جهان بینی متعلق به همه ی انسان ها است.
شنبه 13 بهمن 1397 ساعت 04:55 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
 
به نام قدرت مطلق الله
 
  جهان بینی متعلق به همه ی انسان ها است


وارد کنگره شدم، یعنی دریافتم که اشتباه کرده ام و مسیر را تا به حال درست تشخیص نداده ام. روز به روز هم از هدف خود دورتر شده ام، حالا می خواهم برگردم.
آقای امین می گویند: هر چیزی، مرحله ای یا موقعیتی در زندگی نوعی بازی است و هر بازی هم قانون خودش را دارد. دانسته یا نادانسته قانون را به کار نبردم و شکست خوردم یا در مواقعی بیرون افتادم.

برای این که قانون بازی زندگی را یاد بگیرم و به کار ببرم  باید ببینم اول قانون زندگی چیست؟ من می خواهم به کجا برسم؟ چه ابزار و امکاناتی دارم؟ از این ابزار چه کاری برمی آید؟ در کجاها می توانند به من کمک کنند؟ درچه صورتی برعلیه و ضرر من کار می کنند؟
قطع این مرحله بی همرهی خضر مکن ظلمات است بترس از خطر گمراهی
پس ابتدا با راهنمایی استادم، اولین قدم، یادگیری و فهم جهان بینی است که به من کمک می کند. جهان بینی شامل دوبخش است: ۱_ جهان بینی بیرونی ۲_ جهان بینی درونی.
برای شناخت خود و توانایی ها و ناتوانایی هایم، باید جهان بینی درونی را بشناسم که  دنیای درون  و ساکنانش به مراتب بزرگ تر و عظیم تر از دنیای بیرون است. جهان بینی درون هم خودش دوبخش دارد: ۱_ صور آشکار ۲_  صور پنهان.
صور آشکار که قابل رؤیت است و کارهایش را غیر ارادی انجام می دهد،  مانند قلب، چشم، ریه، کلیه. ما بخواهیم یا نخواهیم قلب می تپد و عمل خون رسانی را انجام می دهد. 
اما صور پنهان، شهری مملو از نیرو، حس انواع نفس و... آقای  مهندس مدل شهر وجودی را برای درک و فهم، خیلی خوب ارائه کرده اند. استاد امین می گویند: این مدل در واقع الفبای زبان جهان بینی هست، برای ما یک تصویر ذهنی را به وجود می آورد که مطالب سخت و دشوار را آسان تر و ملموس تر می فهمیم. همان طور که استاد می گویند: علم پیچیده نیست و اگر پایه های هر علمی را درست و اصولی یاد بگیریم، مانند پایه های ساختمان است که می توان روی آن چندین طبقه ساخت. ما هم می توانیم روی این پایه های محکم و استوار، ساختار صورپنهان را به بهترین نحو بسازیم.
 ساختار جدید، رهایی از موجودیت و شخصیت قبل و رسیدن به تعادل و در ادامه تکامل. حالا می خواهم بدانم چرا تا به حال من ساختار مورد قبولی نداشته ام؟ کار سخت از  این جا شروع می شود، چون حس ها و مصالح درون همه ارزشی و معقول نیستند. مانند هر شهری ساکنان بد و خوب، زشت و زیبا حق و ناحق، ارزش مند و بی ارزش در کنار هم هستند و نکته قابل تامل نیروهای ضد ارزشی و بد در این شهر تنها یک کار بلدند; اما آن کار را به نحو احسن انجام می دهند.
در اولین و یا شاید مهمترین قدم، باید حس ها، نفس، ذهن، روح و مصالح صورپنهان را بشناسم و نوع آن را تشخیص بدهم و هم به بهترین نحو  ممکن از قابلیت آن بهره ببرم. آموزش در قسمت شناخت و تشخیص نیروها و مصالح به من کمک می کند و کاربردی کردن این آموزش ها در بهره بهتر و کامل تر بردن از نیروها و مصالح، یاری رسان من می شود.
تابه حال  در مثلث جهل و نادانی خودم بودم، از خواسته های نامعقول دستور می گرفتم و کاملا  هم آن را اجرا می کردم و خود را هم انسانی متعادل و با اراده می دانستم و دیگران را بی اراده و مسئول مشکلاتی که برایم پیش می آمد.حس ها، انرژی ها، ذهن، نیروهای نفس و غیره در اختیار من بودند و من مالک آن ها. وقتی دقیق تر نگاه می کنم می بینم به جای این که  آن ها تحت فرمان و کنترل من باشند، من ابزاری در دست آن ها برای رسیدن به هدف و مقصدشان بوده ام. تحت فرمان حس منفی و نفس اماره بوده ام، آن ها برای من تعیین تکلیف می کردند; نه من برای آن ها. حس تنفر، غرور، منیت، حسادت، قضاوت، دروغ گویی، غیبت و... جهان بینی متعلق به همه ی انسان ها است، برای همه ی آن هایی که در تاریکی و جهل هستند و می خواهند از آن خارج شوند تا به آرامش حقیقی برسند. جهان بینی مانند طنابی است که من را ازعمق تاریکی بیرون می کشد، دانشی است که با آن می توانم، نیروها و حس ها را بشناسم و بدانم از کجا ضربه خورده ام. مثالی در کنگره می زنند تا یک پنجم داناییت بالا نرود، نمی توانی یک پنجم مواد راکنار بگذاری و به حال خوب برسی.
من همسفر هم هر چقدر داناییم بالا برود، به ظرفیت بالاتری دست پیدا می کنم، در نتیجه فرمان بیشتری صادر می شود و به دنبال آن انرژی های بیشتر و حال خوب تر نصیبم می شود.

باتشکر: خانم مرضیه ( همسفر کریم)
لژیون اول
ثبت و ویرایش: همسفر معصومه
http://takhtejamshid.congress60.org

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر میترا. یکشنبه 14 بهمن 1397 01:33 ب.ظ
خداقوت به خانم مرضیه عزیز و تشکر بخاطر مطالب خوبی که ارسال میکنند.
همسفر معصومه یکشنبه 14 بهمن 1397 08:51 ق.ظ
خداقوت خانم مرضیه عزیز، آفرین به شما که مطلب را خیلی زیبا و کامل بیان نمودید.
همسفر فاطمه شنبه 13 بهمن 1397 08:56 ب.ظ
خداقوت به همسفر محترم خانم مرضیه
فاطمه همسفر احمدرضا شنبه 13 بهمن 1397 05:04 ب.ظ
سپاس فراوان از خانم مرضیه عزیز بسیار زیبا و مفید عنوان نمودید ، نوع نگرش ما به زندگی تعیین کننده چگونه زندگی کردن ماست ،سپاس از راهنمای عزیز شما
همسفر طاهره لژیون دو شنبه 13 بهمن 1397 04:47 ب.ظ
سلام وخداقوت،به شماهمسفرعزیزبرداشت بسیارعالی وپرمحتوایی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic