشان
محمد از لژیون پنجم شنبه 6 بهمن 1397 09:10 ب.ظ
تبریک و شادباش خدمت آقا داوود و همسفرشان ومخصوصا آقای ضرغامی که هیچ وقت لطف و محبتش را به من و برادرم دریغ نکردند مشارکت آقا داوود خاطره ورود خودم به باغ جنت را که همزمان با آقا داوود بود را برایم تداعی کرد ممنون
مسافر هادی لژیون 3 نمایندگی کرمان شنبه 6 بهمن 1397 05:24 ب.ظ
تبریک و خداقوت به همه خدمتگزاران،به امید رهایی همه دوستان
فاطمه همسفر احمدرضا شنبه 6 بهمن 1397 01:11 ب.ظ
تبریک وخداقوت خدمت استاد جلسه،نگهبان ودبیر،اولین سال رهایی آقای داوود رو به خودشون وهمسفران محترمشون تبریک میگم وبا آرزوی بهترینها برای این عزیزان
شنبه 6 بهمن 1397 10:50 ق.ظ
با درود و خداقوت خدمت استاد جلسه ک جلسه ی پربار و آموزنده ای را برپا کردند و خداقوت خدمت دبیر و نگهبان جلسه،تبریک ویژه خدمت همسفران آقا داود انشالا ایشان را درجایگاه کمک راهنمایی ببینیم و این شادی ب کامتان.
علی ۵۴ل ژ ۲ شنبه 6 بهمن 1397 08:55 ق.ظ
بابت مطالب بالا ممنون و خسته نباشید و رهایی یکمین سال داوود عزیز راهم به خانواده بزرگ کنگره وهم به خودشان وهم به راهنمای بزرگوارشان تبریک میگم و امیدوارم منم روزی به این جایگاه خدمت برسم انشاالله.
مسافرحمزه ل دوم شنبه 6 بهمن 1397 08:34 ق.ظ
تبریک خدمت آقا داوودمرزبان محترم وخسته نباشی خدمت آقا محمد استاد عزیز
همسفر معصومه شنبه 6 بهمن 1397 08:15 ق.ظ
عرض خداقوت و تبریک خدمت ایجنت محترم آقا محمد، همچنین تبریک فراوان به آقا داوود و همسفران محترمشان، ان شاالله که بهترین ها نصیب شان باشد.
تبریک به مسافرا رها شده.
در پناه حق همگی موفق و سربلند باشید.
همسفر طاهره لژیون دو شنبه 6 بهمن 1397 06:41 ق.ظ
سلام وخداقوت به استاد جلسه،وتبریک به اقاداوود امیدوارم درجایگاه بالاترخدمت کنید
فاطمه همسفر داوود شنبه 6 بهمن 1397 12:43 ق.ظ
درود و سپاس از استاد گرانقدر،نگهبان و دبیر محترم.
بیاناتی عالی و آموزنده بود.رهایی آقا داوود مرزبان محترم را به جناب مهندس و راهنمای بزرگوارشان و همه اعضای شعبه تخت جمشید تبریک عرض می کنم. از خانم معصومه عزیز کمک راهنمای محترم سپاسگزارم و بابت نظر لطفشان تشکر می کنم.شیرینی این جشن گوارای وجود تک تک شما عزیزان باد.
معشوقه به سامان شد،تابادچنین بادا=کفرش همه ایمان شد،تابادچنین بادا.شب رفت،صبوح آمد،غم رفت،فتوح آمد خورشید درخشان شد،تابادچنین بادا.عیدآمد و عیدآمد،یاری که رمید آمد=عیدانه فراوان شد،تابادچنین بادا
مسلم عزیزی لژیون دوم جمعه 5 بهمن 1397 11:49 ب.ظ
خداقوت میگویم خدمت استادجلسه جلسه پرباری بود تولدیکسال رهایی مرزبان محترم اقاداوود رابه خودشان وخانواده محترمشان وبه راهنمای گرانقدرشون اقای صرغامی واقای مهندس دژاکام تبریک میگویم انشاالا ازاین جشنهای تولد بیشتردرشعبه برگزارشودتابچهای سفراولی انرژی بیشترپیداکنندبرای سفرکردن خوب بهتر انشالا روزی همه مسافران شعبه تخت جمشیدباشد
همسفر میترا جمعه 5 بهمن 1397 11:32 ب.ظ
سلام و درود به استاد، نگهبان و دبیر گرامی.
ممنون از آقای ضرغامی که با استادیِ خوبشون جلسه زیبایی رو رقم زدند. تبریک میگم به این مرد خستگی ناپذیر که وجودش یه غنیمت هست برای شعبه شیراز. تبریک ویژه تولد به همسفران آقا داوود و همچنین خودشون که راه درست رو انتخاب کردن، همچنین تبریک به رهایافتگان با آرزوی بهترینها برایشان.
مهدی جمعه 5 بهمن 1397 11:20 ب.ظ
تبریک میگم به شما عزیزان خدمتگزار
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic