وادی چهاردهم،لژیون همسفران.
یکشنبه 13 خرداد 1397 ساعت 12:16 ق.ظ | نوشته شده به دست محمد ضرغامی | ( نظرات )

به نام خدا 

 

جلسه لژیون با موضوع وادی چهاردهم؛

به استادی کمک راهنما همسفر معصومه.

 

در ابتدای جلسه، استاد ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همسفران، از خانم مرضیه خواستند که پیام وادی چهاردهم را قرائت نمایند:

 

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست، ظروف تهی است...


 


من که می‌گویم، کلام خود نیست، بلکه فردی است در جمع بیکران هستی که باورش کار هر کس نیست، مگر معنای آن، بداند که آن چیست. ارابه‌ها را در بیکران به حرکت درآورید که نگهبانان ماورا، به آنچه در زمین می‌گذرد نیازمندند، بشکافید آنچه شکافتی نیست در دل‌سنگ بروید و ترکیب‌ها را جدا نمایید.

 

استاد پس از خوانده شدن پیام، در اهمیت این وادی گفتند در طول یک سال و اندی که لژیون همسفران شعبه تخت جمشید راه‌اندازی شده است، منابع زیادی ازجمله سی‌دی‌ها، کتاب شصت درجه و وادی‌ها کارشده است که همه آن مباحث را باید درون خود کاربردی کرده باشیم تا برسیم به وادی ۱۴ که موضوع آن عشق و محبت است و همان‌طور که جناب مهندس فرموده‌اند رسیدن به مرتبه کمال انسانی، همان عشق و محبت است که در این وادی مطرح‌شده است و این نشان از اهمیت ویژه این وادی دارد.

ما اگر تا امروز ذره‌ای از آموزش‌های کنگره را کاربردی کرده‌ام باشیم، باید ظرف وجودی ما درجه‌ای از این عشق و محبت حقیقی را در خود جای‌داده باشد. سپس در ادامه از همسفران خواستند پیرامون دستور جلسه مشارکت نمایند

 

خانم زهره: هر انسانی که محبت داشته باشد و بتواند عشق را لمس کند به باور واقعی رسیده است و انسانی که محبت نداشته باشد مانند ظرف خالی است

 

خانم مهدیه: انسان بدون محبت مثل موجودی بدون جان است که نمی‌تواند به زندگی خود ادامه دهد. من قبل از آمدن به کنگره، محبت را همان حسی می‌دانستم که به خانواده و دوستان خود داشتم یعنی همان عشق خاص، اما محبتی که مدنظر وادی چهاردهم است محبت عام است یعنی محبت به همه موجودات و هستی و ما زمانی به این محبت می‌رسیم که علم و آگاهی خود را بالابرده باشیم

 و اما سخنان استاد: این محبتی که در پیام این وادی آمده بسیار مهم است و در همه ادیان هم به این محبت تأکید شده است. پایه تمام ادیان کمک به یکدیگر و رعایت اخلاقیات و ارزش‌هاست. رفتار خشن و نادرست برخی افراد و گروه‌ها به نام دین، برداشت غلط آن‌ها از دین است وگرنه پایه تعالیم تمام ادیان، عشق و محبت به همه هستی است. آنچه وجود دارد و ارزش دارد، محبت است و هر کس این‌یک قلم جنس را در وجود خود ندارد، هیچ بهره و آرامشی از زندگی نمی‌گیرد. این عشق و محبت است که ظرف وجودی انسان را پر می‌کند و می‌تواند به دیگران نیز انتقال دهد. ما زمانی معنای عشق و محبت را درک می‌کنیم که بتوانیم در وجود خود حس کنیم و آن را به دیگران هم ببخشیم.

ما خود، سرنوشت خود را رقم می‌زنیم، زمین و آسمان باهم در ارتباط هستند. فرمان‌ها از آسمان به ما می‌رسند، در زمین جواب می‌گیرند و دوباره به آسمان برمی‌گردند؛ یعنی مقدرات و فرمان‌ها بعدی بستگی به رفتار و عملکرد ما دارند، وقتی مقدرات به ما رسیدند، هر رفتاری انجام دادیم، مقدرات بعدی بر اساس همین رفتار و عملکرد ما رقم می‌خورند.

قسمت بعد پیام وادی چهاردهم این است که بشکافید آنچه شکافتنی نیست. شکافتن در مورد علوم یعنی شناختن، معنای دیگر آن شکافتن قلب‌هایی است که مانند سنگ سخت شده‌اند. این قلب‌ها را بامحبت می‌توان نرم کرد.

هیچ‌چیز در دنیا وجود ندارد که قابل شناختن و شکافتن نباشد. درگذشته بسیاری می‌گفتند قضیه درمان مواد مخدر قابل‌حل نیست، راه‌های بسیاری هم پیشنهاد می‌شد; اما تنها کنگره شصت توانست علم درمان اعتیاد را بشناسد و این مشکل بزرگ را بشکافد. روزی که تمام علوم شناخته شوند، بشر در آرامش قرار می‌گیرد، چون هر مشکلی راه‌حل آن وجود دارد.

 

خطابه اول: اضداد

 اضداد یعنی نیروهایی که مقابل هم قرار می‌گیرند. مثل تاریکی و روشنی، راستی و دروغ، محبت و نفرت.

این اضداد عامل حرکت در هستی هستند و مانند یک تکانه باعث بیداری و شناخت انسان می‌شوند. در برابر نیروهای ضد ما باید با تفکر و تأمل حرکت کنیم، چون این نیروها هم سازوکار خاص خود رادارند و اگر از روی ناآگاهی حرکتی انجام دهیم از این واکنش ما در جهت به زمین زدن خودمان استفاده می‌کنند، مانند کشتی‌گیر قَدری که به ناگاه توسط حریف ضربه‌فنی می‌شود، بنابراین ما باید از نیروهای وجود خود به‌طور صحیح استفاده کنیم. کار نیروهای ضد تخریب است. هرقدر انسان و یا نیروهای ضدی که در وجود ماست، به عقل نزدیک‌تر شود و آگاهی بیشتر بگیرد و خود را بشناسند از اضداد جدا می‌شوند و به نیروهای راستین می‌پیوندند.

مثل زمانی که ما به کنگره آمدیم، آموزش دیدیم، از ذرات ناخالص فاصله گرفتیم، با آگاهی حرکت کردیم، عشق و محبت را شناختیم و به‌روشنی رسیدیم.

خطی را تشکیل دادیم که روزبه‌روز به این خط افزوده می‌شوند و به همین تعداد هم از نیروهای ضد و تخریبی کاسته می‌شود. تکرار این عمل، رودها و اقیانوس‌های زلال را به وجود می‌آورد که جز نیروهای راستین و الهی هستند.


 

برای کسانی که حالشان خوش نیست دو راه بیشتر وجود ندارد یا باید در مسیر راستین قرار بگیرند و آموزش ببینند، آگاهی کسب کنند و ذره‌ذره تغییر کنند تا بتوانند ظرف وجودی خود را اصلاح کنند و به آرامش برسند یا اگر جزو نیروهای مخرب، اهریمنی و منفی قرار گیرند ذره‌ذره وارد گرداب تخریب‌ها می‌شوند و به عمق تاریکی‌ها می‌روند.

 

با پایان رسیدن وقت، ادامه این وادی به جلسه آینده موکول شد و جلسه با دعای همسفران پایان یافت.

 

 

تهیه مطلب: خانم منصوره (همسفر جلیل)

ویرایش و ثبت: مسافر محمد (لژیون دوم)

منبع: نمایندگی تخت جمشید

http://takhtejamshid.congress60.org

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسلم لژیون دوم چهارشنبه 16 خرداد 1397 10:41 ق.ظ
خداقوت مطالبتون عالی بود موفق باشید
محمد چهارشنبه 16 خرداد 1397 04:27 ق.ظ
خداقوت
همسفر فاطمه دوشنبه 14 خرداد 1397 10:09 ب.ظ
درود و خدا قوت به استاد محترم و دیگر همسفران.
لژیونی پربار همراه با مطالبی مفید با سطحی در خور توجه بود.
به امید موفقیت بیشتر
مصطفی نشریات دوشنبه 14 خرداد 1397 09:40 ق.ظ
مطالب بسیار زیبا بود خسته نباشی خانم معصومه خدا قوت به همه اعضا لژیون
فاطمه همسفر داوود یکشنبه 13 خرداد 1397 05:37 ب.ظ
درود و سپاس از استاد عزیز و اعضای محترم لژیون
بسیار عالی و آموزنده بود استفاده بردم درود بر همسفران مشارکت کننده. خداقوت به همه شما عزیزان. عالی بودید
خداقوت و سپاس از آقای محمد و خانم منصوره بابت انتقال این جلسه خوب و عالی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic