دستور جلسه هفتگی وادی هفتم
چهارشنبه 23 اسفند 1396 ساعت 07:25 ق.ظ | نوشته شده به دست داود غفوری | ( نظرات )
به نام خدا

 جلسه ششم از دور چهارم سری کارگاه‌های آموزشی کنگره ۶۰ ویژه مسافرین نمایندگی تخت جمشید با دستور جلسه " وادی هفتم"با استادی کمک راهنما مسافر محمود و نگهبانی مسافر مسلم و دبیری مسافر محمد روز سه شنبه مورخ ٩۶/۱٢/٢٢ رأس ساعت ۱٧ آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

خداوند عزیز را شاکرم که دوباره توفیق شد، امروز بیست و دوم اسفند در خدمت شما باشم. از نگهبان و دبیر محترمشان تشکر می‌کنم که من را دعوت کردند و تشکر ویژه از ای جنت محترم شعبه که من هر وقت به اینجا می‌آیم تغییرات زیادی را در این سیستم می‌بینم، خدا قوت می‌گویم به گروه مرزبانی و رهنمایان محترم که بدون هیچ چشم‌داشتی اینجا تلاش می‌کنند.

وادی هفتم، رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نماییم... به هر حقیقت یا موضوعی که می‌خواهیم برسیم اول باید راه آن را پیدا کنیم بعد در جهت آن راه حرکت کنیم و ببینیم چه چیزی برداشت می‌کنیم. مثلاً از همین‌جا می‌خواهیم به تهران برویم باید ببینیم از کدام مسیر باید برویم؟ شمال یا جنوب برویم؟ شرق یا غرب برویم؟ حال اگر مسیر. را پیدا کردیم، کفایت می‌کند؟ چقدر برویم؟ ده کیلومتر برویم خوب است؟ بیست کیلومتر برویم کفایت می‌کند؟

پیدا کردن راه خیلی مهم است و در این مسیر شاید راه‌های متعددی باشد. مثل‌اینکه شخص ازاینجا برود بندرعباس، از آن‌طرف به کرمان برود بعد تهران و ...می‌تواند مسیر هوایی را انتخاب بکند. یا مثال دیگر شخص می‌خواهد به پشت‌بام منزل برود، می‌تواند از پله‌ها برود، نرده پان بگذارد، می‌تواند ماشین آتش‌نشانی بیاید و از نرده پان آن استفاده کند، می‌تواند با آسانسور برود. ما می‌گوییم کدام راه بهتر است راهی که در اصل داخل صراط مستقیم باشد خیلی راحت‌تر است. برای رسیدن به تهران می‌توانیم از کوه و کمر، بیابان و مسیرهای دیگر برویم آیا این‌ها مسیر مطمئنی هستند برای اینکه ما به هدفمان برسیم؟

مسئله اعتیاد تا قبل از این خیلی‌ها می‌گفتند مصرف نکن، نکش ... به اصطلاحاً مثل آدمی که در طبقه دهم ساختمان است یعنی ده گرم مواد مصرف می‌کرده است حالا به او می‌گویند به‌یک‌باره قطع کن و به پایین بپر و همه می‌گفتند این کار را نکند. آیا یک‌دفعه قطع کردن، آیا پریدن پایین، بهترین راه است؟ خیلی سریع است و شاید از دید شخص راه بسیار سریعی است.

ما همیشه یک‌راه را در زندگی انتخاب می‌کنیم که کمترین آسیب، کمترین خطر را برای ما داشته باشد، درروش درمانی که کنگره دارد، روی سه موضوع جسم، روان، جهان‌بینی مدت یازده ماه کار می‌کند. می‌خواهیم بدانیم روش ما درست است؟ روش سم‌زدایی درست است؟ روش‌های گروه‌درمانی درست است؟ روش‌های پزشکی و دارویی درست است؟

ما در مقوله پیدا کردن راه می‌گوییم روشی را باید ببینیم که خوب یا بد است که کمترین آسیب را به یک نفر برساند. من که تجربه سم‌زدایی در گروه‌های دیگر داشتم می‌دانم در زمان قطع مصرف چقدر به سیستم بدنی آسیب‌هایی وارد می‌شود.

هر کس که وارد اینجا می‌شود بعد از گذشت چند وقت باید وضعیت و پروسه جسم، روان و جهان‌بینی‌اش بهتر شده باشد و اگر می‌بیند اذیت می‌شود و خیلی وضعیت بدتری دارد می‌تواند به خودش شک کند و نه به سیستم درمان و با روش کنگره هماهنگ نیست.

کار خوبی که در کنگره صورت گرفته، امروز راه برای ما پیداشده است یعنی صورت‌مسئله را پیداکرده است و این حرکت انسان به خودش بستگی دارد طبق آیه شریفه که خداوند می‌فرمایند انسان را درون نجد ین یا همان دوراهی قرار می‌دهد یک‌راه فالهمها فجورها است یکی هم تقوی است می‌تواند هرکدام را انتخاب کند، راه ارزشی یا ضد ارزشی ِ، هرکدام که دوست دارد. ما در پیدا کردن راه مشکلی نداریم و پروسه درمان خیلی راحت حل‌شده است و جواب داده است و این هزاران نفر که به درمان رسیده‌اند نشانه درمان صحیح است.

موضوع دوم که برای ما بسیار مهم است برداشت راه است. بعضی‌ها به کنگره می‌آیند تا وقتشان را بگذرانند، خوش‌گذرانی کنند یا می‌آیند توجیه داشته باشند، این شخص همان اندازه که حرکت می‌کند همان را برداشت می‌کند. شما شاید دربازی‌های کامپیوتری دیده باشید شخص یک مرحله را رد می‌کند بیست امتیاز می‌گیرد جلوتر می‌رود مرحله بعد یک امتیاز دیگر، یعنی هرچقدر حرکت می‌کند امتیاز می‌گیرد یا شما ازاینجاکه به سمت تهران حرکت می‌کنید پنجاه یا صد کیلومتر که می‌روید، برداشت و دید و تغییر نگرش جهان‌بینی‌ات نسبت به این صد کیلومتر است یعنی در این مسیر فقط این صد کیلومتر را می‌بینی اگر قرار است درختی ببینی، اگر قرار است فروشگاهی را ببینی تا همان‌جا را می‌بینی. اگر می‌خواهی دوباره پیشرفت کنی باید دوباره ادامه بدهی. یک سفر اولی همین‌طور است وقتی یک گرم می‌شود ده روز، پانزده روز، بیست روز و ... هرچقدر به جلوتر می‌روید درنتیجه برداشت‌ها جدیدتر است یعنی خودش باید چیزی را بردارد مثل مثال بازی‌ها که زدیم، خودش باید امتیاز بگیرد، قرار نیست کسی برایش کاری بکند چون طبق آیات قرآن یک روزی می‌رسد از هیچ‌کس، هیچ‌چیزی پذیرفته نمی‌شود غیر از عملش یعنی غیرازآن کاری که انجام داده است.

در قرآن قسم می‌خورد به موضوع رفع و وتر، رفع یعنی جفت و وتر یعنی فرد. رفع از شفاعت می‌آید، نشانمی‌دهد که یک ره جو اگر می. خواهد به درمان برسد نیاز دارد به رفع یعنی به کسی نیاز دارد تا شفاعت بکند نه آن جمله شفاعتی که او را ببرید رهایش کنید یعنی در کنار یکی قرار بگیرد، جفت بشود و این آدم حرکت کند به همین خاطر ما در درمان اعتیاد اعتقاد نداریم کسی به‌صورت فردی بتواند درمان کند و آموزش ببیند و تا به امروز من خودم کسی راندیدم که به او بگویم این کتاب است و شما یک‌پنجم با ضریب هشت‌دهم کاهش بدهید، حتماً نیاز به یک شفیع دارد.

شفیع یا شفاعت کننده شامل کسی می‌شود که درست حرکت در مسیر می‌کند، چیزی که به او می‌گویند را گوش می‌دهد و حرکت می‌کند، انسان دارای دو تا پیامبر است یکی پیامبر درونی، یکی پیامبر بیرونی. پیامبر درونی می‌شود عقل و دانایی، یا وجدانش، پیامبر بیرونی که کمکش می‌کند اصطلاحاً می‌شود راهنمایش، ربش، مربی‌اش و این‌ها که گفتیم راهنما فقط انگشت اشاره است، آیه قران داریم به پیامبر گفت فَذَكِّرْ إِنَّما أَنْتَ مُذَكِّرٌ. پیامبر تو تذکر بده به این آدم، راه را به او نشان بده و بگو این راه است در کنار من قرار بگیر من حرکت می‌کنم، تو دقیقاً پایت را جای پای من بگذار و پشت سر من حرکت کن، یک راهنما کاری غیرازاین نمی‌تواند بکند جز اینکه در دفترچه‌اش برایش دارو بنویسد، نمی‌تواند شب دارو را درون دهانش بریزد باید خودش مصرف کند، خودش باید انجام بدهد. برای همین است که می‌گویند تنها موضوعی که یک ره‌جو را به درمان می‌رساند تسلیم شدن است، اگر یک ره‌جو تسلیم راهنما بشود و هر چیزی بگوید انجام بدهد آن به درمان می‌رسد.من در این وادی به این نتیجه رسیدم که اگر قرار باشد من چیزی اندوخته داشته باشم برای سفر دومم فقط چیزهایی به دردم خورده است که در سفر اول برداشت و عملیاتی کردم چون ما می‌گوییم جهان‌بینی کاربردی و یک سفر اولی ده الی یازده ماه وقت دارد که پروسه جسم، روان و جهان‌بینی‌اش را به حداکثر مرحله تعادلی که در توانش هست برساند و فقط کار ما نیست در طرف جسم حرکت کنیم چون بعضی‌ها فقط سر ساعت می‌آیند، سر ساعت دارویشان را مصرف می‌کنند و همیشه در پروسه جسم سیر می‌کنند تا پروسه جهان‌بینی یا پروسه روان‌درمانی که نیازش است.


تهیه مطلب : مسافر داود (لژیون دوم)

ویرایش مطلبو عکس:مسافر محمد(لژیون دوم)

منبع:نمایندگی تخت جمشید شیرازمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسلم لژیون دوم چهارشنبه 23 اسفند 1396 11:09 ب.ظ
خداقوت وخسته نباشید خدمت استاد گرامی ومحترم اقا محمود وادی هفتم رابسیار عالی بیان فرمودید استفاده کردم انشاالا درجایگاه بالاتر ببینمتون ازعلم دانش شمااستفاده بیشترنماییم ازهمه خدمتگزان شعبه تخت جمشید بویژه وبلاک نویسان شعبه محمداقا راهنمای عزیزم واقاداوود تشکروقدردانی مینماییم
همسفر معصومه چهارشنبه 23 اسفند 1396 09:49 ب.ظ
خداقوت خدمت استاد محترم.
بیانات پرباری بود، از آن استفاده کردیم.
ان شاالله که بتوانیم از این بستر خوب کنگره، بهترین آموزش ها را دریافت کنیم و آن ها را به کار ببریم.
تشکر از تهیه کنندگان مطلب.
محمد چهارشنبه 23 اسفند 1396 08:21 ب.ظ
درود فراوان به استاد جلسه آقای محمود اسماعیلی،نگهبان و دبیر محترمشان.
بسیار جلسه پربار و پر انرژی برگزار کردید.
دستمریزاد بشما عرض میکنم
همسفر فاطمه چهارشنبه 23 اسفند 1396 06:02 ب.ظ
سپاس از استاد محترم که با زیبایی هر چه تمام وادی هفتم را توضیح دادند.
خداقوت به دبیر،نگهبان،وبلاگ نویسان و دیگر اعضای فعال در شعبه.
فرهاد... چهارشنبه 23 اسفند 1396 01:30 ب.ظ
حضور راهنمای عالی مقام ، جناب آقای اسماعیلی را در نمایندگی تخت جمشید ، گرامی می دارم و آنرا به فال نیک می گیرم .از راهنمای فرزانه ، جناب آقای ضرغامی برای تلاش های مداوم و مستمر ، قدردانی می کنم...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic