دستور جلسه هفتگی هفته همسفر
چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت 10:22 ب.ظ | نوشته شده به دست داود غفوری | ( نظرات )
به نام خدا
نهمین جلسه از دور چهارم سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره۶۰،ویژه مسافران شیراز, نمایندگی " تخت جمشید " با دستور جلسه " هفته همسفربا استادی مسافر داود و نگهبانی مسافر محمدعلی و دبیری مسافر محمد روز سه‌شنبه مورخ ٩۶/٩/٢٨ راس ساعت ۱٧ آغاز بکار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

خدا را شاکر و سپاسگزارم که یک‌بار دیگر فرصت خدمت در این جایگاه نصیب من شد از نگهبان جلسه ممنونم که این فرصت را برای من ایجاد کردند که در این جایگاه یک‌بار دیگر خدمت کنم.

هفته هفته‌ی همسفر است و مثل بقیه دستور جلسه‌ها که با درایت و اندیشه انتخاب می‌شود که به من یادآوری کند که هر مسئله‌ای هر دستور جلسه چه چیزهایی پشت سر خودش دارد و من باید چه استفاده‌هایی از آن بکنم در این هفته به من می‌خواهد بگوید که کسی که سال‌ها من به‌واسطه تخریب مواد به آن شخص یا اشخاص ضربه زدم الآن فرصتی است که من در این هفته بروم و دلجویی کنم و آن تخریب‌هایی گذشته‌ام را تا حد زیادی بتونم بازسازی‌اش کنم البته تخریب‌هایی که من زدم صد در صد به نظر خودم اگر جای هم‌سفرم یا جای هم‌سفرانم بودم خیلی برایم سخت بود و شاید هیچ‌وقت نمی‌توانستم فراموش کنم ولی با ورود به کنگره این فرصت به من دست داده که گوشه‌ای ازون تخریب‌ها را جبران بکنم و یک کاری بکنم که کم‌کم آن رو کم‌رنگ کنم آن ذهنیتی که از من در آن سال‌ها ایجادشده بود و باعث شده بود که من این تخریب‌ها را ایجاد بکنم یک کاری بکنم که کم‌کم این‌ها کم‌رنگ شود و یک دید دیگر نسبت به من داشته باشند.

در طول مراحل زندگی هم‌سفران مختلفی داشتم در کودکی مثلاً مادرم بوده در مدرسه همکلاسی‌هایم و در دانشگاه هم‌دانشگاهی‌هایم بوده و همه این‌ها به‌طوری هم‌سفرهای من بودند حالا همسفر صرف این نیست که من ازاینجا بروم یک شهر دیگر و یکی کنار دستم بنشیند و با من یک مسافتی بیاید و من به او بگویم همسفر و این زیبایی لغات کنگره هست که از این لغات به زیبایی استفاده می‌کند و من باید از این‌ها زیباتر برداشت کنم و بتوانم از آن استفاده کنم و کاربردیش کنم.

در سفر ممکن بود من از یکی خوشم بیاید چون هم حس خودم بود هم درد خودم بود هم‌جنس خودم بود و اگر یک مسافتی را می‌خواستم بروم باکسی می‌رفتم که با او حال کنم با او یک ایجاد وابستگی داشتیم حتی اگر سکوت می‌کردیم ملزم به این نبود که با من صحبت کند یا چیزی بگوید یا من بخنداند یا هر چیزی و این حس از کجا شکل می‌گیرد؟ در دوران مصرف من‌ به نظر خودم هم‌سفرم را گم‌کرده بودم و معنی واقعی همسفر که امروز کنگره به من می‌گوید را نفهمیده بودم باکسانی مونس می‌شدم که اگر الآن بخواهم یک دقیقه پیش آن‌ها بنشینم مطمئن نمی‌توانم تحملشان کنم نمی‌توانم حرف‌هایشان را الآن بفهمم الآن بیشتر برایم خنده‌دار است که بخواهم بنشینم پیش آن‌ها و آن صحبت‌ها را بکنم ولی چیزی که بود به کنگره آمدم حس من را افکار من را تغییر داد نسبت به همسفر.

 الآن همسفر من همسرم است، البته برای هرکسی فرق می‌کند در کنگره ما برای کسی که هم‌سفری ندارد ،همسری ندارد، مادری، پدری ندارد در مرحله اول راهنمایش است که هم‌سفرش است برادر لژیونی او است این‌ها همه همسفر ابلاغ می‌شوند .

 کنگره به من می‌گوید که هم‌سفرت را به کنگره بیاور ، آن موقع لذت می‌بردم در کنار آن افراد، چون هم حس آن‌ها شده بودم الآن آمدم کنگره دیدگاه من عوض‌شده افکار من عوض‌شده و نیاز دارم به اینکه همسفر من هم با من هم‌زبان بشود چطور هم‌زبان بشود؟ وقتی آموزش‌ها را بگیرد در کنار من و آن چیزهایی را بخواند که من دارم می‌خوانم همان جزواتی رو بخواند که من دارم می‌خوانم قطعاً زبان ما به هم نزدیک‌تر می‌شود حس‌هایمان به همدیگر جذب‌تر می‌شود .چرا آن موقع من لذت می‌بردم؟ الا نم آن لذت می‌تواند در این کنگره برای من اتفاق بیفتد وقتی همسفر من دارد این آموزش‌ها را می‌گیرد همپای من یک سی‌دی که باهم گوش می‌دهیم این تبادل‌نظری که انجام می‌شود این اتفاق‌هایی که بین من و او میفتد قطعاً توی جذب همدیگر مؤثر است و باعث رشد هردوی ما می‌شود و این است که میگوییم همسفر بال پرواز من است .کاری که کنگره می‌کند همسفر من را با من هم‌زبان می‌کند هم حس می‌کند .

 یکی از زیبایی‌های جمعیت احیای انسانی کنگره60 این است که اجازه داده است همسفر من هم پای من بااینکه مصرف‌کننده نیست و در جزوات هم می‌گوید همسفر کسی که سابقه اعتیاد ندارد و در جهت اهداف کنگره تلاش می‌کند همراه من اینجا بنشیند و در فضای امن کنگره که شاید دانشگاه نتواند به این امنیت و زیبایی این را کنترل بکنند و پا به‌پای من این آموزش‌ها رابگیرد پس این زیبایی کنگره است که یک فضای  فضای دانشگاهی را برای من ایجاد کرده و چه برای من و چه برای همسفر من که درکنارهم این آموزش‌ها را بگیریم و بدانیم که این آموزش‌ها مختص به شخص من مصرف‌کننده نبوده برای کسی که مصرف هم نمی‌کرده صد در صد به کارش می‌خورد و بعد از مدتی می‌بینیم که همسفر خودش می‌گوید و بارها شنید ه ایم که می‌گویند: من بیشتر از مسافرم مشکل داشتم چون به‌واسطه این آموزش‌ها کم‌کم خودشناسی را یاد می‌گیرم ،جهان‌بینی یاد می‌گیرم، افکارم عوض می‌شود ،دیدگاهم عوض می‌شود و این‌طوری است که باعث می‌شود هردو وقتی در کنار هم آموزش می‌گیرم به یک فضای آرامی دست پیدا می‌کنیم و جذب همدیگر بشویم .و در آخر بخواهم این را به صحبت‌هایم اضافه بکنم این هفته شروعی است برای من که این هفته را ادامه بدهم که این‌طور نباشد که در این هفته فقط محبتم در این هفته باشد کادو دادنم در این هفته باشددر طول سال هم این را پررنگ‌ترش بکنم و یاد بگیرم از این هفته درواقع که همسفر من نیاز به من دارد نیاز به پشتوانه دارد همین‌طور که من نیاز به همسفر دارم نیاز به پشتوانه همسفر دارم فقط این را به گویم که داشتن همسفر یک نعمتی است.

 فکر کنم در سی‌دی خانواده استاد امین می‌گوید کسانی که خانواده دارند و از آن استفاده نمی‌کنند درون صورتشان که نگاه می‌کنی شکل افراد یتیم را می‌بینی یعنی این‌قدر تأثیر دارد  وقتی من بخواهم از مهرو محبتشان دوری‌کنم و جذبشان نشوم و با آن‌ها همراه نشوم.

ممنونم که با سکوتتان من را همراهی کردید.


تهیه مطلب: مسافر محمد(لژیون دوم)
عکاس:مسافر داود(لژیون دوم)
ویرایش مطلب،مسافر داود(لژیون دوم)
نمایندگی تخت جمشید شیراز

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر معصومه چهارشنبه 6 دی 1396 09:33 ب.ظ
ممنون از استاد محترم، مطالب خوبی عنوان کردند.
ان شآالله که همه ما در این سفر به بالاترین جایگاه ها
دست یابیم.
فاطمه همسفر داوود جمعه 1 دی 1396 11:11 ق.ظ
احسنت،درود و سپاس از آقای داوود عزیز،سخنانتان دلنشین،عالی و آموزنده بود.انشاالله که همه ما همسفران با آموزش و حضور در جلسات همسفرانی همراه و همدل برای مسافران گرانقدرمان باشیم و در کنارشان به آرامش برسیم. مستدام و پایدار باشید.
محمد پنجشنبه 30 آذر 1396 02:15 ق.ظ
خداقوت به هرسه عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات