دستور جلسه هفتگی ، یکشنبه ، الهام از رمضان
دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 ساعت 04:15 ب.ظ | نوشته شده به دست داود غفوری | ( نظرات )

                به نام خدا

 

دوازدهمین جلسه از دور پنجم سری کارگاه‌های آموزشی کنگره ۶۰ ویژه مسافرین نمایندگی تخت جمشید با دستور جلسه الهام از رمضان با استادی مسافر محمد و نگهبانی مسافر سیاوش و دبیری مسافر محمدرضا روز یکشنبه ۱۳۹۷/۲/۲۳ رأس ساعت ۱۷  آغاز به کار نمود.


 

سخنان استاد:

 

از نگهبان و دبیرشان تشکر می‌کنم که این موقعیت را ایجاد نمود تا در این جایگاه خدمت کنم و آموزش‌های مفیدی را از شما دوستان دریافت کنم.

دستور جلسه این هفته دستور جلسه مهمی است به نام الهام از رمضان که برای ما کنگره‌ای‌ها بسیار باارزش است چون پیدایش، حرکت و شروع درمان کنگره ۶۰ در ماه رمضان بوده است و این ماه برای ما بسیار عزیز و مقدس است و تمام شعب جشن می‌گیرند که جشن به‌صورت افطاری و با بهترین نوع  پذیرایی ادای احترام می‌کنند نسبت به اتفاقاتی که قبل از کنگره رخ داد.

این مسیری که کنگره از آن پیدا شد به این صورت بود که جناب مهندس سفرشان را از نیمه دوم زمستان و ماه مبارک رمضان آغاز کردند و درس یا الهامی گه از ماه رمضان گرفتند دیدند که می‌توانند دو وعده مصرفشان را دقیق و یکسان استفاده کنند حال جدا از آن سه وعده مصرفی دیگر، چون همان‌طور که می‌دانید جناب مهندس یک گرم در روز تریاک مصرف داشتند و در اوج ناباوری برای خودش حرکتی را طراحی می‌کند با توجه به ترک‌های مختلفی که درگذشته مثل همه ما داشته بودند  درنهایت روی خودش این را امتحان می‌کند به‌صورت اینکه آن پنج گرم را تقسیم کرد تا در طول روز استفاده کند.

تفکر جناب مهندس این بود که در ماه مبارک رمضان روزه خودش را بگیرد و تریاکش هم مصرف کند و این حرکت باعث شد دو وعده مصرف یعنی سحری و افطاری سر ساعت استفاده بشود و سه وعده که بالا و پایین داشت. از این مسئله این درس را  گرفتند  که دو وعده را میزان و یک وعده را کاهش دادند و اینجا لحظه آغازین حرکت جناب مهندس در اوج ناباوری بود و این حرکت در آغاز به امید درمان نبود، به امید یک امتحان بود که آیا نتیجه‌بخش هست؟ و آرام‌آرام که پیش می‌رود می‌بیند یکجاهایی ترس دارد و نمی‌تواند پله بعدی را اجرا کند و طبق کتاب شصت درجه آن‌یک پنجمی که می‌خواهد کاهش بدهد به‌عنوان پنجاه‌وسه روز توقف در یک پله نام‌برده شده است و استادانش با او صحبت می‌کنند و می‌گویند که باید حتماً حرکت بکنی و برای او مثالی می‌زنند که اگر خرما بر سر نخل بماند تکلیف معلوم است. اگر در یک پله بمانید مشخص است که چه اتفاقی می‌افتد و آنجا مجدد حرکت می‌کند و به نقطه‌ای می‌رسد که فکر می‌کند یک گرم مصرفش دیگر مهم نیست چون در طی این هفت الی هشت ماه سفر پنج گرم بوده والان چهار گرمش حذف‌شده است و وقتی آن‌یک گرم را قطع می‌کند متوجه می‌شود دوباره علائم خماری، بی‌قراری و پرخاشگری به سراغش می‌آید و باز بدنش نسبت به آن‌یک گرم وابستگی دارد و مجدد کاهش می‌دهد و به هم آن‌یک گرم سی روز خودمان می‌رسد که وقتی قطع می‌کند تا سه روزبه خانواده‌اش چیزی  نمی‌گوید و بعد به همسرش می‌گوید الآن من سه روز هست که قطع مصرف هستم و هیچ اتفاقی پیش نیامده است نه خماری نه بی‌قراری نه آب‌ریزش بینی، هیچ‌چیزی ایجاد نشده است و آنجا بود که متوجه شد این مسیری را که طی کرده است بسیار خوب و ارزشمندی بوده است.

همان‌طور که در هفته راهنما صحبت شد ایستادگی کرد، ادامه داد و ایشان چند نفر مصرف‌کننده را دور خودش جمع کرد و آموزش‌هایی داد و آرام‌آرام کنگره به شکل الآن شد که می‌بینیم راهنماهای بسیاری در حال آموزش دادن هستند، بسیاری از آن‌ها در صف انتظار هستند که جایگزین بشوند یا شعبه‌ای خالی بشود یا شعبه‌ای تأسیس بشود و بیایند آن آموزش‌هایی که دریافت کرده‌اند طی تشکیل لژیون‌ها، این آموزش‌ها را انتقال بدهند.و اما ما در این ماه رمضان چه‌کار باید بکنیم؟ 

در تمام شعب افطاری داده می‌شود و ما سیزده جلسه افطاری داریم که باید خودمان به زیباترین شکل این را برگزار کنیم چون بارها جناب آقای مهندس گفته است که ما دستمان جلوی هیچ سیستم یا ارگانی دراز نیست فقط به خودمان متکی هستیم، همان‌طور که ثابت شد قبل از شروع سال، با کمک حمایت اعضای کنگره نزدیک به مبلغ شش میلیارد تومان را جمع‌آوری کردند و ملکی را در تهران برای دفتر کنگره مرکزی  تهیه کردند. وقتی در آنجا این اتفاق افتاده است حتماً می‌توانیم در ماه مبارک رمضان هزینه‌هایی را توسط خودمان جمع‌آوری بکنیم و این ماه رمضانی که در پیش داریم که اولین جلسه پنج‌شنبه است به زیباترین شکل و با استفاده از غذاهای باکیفیت نه اینکه یک غذای ساده‌ای بدهیم و از آن رد شویم. اینجا تهیه غذا به بهترین نحو انجام می‌گیرد اگر غذا با نان است بهترین غذا اگر پلو هست هم از بهترین نوع برنج خواهد بود و همین‌طور گوشت و مخلفات دیگری که استفاده می‌کنیم چون خودمان می‌خواهیم استفاده کنیم و کس دیگری نیست پس باید این سیستم را حمایت کنیم .

همان‌طور که در زمان مصرف هزینه‌هایی را بابت تهیه مواد می‌دادیم و برایمان مهم نبود ولی حالا که به کنگره آمدیم مقدار مصرف آن‌قدر کاهش پیداکرده است که می‌بینیم چقدر از این هزینه‌ها به زندگی‌مان برگشت داده‌شده است پس می‌توانیم با هماهنگی مرزبانان طبق روال سال‌های قبل هر هفته مبالغی را واریز کنیم  و دوستانی که سال‌های قبل بوده‌اند روال کار را می‌دانند چون ما دو سال در پارک بودیم و یک سال در شعبه بودیم و امسال سال چهارمی است که می‌خواهیم افطاری را بدهیم و دوست داریم هرسال بهتر از سال قبل باشد و فقط حمایت خود اعضا را می‌طلبد که یک مقدار روی بخشش کارکرده باشند و بتوانند وارد این پروسه بشوند. همان‌قدر که می‌خواهند کمک کنند به همان میزان خداوند حال خوش را به آن‌ها عطا می‌کند.

 

تهیه مطلب و عکس: مسافر داود (لژیون دوم)

 ویرایش و ثبت: مسافر محمد (لژیون دوم)

 منبع: نمایندگی تخت جمشید شیراز

 takhtejamshid.congress60.org

 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مصطفی لژ یون پنجم یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 11:05 ق.ظ
خدا قوت خدمت استاد عزیزم جناب آقای ضرغامی بسیار زیبا خسته نباشی
مصطفی لژ یون پنجم یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 11:04 ق.ظ
خدا قوت خدمت استاد عزیزم جناب آقای ضرغامی بسیار زیبا خسته نباشی
مصطفی لژ یون پنجم یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 11:04 ق.ظ
خدا قوت خدمت استاد عزیزم جناب آقای ضرغامی بسیار زیبا خسته نباشی
مصطفی لژ یون پنجم یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 11:03 ق.ظ
خدا قوت خدمت استاد عزیزم جناب آقای ضرغامی بسیار زیبا خسته نباشی
همسفر معصومه پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 01:40 ب.ظ
خداقوت!
تشکر از تهیه کنندگان مطالب.
علی شیراز. پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 12:37 ق.ظ
عالی سخن گفتید.هر سخن کز دل بر آید لا جرم بر دل نشیند.
همسفر فاطمه چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 12:44 ب.ظ
درود و خداقوت به استاد ، نگهبان و دبیر جلسه.
مطالب ارزنده و پرباری بود
موفق باشید.
فاطمه همسفر داوود سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 05:36 ب.ظ
سپاس و خداقوت خدمت استاد محترم و دیگر اعضا
جلسه ی بسیار پرباری بود انشاالله که بتوانیم بخشش از مال خود و انفاق در راه خدا در این ماه عزیز اجرا کنیم
محمد. سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 12:09 ق.ظ
خداقوت به هر سه عزیز و مسئولان محترم وبلاگ نمایندگی شیراز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic